Soru mi 5s telefonuma çin rom atsam sorun olurmu

slayer72

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yakup toğluk
Cihazım
mi 5 s
Konular
6
merhaba bu konu varmı bilmiyorum ama benim 6 ay önce aldığım mi 5s telefonum ilk aylarda yazılım geldi düzeltme filan fakat sonrasında hiç bir yazılım gelmedi ve forumda okuduğum kadarıyla orijinal olmama olasılığı varmış ve mıuı sitesindeki yazılımı yüklersem düzelir diye yaziyordu mıuı sitesindeki global yazılımı attım ama bi değişiklik olmadı attığım resimde altında çin yazan romlari yüklersem herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım yada faydasını görürmüyüm şimdiden teşekkürler.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ibere

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
5s plus
Konular
8
merhaba bu konu varmı bilmiyorum ama benim 6 ay önce aldığım mi 5s telefonum ilk aylarda yazılım geldi düzeltme filan fakat sonrasında hiç bir yazılım gelmedi ve forumda okuduğum kadarıyla orijinal olmama olasılığı varmış ve mıuı sitesindeki yazılımı yüklersem düzelir diye yaziyordu mıuı sitesindeki global yazılımı attım ama bi değişiklik olmadı attığım resimde altında çin yazan romlari yüklersem herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım yada faydasını görürmüyüm şimdiden teşekkürler.

Benim şahsi düşüncem global stabil rom 9.1.1 varsa kurcalama hiç, başın agrır acemiysen, hata falan uğraşırsın. global stabil rom yüklü degilse fastboot rom indir miflashtool ile flashla.
[doublepost=1516832667,1516832631][/doublepost]

burdan miflash tool indir dostum.

Oyla:

slayer72

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yakup toğluk
Cihazım
mi 5 s
Konular
6
Benim şahsi düşüncem global stabil rom 9.1.1 varsa kurcalama hiç, başın agrır acemiysen, hata falan uğraşırsın. global stabil rom yüklü degilse fastboot rom indir miflashtool ile flashla.
[doublepost=1516832667,1516832631][/doublepost]

burdan miflash tool indir dostum.
bende şuan yüklü olan 8.5.4

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Niye sorun olsun ki tek sorun dil Türkçe değil o da sorun sayılmaz zaten adı üstünde çin romu

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Öncelikle yazılımın orijinal olup olmadığının kontrol edilebilmesi için ayarlar/telefon hakkında bölümünden bir ekran görüntüsü paylaşabilirsiniz.

Çin romlarında ise hem Türkçe yok hem de google servisleri. Kullanırken oldukça sorun yaşarsınız.

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Doğru çinliler kendilerine özgü servisleri var google play store yok
Öncelikle yazılımın orijinal olup olmadığının kontrol edilebilmesi için ayarlar/telefon hakkında bölümünden bir ekran görüntüsü paylaşabilirsiniz.

Çin romlarında ise hem Türkçe yok hem de google servisleri. Kullanırken oldukça sorun yaşarsınız.

Oyla:

slayer72

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yakup toğluk
Cihazım
mi 5 s
Konular
6

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım