Yardım Mi 5 yavaşlama sorunu

01az

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 5 Prime
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Öncelikle merhaba mi 5 prime miui 9 global beta kullanıyorum cihazda 3 GB ram var ama bu ram maksimum 1.2 GB boşta oluyor haliyle telefonda bir yavaşlama oluyor bazen 500 MB ye kadar düştüğü oluyor ki o zaman cihaz hiç kullanılmıyor var mıdır bunun bı çözümü

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

XiaomiServiceCenter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mi Teknisyen
Cihazım
Xiaomi mi6
Meslek
Uzman Elektronik Teknisyeni
Konular
1
Öncelikle merhaba mi 5 prime miui 9 global beta kullanıyorum cihazda 3 GB ram var ama bu ram maksimum 1.2 GB boşta oluyor haliyle telefonda bir yavaşlama oluyor bazen 500 MB ye kadar düştüğü oluyor ki o zaman cihaz hiç kullanılmıyor var mıdır bunun bı çözümü

Güvenlik programında otomatik başlatma menüsünden gereksiz uygulamaları kapat biraz daha toparlanma olur
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

01az

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 5 Prime
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Onu zaten yaptım sadece 3 uygulamaya izin verdim

Oyla:

XiaomiServiceCenter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mi Teknisyen
Cihazım
Xiaomi mi6
Meslek
Uzman Elektronik Teknisyeni
Konular
1
Onu zaten yaptım sadece 3 uygulamaya izin verdim

All in one toolbox ile başlangıç uygulamarını ve bazı gereksiz sistem uygulamarını devre dışı bırak.ayrıca ayarlardan otomatik ram temizlemeyi aktifleştir.en azından kullandığında ram olabildiğince temiz kalmış olur.

Oyla:

01az

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 5 Prime
Meslek
Öğrenci
Konular
4
All in one toolbox ile başlangıç uygulamarını ve bazı gereksiz sistem uygulamarını devre dışı bırak.ayrıca ayarlardan otomatik ram temizlemeyi aktifleştir.en azından kullandığında ram olabildiğince temiz kalmış olur.
Teşekkürler bi deneyeceğim

Oyla:

taylan08

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taylan
Cihazım
Mİ5S 64
Meslek
öğrenci
Konular
19
Hocam bende mi5s kullanıyorum aynı sorun bendede var telefonda ayrıyetten 78 uygulama kurulu bu sorunun kaynağı önbellek.gözlemlerim sonucunda buna vardım eğer sosyal medya ve tarayıcıyla çok işiniz oluyosa dehşet bir önbellek birikiyor. Yavaşlama hissettiğin an Ayarlar-depolama ya giriyorsunuz hesaplanıyor yazısı gittikten sonra önbellek verisinr basıyorsunuz ve çıkan ekranda tamam diyorsunuz ve tekrar hesaplanıyor çıkıyor ve hepsi bu kadar.bu söylediğim yöntem güvenlikte temizle kısmındanda yapılabilir ancak ne hikmetse ordan yapınca pek randıman alamıyorum o yüzden bu yolu tercih ediyorum.

Oyla:

01az

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 5 Prime
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Hocam bende mi5s kullanıyorum aynı sorun bendede var telefonda ayrıyetten 78 uygulama kurulu bu sorunun kaynağı önbellek.gözlemlerim sonucunda buna vardım eğer sosyal medya ve tarayıcıyla çok işiniz oluyosa dehşet bir önbellek birikiyor. Yavaşlama hissettiğin an Ayarlar-depolama ya giriyorsunuz hesaplanıyor yazısı gittikten sonra önbellek verisinr basıyorsunuz ve çıkan ekranda tamam diyorsunuz ve tekrar hesaplanıyor çıkıyor ve hepsi bu kadar.bu söylediğim yöntem güvenlikte temizle kısmındanda yapılabilir ancak ne hikmetse ordan yapınca pek randıman alamıyorum o yüzden bu yolu tercih ediyorum.
Dediğiniz yöntemi de denedim ama sonuç aynı hocam kendi kurduğum 39 tane uygulama mevcut ama çoğuda fazla ram kullanımı yok dediğiniz gibi daha çok sosyal medya ama sistemde azımsanmayacak derecede kullanıyor rami belki cm gibi romlarda bu sorunun bi nebze olsun çözülebilir diye düşünüyorum saf androide yakın romlar çünkü ama miui dan vazgeçmek istemiyorum

Oyla:

taylan08

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taylan
Cihazım
Mİ5S 64
Meslek
öğrenci
Konular
19
Dediğiniz yöntemi de denedim ama sonuç aynı hocam kendi kurduğum 39 tane uygulama mevcut ama çoğuda fazla ram kullanımı yok dediğiniz gibi daha çok sosyal medya ama sistemde azımsanmayacak derecede kullanıyor rami belki cm gibi romlarda bu sorunun bi nebze olsun çözülebilir diye düşünüyorum saf androide yakın romlar çünkü ama miui dan vazgeçmek istemiyorum

Hocam global beta yerine miui pro veya eu rom kurun daha iyi olur sizin için şuan eu romdayım hiç bir problem yok yavaşlama hissettiğim an anlattığım yöntemi kullanıyorum hemen eski hızına kavuşuyor

Oyla:

01az

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 5 Prime
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Hocam global beta yerine miui pro veya eu rom kurun daha iyi olur sizin için şuan eu romdayım hiç bir problem yok yavaşlama hissettiğim an anlattığım yöntemi kullanıyorum hemen eski hızına kavuşuyor
Hocam telefonu biraz kurcaladım geliştirici seçeneklerinde bellek optimizasyonu diye birşey buldum orta seviyedeydi yükseğe ayarladım ve birde arkaplan işlem sınırını arka planda işlem yok olarak ayarladım bir süre böyle deneyeceğim iyi sonuç alamazsam miui pro ya geçiş yapmayı düşünüyorum

Oyla:
Üst Alt