Soru mi 5 ve mi 5s plus | MIUI

erdem2003

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
17
Arkadaşlar mi5 bildiğiniz gibi pek sağlam değildi
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
testte de görüldüğü gibi diğer telefonlara oranla daha kırılgan.
Mi5s plus ta öyle midir?
Ve mi 5s plus kaç yıl irade eder ? 2 yıl rahat çıkarır mı? Mi 5s plus ın kamera sensörü ney sony kaç yani?

teşekkürler :D

terriblephoenix24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mİ5 PRİME
Konular
18
Ben yaklaşık 1 aydır kullanıyorum bence de pek sağlam gibi durmuyor sağlamlığı konusuna bir şey diyemem o yüzden plastik bir arka kasası var ön tarafı da cam gibi plastiğimsi bir madde. İnce bir telefon o yüzden de hafif olmasının yanında elimden düşse kırılacak gibi bir his var. Fakat şöyle bir durum da ver kendim şu anda servis işi yapıyorum ve çamaşır makinası bulaşık makinası gibi nesneleri kaldırıp indiriyoruz haliyle de telefon cebimde oluyor. Gerektiği zaman da eğilip bükülüyoruz dizlerimizin üstünde durduğumuz zamanlar da oluyor pantolondan pantolona da değişiyor ben sıkı oluyor bazen de gevşek. Her neyse herhangi bir şey başıma gelmedi onu belirtmeliyim yani bir çatlama eğilme bükülme veya çizilme söz konusu olmadı. Çıkarma konusuna gelince elimden çokça telefon geçti samsunglar asuslar lgler gibi yazılım konusunda MİUİ fanı değilim bence eksikleri ver özellikle bildirim çubuğu konusunda çok eksikleri var özellikle WhatsApp'tan gelen mesajlara haber okurken mesela bildirim üzerinden cevaplama veremiyorum. Üstelik 7.0 Android sürümü kullanıyorum. Diğer sürümlerden geçiş yapacaksan uygulama çekmesi de yok İphone'ye benzer şekilde kapalı kutu da geliyor yani yazılıma müdahalede bulunabilmek için unlock işlemi yapmak lazım. Onun dışında standart bir kullanıcı isen işte Whatsapptır veya İnstagram kullanacaksan sadece bence gayet idare eder hatta 2 yıl değil çok rahat 3 yılı görür içindeki donanımlar gerçekten harika. Sanırım hepsi bu kadar umarım yardımcı olmuşumdur. İyi forumlar :)

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Arkadaşlar mi5 bildiğiniz gibi pek sağlam değildi
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
testte de görüldüğü gibi diğer telefonlara oranla daha kırılgan.
Mi5s plus ta öyle midir?
Ve mi 5s plus kaç yıl irade eder ? 2 yıl rahat çıkarır mı? Mi 5s plus ın kamera sensörü ney sony kaç yani?

teşekkürler :D
MI5'e göre MI5s plus daha sağlam bir cihaz yapı itibariyle traşlanmış metal arka kapak mevcut.

İnceleme - Mi5 Pro / Mi5s / Mi5s Plus Farkları

Son düzenleme:
Oyla:

__SEFA__

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEFA
Cihazım
mix 3
Konular
15
5s plus yada 5s i bu şekilde kırabilecek arkadaşa bir powerbank benden hediye :)
bu cihazlar çok daha sağla hocam

Oyla:

nubia

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
nubia
Cihazım
nubia z9 max
Konular
0
aga yardım edin twrpye giremiyorum
sadece recovery yükleniiyor telefona . recovery ile de rom yüklerken hata alıyorum
adb sideload ile rom yüklemeyi denedim oda hep yüzde 47 de kapanıyor
twrp telefona kuruluyor fakat twrpye giriş yapılamıyor

Oyla:
Üst Alt