Rehber Mi 6 Ahize sorunu Tek Çözüm Yolu

AnıLAkgLu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AnıL
Cihazım
mi 6
Konular
51
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
eu beta rom
Telefon Modeli
mi 6
Bootloader Kilidi
Açık
Bildiğiniz gibi forumda fazlasıyle mi 6 cihazlarda ahize sorunu yaşayan kişiler var ve bu konuda herzaman yeni konu açılıyor. Bende bu konulardan edindiğim bilgiler dahilinde genel bir konuda cözüm yollarını toplamak istedim.
Soru 1 : Yeni güncelleme geldi ve benim telefonumun ahize sesi azaldı ne yapmalıyım ?
Soru 1 CEVABI : Bende böyle bir sıkıntıyle karşılaştım ama eu beta roma geçtiğim halde ve telefonun ses dosyaları olabilecek halinin en iyi performansında olsa bile bu sorunum geçmedi ve çeşitli ses yükseltme programları denememe rağmen genede sorun düzelmedi . Yani yazılım düzelse bile sorun çözülmeyebilir.
Soru 2 : Ahizeyi değiştirdim ama genede ses az geliyor ne yapmalıyım ?
Soru 2 CEVABI : Muhtemelen ahizeniz zaten bozuk değildi ve bu sorun benim yapmak istediğim gibi sizi ahize değiştirmeye yöneltti ancak sorununuz düzelmedi.
ARAŞTIRMALARIMA GÖRE BULDUĞUM ÇÖZÜM: Ahize koruma telini malesef çinli kardeşlerimiz mikroskobik derecede küçük yaptıkları için telefonu toza sokmadığımızı bilsek bile elimizi dokunduğumuzda bile göremediğimiz tozlarla kapanıyor ve bu tozları elektrik süpürgesi,diş fırçası,bant gibi şeylerle çok denememe rağmen temizleyemedim ve forumda gördüğüm yazılara göre bir iğne yardımıyle ahize deliklerini birazcık genişlettim ve sorunum düzeldi. Bazı kişiler şöyle düşünebilir "telefonun üzerine birşey dökülse ordan su girer ve telefonu bozar" diyebilir. Ancak telefonun üstüne su dökülse zaten alt tarafı komple açık siz ne yaparsanız yapın su heryerden girer. Telefonun tek görevi olan konuşma işlevini sağlamayıp telefonu kulağımın içine sokmak zorunda kalmaktansa su girmesini tercih ederim.
(Ahizenin delinmiş hali bu şekilde siz daha güzel bi görüntüde yapabilirsiniz)

Ekli dosyalar

• IMG-20190814-WA0025.jpg
    IMG-20190814-WA0025.jpg
    95,1 KB · Görüntüleme: 152
Son düzenleme:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Radikal çözüm için teşekkürler, bana gerçekten mantıklı geldi açıkçası.üretken ve çözüm odaklı insanın herzaman başımın üstünde yeri vardır.Bende sony z1 imde hoparlör den az ses alıyordum ve koruma telini komple çıkarmış çözüme ulaşmıştım.buarada bi iki resim eklersek telin son halini gören kullanıcılar da ona göre karar verebilirler

Oyla:

BurkiPower

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
İnş Müh.
Konular
9
bende bu konuda muzdaribim bi çare buluna arkdaşlar :)

Oyla:

AnıLAkgLu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AnıL
Cihazım
mi 6
Konular
51
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Radikal çözüm için teşekkürler, bana gerçekten mantıklı geldi açıkçası.üretken ve çözüm odaklı insanın herzaman başımın üstünde yeri vardır.Bende sony z1 imde hoparlör den az ses alıyordum ve koruma telini komple çıkarmış çözüme ulaşmıştım.buarada bi iki resim eklersek telin son halini gören kullanıcılar da ona göre karar verebilirler
hocam konuya fotoğraf ekledim görebilirsiniz.

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Bazı şeyler gerçekten telefona engel oluyor,dediğim gibi eski sony z1 cihazın hoparlör korumasını komple çıkarıp atıp çözüm bulmuştum ve ayrıca kamerası da biraz bulanık gibi çekiyordu.onca deli gibi temizledim sildim olmadı,en son çare olarak cihazın arka kapağını söküp kameranın önündeki plastik camı aldım ve artık resimleri cam gibi net çekmeye başladı

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Mükemmel bir çözüm gerçekten de, tebrikler...Max 2 de aynı problem vardı, keşke bunu o zaman bilseydim8=);(
Paylaşımınız için teşekkürler

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Oyla:

AnıLAkgLu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AnıL
Cihazım
mi 6
Konular
51
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bi gelişmeyi daha aktarıyım. Ahizeye delik açtıktan sonra telefonun arkasını titretecek güçte bir performans oldu sanki ahize havasızlıktan boğuluyomuşta kurtarmışım

Oyla:

ozhan1905

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Öz
Cihazım
Mi6
Konular
2
Bende fircayla filan yapmaya çalıştım olmayinca garantiye yolladim değiştirdiler parçayı.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt