Haber Mi 5s'inizi hızlandırın!

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Pek fark yok derken telefon zaten hızlıydı takılmıyor donmuyor du Floppy kernel ile de aynı belki batarya performansı iyi olabilir 1 hafta denemek lazım

PUBG Mobile gibi oyunlarda 4 çekirdek aktif olmuyor donmalara neden oluyordu o tarz sorunları çözer.

dj_fatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
N7100 v Mi5S
Konular
2
Kernel yükledim fakat magisk flashlanmadı.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Ben denedim ve berbat birşey pişman oldum film izlerken birde baktımki telefon resmen patlayacak 56c olmuş sadece 16 dakika izledim batarya 64 iken 39 olmuş işlemciler yukteyken hepsi son hızda çalışıyor
Fark etmeyip sabaha kadar şarja bıraksaydım büyük olasılık telefon patlardı.
resmen mi5s lere zarar vermeye çalışan bir xiaomi çalışanı yapmiş bu modu :))) bundan kurtulmak için başka bir zip paylaşmamış galiba şimdi nize iş çıktı :( Romu yeniden kurmak gerek bu mod kalkması için bu modu kaldırmanın başka bir yolu varmı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

MIUI Resmi forum sayfasında bir moderatör Mi 5s'inizi hızlandırın adı altında bir konu açtı. Az bir İngilizce ile konu anlaşılabiliyor biraz bilginiz varsa işlemleri rahatça yapabilirsiniz. Bu yöntem MIUI 8.7.26 China sürümde 3/64'lük telefonda denenmiştir. Nougat tabanlı stabil veya beta sürümde kullanabilirsiniz. İşlem sonrası 4 çekirdeğin aktif olarak çalışacağını, günlük kullanımda donma vb. olmayacağını ve eskisine göre çok daha performanslı olacağını vadediyorlar.

NOT: Epic ROM 9.5.20'de denedim ekran buga giriyor takılı kalıyor custom romlarda denemeyin.

Konuyu kapatmanızı öneririm
Bir çok kişinin cihazı zarar görebilir

Son düzenleme:

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Ben denedim ve berbat birşey pişman oldum film izlerken birde baktımki telefon resmen patlayacak 56c olmuş sadece 16 dakika izledim batarya 64 iken 39 olmuş işlemciler yukteyken hepsi son hızda çalışıyor
Fark etmeyip sabaha kadar şarja bıraksaydım büyük olasılık telefon patlardı.
resmen mi5s lere zarar vermeye çalışan bir xiaomi çalışanı yapmiş bu modu :))) bundan kurtulmak için başka bir zip paylaşmamış galiba şimdi nize iş çıktı :( Romu yeniden kurmak gerek bu mod kalkması için bu modu kaldırmanın başka bir yolu varmı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Konuyu kapatmanızı öneririm
Bir çok kişinin cihazı zarar görebilir

Benim cihazımda daha 38 derecenin üstüne çıkmadı şu an batarya %57 sıcaklık 36.2 derece. Balance modda kullanıyorum. ROM'u sıfırdan kurmanız gerekecek kerneli kaldırmanız için. Sonuçta işlemcinin işleyişini değiştiriyor kernel olayı resmi olmadığı için her şey olabilir.

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Arkadaşlar benim bir sorum olacak . Mi 5s telefonumda cpu z neden 2.0 ghz gösteriyor da arkadaşın attığı sste 2.15 ghz gösteriyor?

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Miui moderatörleri böyle işler yapıyor (Berbat) ise daha iyi anlıyorum şuan neden stabil rom yapamadıklarını. Adam telefonu hızlandırmak yerine ömrünü kısaltmaya çalışıyor :)

ceylas

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haluk
Cihazım
Mi A3
Konular
22
Arkadaşlar benim bir sorum olacak . Mi 5s telefonumda cpu z neden 2.0 ghz gösteriyor da arkadaşın attığı sste 2.15 ghz gösteriyor?
Hocam cpu z degilde kernel auditor ile denerseniz daha iyi sonuc alirsiniz. Çünkü hatali gösteriyor.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt