Rom Mi 5s telefonun şarjı çabuk tükeniyor , rom tavsiyesi

FireSwords

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Xiaomi Mi 5S
Konular
3
LineageOS16 romu üzerinden şarj kullanımı ile ilgili paylaşım yapabilirmisiniz ?
Şu an kullandığım ROM'lar arasında(Global Beta/Global Stable) en iyisi. Şarj konusunda atılacak hiçbir ekran görüntüsünün bir anlamı yoktur, tamamen kullanım senaryosuna bağlı, yanlış yönlendirme yapmak istemem ama diğer ROM'lardan daha iyi olduğunu çok net söyleyebilirim.

Onu geçtim, hızını geçtim saf Android Pie da harika, MIUI'den kat kat güzel ve kullanışlı bir arayüzü var. Özellikle uygulamalar arası geçişler, uygulama listesi filan çok kullanışlı ve her şey son derece akıcı.

Dirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Şu an kullandığım ROM'lar arasında(Global Beta/Global Stable) en iyisi. Şarj konusunda atılacak hiçbir ekran görüntüsünün bir anlamı yoktur, tamamen kullanım senaryosuna bağlı, yanlış yönlendirme yapmak istemem ama diğer ROM'lardan daha iyi olduğunu çok net söyleyebilirim.

Onu geçtim, hızını geçtim saf Android Pie da harika, MIUI'den kat kat güzel ve kullanışlı bir arayüzü var. Özellikle uygulamalar arası geçişler, uygulama listesi filan çok kullanışlı ve her şey son derece akıcı.
Lineage os gerçekten güzel rom ama bazen lineage os 15 de bankalar orijinal rom olmadığı için nfc ile ödemeyi kabul etmiyorlar o yüzden kullanmıyorum 16 da zaten çalışmıyor herhalde yoksa lineageos çok iyi birde sanki eu rom un kullanım özellikleri detayları daha tatlı gibi

Son düzenleme:

FireSwords

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Xiaomi Mi 5S
Konular
3
Lineage os gerçekten güzel rom ama bazen lineage os 15 de bankalar orijinal rom olmadığı için nfc ile ödemeyi kabul etmiyorlar o yüzden kullanmıyorum 16 da zaten çalışmıyor herhalde yoksa lineageos çok iyi birde sanki eu rom un kullanım özellikleri detayları daha tatlı gibi
Magisk'in Magisk Hide diye bir özelliği var, banka uygulamalarını oradan seçerseniz işe yarayacaktır.

michaelfenix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
m8
Konular
9
Magisk'in Magisk Hide diye bir özelliği var, banka uygulamalarını oradan seçerseniz işe yarayacaktır.
Hocam ne kadar zamandır kullanıyorsunuz acaba? Ben ne zaman aosp tabanlı bir rom yüklesem bir süre sonra ilk performansından oldukça uzaklaşıyor. Hem batarya hem de performans olarak. Bir süredir xiaomi.eu rom kullanıyorum, ilk yüklediğimde nasılsa hala öyle oldukça stabil. Bataryadan da memnunum. 4-4.5 saat arası süre veriyor.

Dirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Magisk yükleyince oluyor evet ama bence güvenli değil bu yöntem hocam sakata gelmeyelim haha--haha--haha--

FireSwords

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Xiaomi Mi 5S
Konular
3
Magisk yükleyince oluyor evet ama bence güvenli değil bu yöntem hocam sakata gelmeyelim haha--haha--haha--
Aynen hocam, rootlamak zaten başlı başına bir güvenlik açığı. :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ne kadar zamandır kullanıyorsunuz acaba? Ben ne zaman aosp tabanlı bir rom yüklesem bir süre sonra ilk performansından oldukça uzaklaşıyor. Hem batarya hem de performans olarak. Bir süredir xiaomi.eu rom kullanıyorum, ilk yüklediğimde nasılsa hala öyle oldukça stabil. Bataryadan da memnunum. 4-4.5 saat arası süre veriyor.
Genelde o sorun LOS'de olmuyor, diğer ROM'ların durumu kötü çünkü sisteme çok fazla şey ekliyorlar. 4-5 gündür kullanıyorum şimdilik sorun yok.

Thekin1606

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mami
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
0
Ben telefonu 4 mart 2017 de aldım 2 yıl olmuş şuan eu rom kullanıyorum pubg oynamazsam eğer günü çok rahat çıkarıyor günlük kullanımda herhangi bir sorun yok bataryanızın ömrü tamamlanmış olabilir benim bataryanın da bitmek üzere olduğunun farkındayım çünkü telefon hiç yorulmaya gelmiyor deli gibi içiyo şarjı

Nee pubg oynamak mı?
mi5s te mi?
Şuan global beta yüklü
Sürekli 3 çekirdek açık
Pubg enn düşük ayarlarda bile deli gibi kasıyor bende

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Nee pubg oynamak mı?
mi5s te mi?
Şuan global beta yüklü
Sürekli 3 çekirdek açık
Pubg enn düşük ayarlarda bile deli gibi kasıyor bende
Los veya syberia yüklemenizi tavsiye ederim. Miui için mi5s bitmiş olabilir. Aosp hala destek veriyor. Çekirdek kısıtlaması, kamera kısıtlaması yok. Performans kaybı yok.

Üst Alt