Soru Mi 5S Global Rom Yükleme

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25
Arkadaşlar şuan içinde MIUI 8.0.10.0.0 yüklü sanırım bu fake bir sürüm DH'de öyle dediler , şimdi buna ben global rom nasıl yüklerim ?

egonula

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ersoy
Cihazım
mi5s
Konular
1
Hatalı rom indirmişsiniz gibi görünüyor hocam.[/QUOTE]

yok kardeş..bootloader kilidini açmayı unutmuşum..onay gelmişti..unlock sürücüsünü yüklemiştim ancak global sürüm çıkınca unlock yapıp yüklerim demiştim..kilidi açınca halloldu..

bu arada ilk kez flashla global rom yükleyecekler için söleyeyim..gayet basit aslında. ben de zorlandım.ancak yapınca çok basit olduğunu anladım..tabi öncelikle unlock kilidi için müracat etmiş olmalısınız..ve onay geldiğinde unlock sürücüsünü indirip yükleyip, hesabınızla giriş yapıp telin bootloader kilidini kaldırmanız gerekli..

Oyla:

munans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
munistan
Cihazım
Samsung S4
Konular
0
Arkadaşlar merhabalar,
Nereye yazmam gerektiğini bilemedim, yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın, moderatör arkadaş ilgili bölüme taşıyabilirse memnun olurum.

Mi 5s 4/128 almak istiyorum. Bugün Bişkek-Kırgızstana gidip Cuma günü döneceğim, fiyat olarak oradan almak daha uyguna geldiği için oradan almak istiyorum. Sizlere birkaç sorum olacak;
1.) Kayıt hakkım yok, halihazırda kullandığım Samsung S4 telefonumun IMEI numarasını yeni alacağım Mi 5s'e aktarabiliyor muyum, aktarmak için ne yapmam lazım yol gösterebilir misiniz, eski telefonu bir daha kullanmayacağım ama yine de ileride bir sıkıntı çıkar mı?
2.) Kutu içeriğinden çıkmayan ve mutlaka almam gerekenler nelerdir? Kılıf, ekran koruyucu, kulaklık, c type - mini usb dönüştürücü, hızlı şarj cihazı vs vs. tavsiyelerinizi alabilir miyim? Bir de mi band gibi birşey okudum, bu nedir, almalı mıyım?
3.) Telefonu aldıktan sonra sırasıyla neler yapmalıyım? imei değiştirme, global rom yükleme. Bu işlerin sırası önemli mi?
4.) Son olarak Mi 5s 4/128 cihazı Türkiyeden alabileceğim fiyat nedir, çok farklı olmayacaksa oradan almaya hiç uğraşmayayım diye soruyorum.

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Saygılar...

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Arkadaşlar merhabalar,
Nereye yazmam gerektiğini bilemedim, yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın, moderatör arkadaş ilgili bölüme taşıyabilirse memnun olurum.

Mi 5s 4/128 almak istiyorum. Bugün Bişkek-Kırgızstana gidip Cuma günü döneceğim, fiyat olarak oradan almak daha uyguna geldiği için oradan almak istiyorum. Sizlere birkaç sorum olacak;
1.) Kayıt hakkım yok, halihazırda kullandığım Samsung S4 telefonumun IMEI numarasını yeni alacağım Mi 5s'e aktarabiliyor muyum, aktarmak için ne yapmam lazım yol gösterebilir misiniz, eski telefonu bir daha kullanmayacağım ama yine de ileride bir sıkıntı çıkar mı?
2.) Kutu içeriğinden çıkmayan ve mutlaka almam gerekenler nelerdir? Kılıf, ekran koruyucu, kulaklık, c type - mini usb dönüştürücü, hızlı şarj cihazı vs vs. tavsiyelerinizi alabilir miyim? Bir de mi band gibi birşey okudum, bu nedir, almalı mıyım?
3.) Telefonu aldıktan sonra sırasıyla neler yapmalıyım? imei değiştirme, global rom yükleme. Bu işlerin sırası önemli mi?
4.) Son olarak Mi 5s 4/128 cihazı Türkiyeden alabileceğim fiyat nedir, çok farklı olmayacaksa oradan almaya hiç uğraşmayayım diye soruyorum.

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Saygılar...

1:Malum yöntemlerle samsung cihazınızın imei numarasını yeni alacağınız cihaza atacaksanız veya attıracaksınız.Herhangi bir sorun olmaz ,Yasal bir işlem olduğu için forumda konusu yoktur.
2 .Kılıf ve kulaklık haricinde gerekli araçlar çıkıyor.
3.BL kilidi açık değilse unlock başvurusu yapacaksınız.Cihaza twrp kurup global resmi rom yükleyebilirsiniz,Sonra diğer işlemleri yapabilirsiniz örnek vermek gerekirse :)
4:Fiyat konusunda siz fiyat karşılaştırması yapıp uygun fiyatı bulup alabirsiniz.Sitemizde gayet uygun fiyata satılıyor http://market.miuiturkiye.net/telefonlar

Oyla:

munans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
munistan
Cihazım
Samsung S4
Konular
0
1:Malum yöntemlerle samsung cihazınızın imei numarasını yeni alacağınız cihaza atacaksanız veya attıracaksınız.Herhangi bir sorun olmaz ,Yasal bir işlem olduğu için forumda konusu yoktur.
2 .Kılıf ve kulaklık haricinde gerekli araçlar çıkıyor.
3.BL kilidi açık değilse unlock başvurusu yapacaksınız.Cihaza twrp kurup global resmi rom yükleyebilirsiniz,Sonra diğer işlemleri yapabilirsiniz örnek vermek gerekirse :)
4:Fiyat konusunda siz fiyat karşılaştırması yapıp uygun fiyatı bulup alabirsiniz.Sitemizde gayet uygun fiyata satılıyor http://market.miuiturkiye.net/telefonlar

Lopus hocam cevap için teşekkürler. Malum yöntemler demişsiniz de bunlar bana pek malum değil :) Bu cihaz için malum işlemi nasıl yaparım, biraz yardım ederseniz çok sevinirim.

Oyla:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Lopus hocam cevap için teşekkürler. Malum yöntemler demişsiniz de bunlar bana pek malum değil :) Bu cihaz için malum işlemi nasıl yaparım, biraz yardım ederseniz çok sevinirim.

Lopus Hocama Özelden Ulaşarak Malum İşlemleri Yaptırabilirsiniz ;) Forumca Konularda ve Mesajlarda (İllegal Yöntem Olduğu İçin) Yardım ve Anlatımı Yasaktır Hocam ;)

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269

Ö.m attım.

Oyla:
Üst Alt