Yardım Mi 5s plus pil sorunu hk

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
Cümleten selamın aleyküm hayırlı ramazanlar. mi5s plus kullanıyorum ve 9.5.2 global sürümü yüklü. Ancak pil performansından hiç memnun değilim. Pil performansı en iyi olan sürüm hangisidir? Bl kilidi açık olmadan yükleyebilir miyim? Factboot üzerinden mi yüklemem lazım. Şimdiden teşekkürler
Bu arada benim cihazın bl kilidi açık mı? Pek anlamıyorum. Eğer açıksa Custom rom yükleyebilirim.

EDİT:araştırma yaparken; miu sitesinden telefona uygun global romu indirim telefon içerisinde yer alan güncellemelerin indirildiği klasöre atıp telefon güncelleme ekranı sağ üstte nokta basarak yüklemenin yapılabileceği yazıyor. Doğru mu? Şimdiden teşekkürler
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KETME

Kişi Sevdiği ile Beraberdir.
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ketme
Cihazım
REDMİ 11 PRO+5G
Konular
0
Hocam çok güzel bir çözüm bulmuşsunuz. Ben de almak istiyorum ama kafamda bi kaç soru işareti var. Sonuçta orjinal batarya kullanmıyoruz bu marka bilindik kaliteli bi marka mı? Almak istiyorum fakat güvenirlilik konusuna önyargılı bakıyorum. Bu batarya beni üzer mi? Fazla şarj etsem vb durumlarda beni sıkıntıya sokar mı?

sevgili kardeşim nasıl söyleyeyım seni yanliş yönlendirmek gibi olmasın yani neticede kulanmak istediğim bir telefon 3 saatte bir şarja koymaktansa ona muadil bir pil koymak daha mantıklı geldi aldıgım bu batarya gercekten işimi fazlasıyla görüyor pişman degilim.bu forumda bana daha önce böyle bir secenek oldugu soylenseydı ben daha telefonu aldıgım ılk haftasından o bataryayı alırdım kısacası cok memnunum bazen şarjda unutuyorum sabah cıkarıyorum zaten hızlı şarj etme özeliği var telefon bır saat içine doluyor dolum bıtıkten sonra otomatıkmen kesiyor şarjı ve telefon sabah şarjdan cektıgımde cok soguk ısınma bıle yok akılı batarya yanı yınede karar sızın bugun mi 5s plus alsam ılk önce onun bataryasını sipariş ederim bir tavsıye sakın turkiyeden alma cunku 4500 mah batarya yok orjınalı var oda bi işe yaramaz bendeki orjınalı sokup çöpe atım başkasına versem onunda basını agrıtırdım telefonun guvenlık uygulamasında telefon hala eskı bataryayı göruyor yanı 3800 mah.onuda pek umursamıyorum karar sizin kardeşim saygılar.

Oyla:

bilimman

DRN
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
1
Miui 9.5.4.0 sürümü rootlu bi şekilde kullanıyorum. Root olayını tekrar uğraştıracağı için güncelleme yapmadım. Google uygulamalarını kaldırdım. Twitter instagram whatsap gibi kullandığım, çalışması gereken uygulamalar dışında diğer uygulamalrı greenify ile uyutuyorum. Yüzde yirmi şarj ile 7- 7.30 saat gibi bi ekran süresi alıyorum. Önceden memnun değildim 5 saat civarı ekran süresi alıyordum. Belki root'dan belki rom'dan dolayı bi artış oldu. Şuan memnunum. Telefon bataryası ömrünü tamamladığı zaman önermiş olduğunuz bataryayı alacağım.

Oyla:
Üst Alt