Soru Mi 5s Rom Tavsiye

gkn_ymz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 5s
Konular
1
Arkadaşlar merhaba,

Şuan ViperOs kullanmaktayım rom değiştirmeyi düşünüyorum şarjı en viper kadar iyi giden bir rom(stabil) tavsiyesine ihtiyacım var. Android versiyon 8 veya 9 olması tercih sebebi.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Masikten geçip deneyeceğim de. Full yedek aldım yalnız android 7 masik. Crdroid 8 galiba. Ge masik e dönerken ekstra bişey gerekiyor mu. Direk fullwipe yapıp dönüşte sorunsuz geçiliyor mu?

Oyla:

Madmexx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan Barış
Cihazım
Mi5s
Konular
0
Masikten geçip deneyeceğim de. Full yedek aldım yalnız android 7 masik. Crdroid 8 galiba. Ge masik e dönerken ekstra bişey gerekiyor mu. Direk fullwipe yapıp dönüşte sorunsuz geçiliyor mu?
Maalesef kurulumda sorun yaşarsanız bootloop gibi, yedekler yüklenmiyor tekrar. En azindan ben yukleyemedim. Kisa süren bir panikten sonra 2.yuklemede başarılı oldu. Biraz heyecanlı oldu benim geçiş :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Masikte yapip bunda yapamadigim dual uygulama işini paralell space ile, autotasks işini de macrodroid ile hallettim. Geri kalan tüm ayarlari bunda da yaptim. 3 parmak screenshot, iki tiklama ile uygulamalar arasi geçiş, çift tiklama ile ekran kapatma, notification shade, ekran kapali iken camerayi açma, ışığı açma, full screen, sağ ve sol gesture ile geri yapma... hatirlayabildiklerim

Son düzenleme:
Oyla:

ogunozden

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ogün
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
4
AOSP Nougat,Oreo ve pie ile mevcut olan neredeyse tüm romları denedim en fazla ekran sürem 3.5 idi. O da wifi mobil karışık halde. Miui tabanda zaten biliyorsunuz en iyisi Masik. Fakat Miui MS kullanıyorum şimdi ve neredeyse hepsinin karışımı gibi görüyorum. Performans, pil, kamera vs. hepsi beni memnun etti ve pişman değilim şimdilik. Elbet ufak tefek eksiklikleri var fakat gözardı edilebilecek şeyler olarak görüyorum.

Bugün Floopy Kernel UBERTC kerneli kurdum. %100 şarjdan sonraki performans bu şekilde imiş. (Şebeke 3g sabit.)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Telefonum telefonum 1.5 yıl ve 2 yıl arasındaki bir yaşa sahip. Yani batarya durumunu da göz önünde bulundurun derim :)

Oyla:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Sürekli 3g ile tatmin edici bir sonuç wifi ile biraz daha yüksek sonuçlar alırsınız

MI 5s Miui Ms 8.10.25

Oyla:

ogunozden

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ogün
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
4
Sürekli 3g ile tatmin edici bir sonuç wifi ile biraz daha yüksek sonuçlar alırsınız

MI 5s Miui Ms 8.10.25

4g ve 3g arasında gidip geleceğine birinde sabit kalması daha mantıklı olarak görüyorum :) Tabii ki doğrusu başka bir şekilde olabilir onun da farkındayım :) 4g alınca da 10 gb internet paketi ne ara bitiyor anlamıyorum açıkçası :)

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17

Masik rom bu şekilde. 3g sabit. Temiz rom yüklemiştim. Kernel falan uğraşmadım. Dümdüz masik rom atmıştım. miui 10 global betadan geçtim

Telefon 2 senelik jdi ekran var.

Boştayken masik çok tüketiyor bilemedim. Onu düzeltsem esasen 1 saat ekran daha ekler belki.

Oyla:
Üst Alt