Rom Mi 5S MIUI 8(v9.1.1.0) Global Kararlı yayınlandı!

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Hocam bu rom güncelleme muhabbeti nedir ya benim telefon mi5s miui 9 global 8.2.2 beta bu çıkan şeyi yüklenen gerekiyor mu ?
Beta yazan sürümleri kararlı olan sürümler değil, her hafta güncelleme alır. Firma beta sürüm kullanan arkadaşlardan hata bildirimleri alarak hataları düzeltirler ve kararlı sürümleri yayınlarlar.
Beta sürümleri kullanan çok kişi var en büyük sebebi her hafta güncelleme alması. Normal sürüm yılda 3-4 güncelleme alır.
mi5s için konuşuyorum. Komik olansa Beta sürüm kararlı sürümden daha kararlı.
Betayı yüklemek telefona baştan rom kurmak demek. Yüklemek isterseniz Forumda rom yükleme konuları var

Piyanist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Lg g2
Konular
13
Anladım şuanda benim ki beta hiç oynamayayim o zaman en iyisi beta gibi duruyor. Rom yüklemeden tel kapanirsa veya yanlışlıkla farklı rom dosyası yuklenirse telefon kullanılamaz hale gelirmiş ?

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Rom yükleme konusunda tecrübe kazanmak gerek, özellikle custom denilen resmi olmayan kişisel romları yüklerken twrp kullanmak gerek.
Ama Xiaomi nin resmi romların kendi yükleme aracı Xiaomi tool ile daha güvenli şekilde yüklenebilir.
Dikkat edilmesi gerekenler ise; bootloader kilidi açık olacak,
USB hata ayıklama açık olmalı,
Şarj en az yüzde 50 olmalı (her ihtimale karşı yükleme esnasında telefon kapanmasın diye),
Birde yükleme esnasında kablo ile mümkünse oynamamak başıma geldi bir kere bağlantı koptu :)
Çok şeymiş gibi dursada bir kaç kere yapınca çok kolay ve çok zaman almayan şeyler. ( yedekleri geri yükleme daha çok zaman alıyor :) )

slayer72

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yakup toğluk
Cihazım
mi 5 s
Konular
6
Bir hevesle merak edip global stabile döndüm ama 2 gün kullanabildim, tekrar betaya geçiş yaptım :D Bana göre global beta rom, kararlıdan daha stabil arkadaşlar. :)
hocam merhaba ben telefona en son gelen yazilimi yukledim 9.2.1.0 ama bi kaç sorun var en basiti wifi ağına otomotik bağlanmıyor neyse ben beta sursür yüklemek istiyorum ama kişisel verileriniz silinecek diye bi uyarı geliyor neler siliniyor ona göre yedekleme yapiyim

XWORK

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XWorK
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
15
hocam merhaba ben telefona en son gelen yazilimi yukledim 9.2.1.0 ama bi kaç sorun var en basiti wifi ağına otomotik bağlanmıyor neyse ben beta sursür yüklemek istiyorum ama kişisel verileriniz silinecek diye bi uyarı geliyor neler siliniyor ona göre yedekleme yapiyim
Herşey siliniyor herşeyi yedekleyin. Silinmeye de bilir bazı arkadaşların silinmemiş öyle bir uyarı vermesine rağmen kolay gelsin

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

slayer72

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yakup toğluk
Cihazım
mi 5 s
Konular
6
Herşey siliniyor herşeyi yedekleyin. Silinmeye de bilir bazı arkadaşların silinmemiş öyle bir uyarı vermesine rağmen kolay gelsin

sağolun teşekkürler

Revolution06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi 12 8/256
Konular
7
Merhaba hocam, XWORK hocam cevaplamış zaten :) Siz riske atmayın tüm yedeğinizi alın yinede, ne olur ne olmaz.

slayer72

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yakup toğluk
Cihazım
mi 5 s
Konular
6
Merhaba hocam, XWORK hocam cevaplamış zaten :) Siz riske atmayın tüm yedeğinizi alın yinede, ne olur ne olmaz.
yaptım herşey silindi zaten onemli olanlari yedeğini aldım ama bu beta sürümü efsane biseymis sevdim kararlı sürümden bin kat daha iyi

baveracar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Baver
Cihazım
Mi5s
Konular
6
yaptım herşey silindi zaten onemli olanlari yedeğini aldım ama bu beta sürümü efsane biseymis sevdim kararlı sürümden bin kat daha iyi
Hocam ne gibi farklar var

Revolution06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi 12 8/256
Konular
7
Güle güle kullanın :) parmak izi okuması betada çok daha iyi hocam, sırf bunun için bile geçmeye değer.

Üst Alt