Yardım Mi 5s Batarya Ömrünü Uzatan Rom

selindayioglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selin
Cihazım
Mi 5s
Konular
3
MIUI tabanlı romlar 8.0 da kaldı üstü yok daha üstünü isterseniz AOSP tabanlı rom atmanız gerek MIUI arayuzune aşinasaniz diğer aosp rom tavsiye etmem begenmeyebilirsiniz denemek isterim derseniz ise Pixel Expierence 10 plus romunu öneririm romun surumu android 10 dur saf android arayüz kullanmakta gayet akıcı pil konusunda da tatminkar ama dediğim gibi MIUI yu yillarca kullanıp alışan kişiler genelde biraz kullanıp geri MIUI ya dönüyorlar buna bende dahil :)

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam bazı uygulamaları desteklemiyor bu yüzden android sürümünü yükseltmek için dediğinizi denerim beğenmezsem de MIUI yüklerim tekrardan
Pixel Expierence 10 plus romun linki varsa elinizde size zahmet onu da gönderebilir misiniz?

ynsemrkn51

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus emre
Cihazım
Redmi k30 poco
Konular
70
Hocam bazı uygulamaları desteklemiyor bu yüzden android sürümünü yükseltmek için dediğinizi denerim beğenmezsem de MIUI yüklerim tekrardan
Pixel Expierence 10 plus romun linki varsa elinizde size zahmet onu da gönderebilir misiniz?
Bosuna yukleme aosp romlar begenmezsin

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9

üstteki rom linki alttaki firmware linki alttaki linkten en güncel yani China stable 8.0 firmware yi indir

yükleme talimatlarını aynı bu şekil yap yoksa tel fastboot modda kalır

indirdigin dosyalari telefona indirme pcye indir

twrp ye gir full format data ya girip yes de herşey silinecek daha sonra indirmiş olduğun dosyaları telefona at ilk olarak firmware dosyasını flashla hemen ardından rom dosyasını flashla flashladiktan sonra sol tarafta dalvik/cache yap sonra sistemi yeniden başlat de bir sayfa daha açılacak twrp açılıştan yeniden yüklensin mi gibisinden bir yazı cikicak orda yeniden başlat deme YUKLEME kısmı var ingilizce kullanıyorsan ise do not install da yazabilir yükleme kısmına bastığında telefon kendini yeniden baslaticak rom normal bir şekilde açılır giriş ekranı gelene kadar bekle daha sonra normal ayarlarını yapıp devam et iyi forumlar ...

selindayioglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selin
Cihazım
Mi 5s
Konular
3

üstteki rom linki alttaki firmware linki alttaki linkten en güncel yani China stable 8.0 firmware yi indir

yükleme talimatlarını aynı bu şekil yap yoksa tel fastboot modda kalır

indirdigin dosyalari telefona indirme pcye indir

twrp ye gir full format data ya girip yes de herşey silinecek daha sonra indirmiş olduğun dosyaları telefona at ilk olarak firmware dosyasını flashla hemen ardından rom dosyasını flashla flashladiktan sonra sol tarafta dalvik/cache yap sonra sistemi yeniden başlat de bir sayfa daha açılacak twrp açılıştan yeniden yüklensin mi gibisinden bir yazı cikicak orda yeniden başlat deme YUKLEME kısmı var ingilizce kullanıyorsan ise do not install da yazabilir yükleme kısmına bastığında telefon kendini yeniden baslaticak rom normal bir şekilde açılır giriş ekranı gelene kadar bekle daha sonra normal ayarlarını yapıp devam et iyi forumlar ...

Teşekkürler hocam ☺️

Üst Alt