Mi 6 (18K Altın) Seramik Kutu Açılımı (Görsel&Video&Kamera Test)

• Konbuyu başlatan Lopus
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 46
  • Görüntüleme 12K

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Merhabalar. Seramik olan Mi 6 Cam'a göre daha mı dayanıklı ? Mi6 128 GB almayı düşünüyorumda. Seramik ile arasında 70 TL gibi bir fark var . Hangisini önerirsiniz ?

Bence görünüm farkı olsun istiyorsanız aradaki fark verilir. Diğer türlü zaten cihazı kılıfla kullanacağınız için; Çizilmelere karşı arka Camın ekstra dayanıklı olması pek anlam ifade etmiyor. Fakat ben kılıfsız kullanırım derseniz; işte o zaman Seramik daha avantajlı.

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Seramik çizilmelere karşı çok dirençli fakat çok kırılgan yapısı var, düşmelere karşı çok dikkat etmeniz lazım.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Merhabalar. Seramik olan Mi 6 Cam'a göre daha mı dayanıklı ? Mi6 128 GB almayı düşünüyorumda. Seramik ile arasında 70 TL gibi bir fark var . Hangisini önerirsiniz ?
Kesinlikle seramik, cama göre çok daha dayanıklı, ancak Sayın buraoca2 Üstadımızın dediği gibi, eğer zaten kılıfla kullanacaksanız, pek önemli değil...düşürmeniz halinde, her ikiside rahatlıkla kırılma potansiyeli taşımakta....zevkinize kalmış gerisi

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

yusufalig

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Bence görünüm farkı olsun istiyorsanız aradaki fark verilir. Diğer türlü zaten cihazı kılıfla kullanacağınız için; Çizilmelere karşı arka Camın ekstra dayanıklı olması pek anlam ifade etmiyor. Fakat ben kılıfsız kullanırım derseniz; işte o zaman Seramik daha avantajlı.
Kılıflı kullanırım ancak şefaf kılıfla kullanırım diye düşünüyorum. Peki mesela sizce 128GB almak mı mantıklı yoksa 64 GB mı ? (Siyah alırsam)
Mesela 64 GB KVK garantili 2049 TL iken 128 GB Seramik Delta garantili 2049 TL Sizce hangisi tercih edilmeli ?

tcandemir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
tcandemir
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Kılıflı kullanırım ancak şefaf kılıfla kullanırım diye düşünüyorum. Peki mesela sizce 128GB almak mı mantıklı yoksa 64 GB mı ? (Siyah alırsam)
Mesela 64 GB KVK garantili 2049 TL iken 128 GB Seramik Delta garantili 2049 TL Sizce hangisi tercih edilmeli ?
Arıza yapınca kvk da süründürür, delta da. Bence 128 al, sıkıntı yaşamadığın sürece hafızanın büyüklüğünden faydalanırsın.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Seramik çizilmelere karşı çok dirençli fakat çok kırılgan yapısı var, düşmelere karşı çok dikkat etmeniz lazım.

Hocam yanlız Seramik versiyonda bildiğim kadarıyla arka cam Seramik kaplama. Özünde Cam yani yinede. Bu sebeple, düşmelerde çok kırılgan olacağını düşünmüyorum; cam versiyona benzer şekilde davranış gösterecektir diye düşünüyorum. Fakat yinede bu konuda detaylı bilgi veya tecrübeniz varsa, paylaşırsanız hem memnun oluruz ve hemde sayenizde de öğrenmiş oluruz :)
[doublepost=1511804163,1511804121][/doublepost]

Bence Seramik almak daha mantıklı; Seramik olmasa bile 128 Gb'lığı almanız ileriye doğru daha büyük rahatlık sağlacaktır. Malum cihazda Micro SD kart yuvası yok.

mertikotr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert Şentürk
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
2
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

- RESİMLER -

- KUTU AÇILIMI - KAMERA TEST -
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Hocam telefon telefondur altın felan taşımaya gerek yok pahalıdır bi de o şimdi :D

Üst Alt