Sohbet Mi 5s Beta ekibindeki sorunlar!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Ben bu sitemini gerçekten anlamadım mi6 da bile 7 tane hata raporlanmış ilgili sürümde. Yani oldukça yazıyorlardır insanlar ki dün çıktı bu bakmış olduğunuz rom.

Belirttiğim sorun 2. dağıtım için ilk çıkan 8.7.3'ten beri mevcuttur. Sadece 8.7.12 değil Mi 5s için diğer MIUI 10 sürümlerinin bug raporlarına bakabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Geri bildirimlerde bulurken mutlaka İngilizce çevirisinide yapıp parantez içinde yazıp gönderin. Geri bildirimlerde Türkçe bilen geliştirici olmadığı için çeviri yaparak yazmakta fayda var.
Açıkçası cihazı önemsemeler güncelleme almaya devam etmez bırakırlardı.

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Geri bildirimlerde bulurken mutlaka İngilizce çevirisinide yapıp parantez içinde yazıp gönderin. Geri bildirimlerde Türkçe bilen geliştirici olmadığı için çeviri yaparak yazmakta fayda var.
Açıkçası cihazı önemsemeler güncelleme almaya devam etmez bırakırlardı.

MIUI Forum'da açtığım hiç bir konu detaylı incelerseniz Türkçe olarak yazılmış konular değil. Bir işi yapmış olmak için yapmak vardır birde hakikaten en iyisi olsun diye yapmak vardır. Bu durum Mi 5s'e MIUI 10 desteği verdik demiş olmak için yapmaktır. Bir kaç tasarım farkı hariç MIUI 9'u sollayacak bir fark gösterebilirmisiniz?

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
MIUI Forum'da açtığım hiç bir konu detaylı incelerseniz Türkçe olarak yazılmış konular değil. Bir işi yapmış olmak için yapmak vardır birde hakikaten en iyisi olsun diye yapmak vardır. Bu durum Mi 5s'e MIUI 10 desteği verdik demiş olmak için yapmaktır. Bir kaç tasarım farkı hariç MIUI 9'u sollayacak bir fark gösterebilirmisiniz?

Açıkçası düşünceler herkesin şahsına aittir.
Şikayetlerinizi bildirirsiniz yardımcı olup olmamak Miui Beta Team-China grubunuza ait.
Yazdığınız geri bildirime cevap verilmiş zaten bu uzatma değil kurallar doğrultusunda yönlendirmelerde bulunuyorlar yani.
Ellerinden geleni yapmasalar cihazın yazılımına son verirler muhattapta kimseyi bulamazsınız. Google ile işbirliği yapıp en kısa sürede çözmeye çalışıyorlar sorunları istemeseler kullanıcılara resmi açıklamada bulunup biz cihaza desteğe son veriyoruz derler.

Miui 10 tam performans olarak hiç bir cihaza verilemedi.
Eksikler çok portre modu çoğu cihaza hem gelmedi hemde stabil değil.
Yani yenilikler her zaman hata doğurur ilk süreçte.
En kısa sürede hatalar düzeltilir stabil bir MİUİ 10 kullanırız kullanıcılar olarak hepimiz dileğimiz bu.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Ben de Caner06 arkadaşa katılıyorum. Çok bariz bir umursamazlık var mi5s için. Ben bunun Google pixel yüzünden olduğunu düşünüyorum. İlk çıktığında Googleın bu konuda xiaomi ye baskı yapmadığına kimse beni inandıramaz.

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Şikayetlerinizi bildirirsiniz yardımcı olup olmamak Miui Beta Team-China grubunuza ait.
Yazdığınız geri bildirime cevap verilmiş zaten bu uzatma değil kurallar doğrultusunda yönlendirmelerde bulunuyorlar yani.
Ellerinden geleni yapmasalar cihazın yazılımına son verirler muhattapta kimseyi bulamazsınız. Google ile işbirliği yapıp en kısa sürede çözmeye çalışıyorlar sorunları istemeseler kullanıcılara resmi açıklamada bulunup biz cihaza desteğe son veriyoruz derler.

En kısa sürede hatalar düzeltilir stabil bir MİUİ 10 kullanırız kullanıcılar olarak hepimiz dileğimiz bu.

Bir sorunu araya prosedür dediğiniz şeyi sokarak uzatmak değilde nedir? Konuyu uzatmak yerine geliştirici ekibiyle konuşacağız demek mantıklı ve sorunların hızlı çözülmesine yardımcı olur. Cihazın yazılımına son verirlerse verdikleri sözü tutmamış olurlar buda firmanın müşteri kaybetmesine yol açar. Bu cihazları almak için para saydık kimse babasının hayrına dağıtmadı bu telefonları bize. Mi 5s için temadan başka bir yenilik söz konusu değildir. Windows 7'nin üstüne tema yüklemek gibi bir durumdur bu. MIUI 10'da tam performans vermemiş olabilirler ancak MIUI 9'da tam performans verebilmiş değil.

Son düzenleme:

XWORK

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XWorK
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Kullandığınız cihaz 5s değil ise lütfen böyle bir konuşma yada tartışma yapmayın hocam. Görülen ne ise onu söylüyoruz çünkü. Ortak bir düşünce var bu cihaz için.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Neden insanlar AnTuTu dan 170k alan mi5s in , AnTuTu dan 60k alan cihazlardaki çözülmüş basit problemleri 1 yıldır düzelecek sabrı ile yaşıyoruz dediğinde anlayışla karşılamayıp, görmediği sorunlara boş boş tahmini dolaylı cevaplar verir anlamıyorum. Adam , diyor, mi5s diyor, Google pixel muadili diyor, yazık etme xiaomi bu telefona diyor. Her xaman destek çıkan miui forumdakşi bazıları SUS diyor. Yahu adamlar zaten miui den vazgeçecek olsa buraya yazmaz. Satar Samsung alır , üyeliği de dondurur. Ama adam medet umuyor burada çinkü geliştiricileri tanıyanlar var, ilgililer var. Derdini paylaşıyor. Neden azarlıyorsunuz. Global miui de bile bir sürü şikayet başlığı açıldı mi5s için. Dünya çapında mi5s de dha çok sıkıntı çıkmış, bu aşikar. Facebook a mı yazacak insanlar. Elbette buraya yazacak.
Yani cevap verenler sorunu anlamak yerine , olmaz öyle şey, sen becerememişsin diyor. Gerçekten ilk defa miu forumda makul bir serzenişte bulunana karşı böyle bir şey görüyorum.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Neden insanlar AnTuTu dan 170k alan mi5s in , AnTuTu dan 60k alan cihazlardaki çözülmüş basit problemleri 1 yıldır düzelecek sabrı ile yaşıyoruz dediğinde anlayışla karşılamayıp, görmediği sorunlara boş boş tahmini dolaylı cevaplar verir anlamıyorum. Adam , diyor, mi5s diyor, Google pixel muadili diyor, yazık etme xiaomi bu telefona diyor. Her xaman destek çıkan miui forumdakşi bazıları SUS diyor. Yahu adamlar zaten miui den vazgeçecek olsa buraya yazmaz. Satar Samsung alır , üyeliği de dondurur. Ama adam medet umuyor burada çinkü geliştiricileri tanıyanlar var, ilgililer var. Derdini paylaşıyor. Neden azarlıyorsunuz. Global miui de bile bir sürü şikayet başlığı açıldı mi5s için. Dünya çapında mi5s de dha çok sıkıntı çıkmış, bu aşikar. Facebook a mı yazacak insanlar. Elbette buraya yazacak.
Yani cevap verenler sorunu anlamak yerine , olmaz öyle şey, sen becerememişsin diyor. Gerçekten ilk defa miu forumda makul bir serzenişte bulunana karşı böyle bir şey görüyorum.
Hocam mesele mi5s'in sıkıntısız, kullananlarının sıkıntılı(!) olduğu falan değil.
Mesele kısa özetle şu ki; her miui telefonunda yazılımsal sorun var sorunsuz telefon yok neredeyse. mi5s bu işten en muzdarip olanı bu da bir gerçek.
Ama kaç gündür forumda mi5s ile alakalı bir çok konu açılıp duruyor. Yani serzeniş doğal ve doğru ama burada bu kadar çok konu açıp argo kelimeler kullanarak konuşmak yanlış.
Neticede bu forum mi5s geliştiricileri ile dolu değil. Kimsenin elinde bir yetkide yok. (Varmışçasına edilen sitemlere bu lafım)
Her şeyin sınırı, yeri adabı vardır lafına geliyor yani söylediklerim :)
İnşallah anlatabilmişimdir demek istediklerimi :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
mi5s ile açılan bir konu vardı. Adam los a geçin ey ahali yazmış. Konu içinde de , mi5s kullanıcılar boşuna beklemeyin los a geçin yazmış. Konu uzayınca kapanmış. Sebep olarak da , los ile açılan konu ne ara mi5s e geldi , bundan kapatıyorum denmiş. Ben açıkçası saygısız, argo bir şey gördüğüm zaman asla müsaade etmem. Xiaomi ye laf atana da müsaade etmem. Miui os u ios veya diğer firmalar ile karşılaştırıp sorun bulana da kızarım. Ama mi5s konusunda , bak mi note 3 sorunsuz, mi5s e Miui desteği azalttı. Onu da stabilize et derim. Çünkü mi5s hala mi note 3 den vitrin olarak da sistem olarak da daha ileri. Buna mi5s sahibi olarak hakkım olduğunu ifade ediyorum. Nacizane. Saygılarımla.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Konuya zaten iphone cular samsungcular vs yazmasın . Bu saf miui cuların konusu. Burada dertleşiyoruz. Rekabet yapmıyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt