Yardım Mi 5 Şarj Sıkıntısı

eyup_gucluturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüp
Cihazım
Xiomi mi 5 32GB
Konular
4
İyi günler kullandığım xiomi mi 5 cihazı çok sıkıntılı cihazı şarjda takılı olmadan kullanamıyorum sarkan çıkarttıktan 2 dk sonra kapanıyor şarjı dolu gösterdiği halde CPU - Z programı üzerinden baktığım zaman batarya saglinin iyi olduğunu gösteriyor fiziksel bir belirtide yok yani şişme gibi araştırma yaptığım zaman benim gibi bir kaç kullanicinda aynı sorunu yaşadığını gördüm benim düşüncem MIUI global 10.2 sürümünden kaynaklı telefonun önceki sürümlerde hiç bir sıkıntısı yoktu özelliklere performans düşüklüğü çok fazla mı 5 gibi bu amiral gemisi bundan 3-4 ay önceki pubg mobile sürümlerine girmiyordu şimdiki surumle ise çok donmalar ve isinmalar oluyor telefona pixel experience rom yüklemek istiyorum biraz ogrendim fakat cihazın yükleme sırasında kapanmasından korkuyorum sizce batarya degistirmelimiyim

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
İyi günler kullandığım xiomi mi 5 cihazı çok sıkıntılı cihazı şarjda takılı olmadan kullanamıyorum sarkan çıkarttıktan 2 dk sonra kapanıyor şarjı dolu gösterdiği halde CPU - Z programı üzerinden baktığım zaman batarya saglinin iyi olduğunu gösteriyor fiziksel bir belirtide yok yani şişme gibi araştırma yaptığım zaman benim gibi bir kaç kullanicinda aynı sorunu yaşadığını gördüm benim düşüncem MIUI global 10.2 sürümünden kaynaklı telefonun önceki sürümlerde hiç bir sıkıntısı yoktu özelliklere performans düşüklüğü çok fazla mı 5 gibi bu amiral gemisi bundan 3-4 ay önceki pubg mobile sürümlerine girmiyordu şimdiki surumle ise çok donmalar ve isinmalar oluyor telefona pixel experience rom yüklemek istiyorum biraz ogrendim fakat cihazın yükleme sırasında kapanmasından korkuyorum sizce batarya degistirmelimiyim

Donmalar ve ısınmalar dediğiniz an batarya bitmiş dedim. Bataryanızı değiştirin, voltaj değeri yetersiz kaldığı için oyunlarda işlemciye yeterli güç sağlanamıyor.

Cpu-z gibi programlara çok inanmayın. Onlar sadece gösterge değerlere odaklanıyor. Cihazın bataryasında ki hasarı ön göremezler.

Oyla:

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Kullandığınız cihaz 2016 yılında piyasaya çıkmış bir cihaz hocam. Eğer o tarihten bu zamana bataryası hiç değişmemişse tüm bunlar normaldir. Batarya değişimi yapın mutlaka. Böylece bu sorunlarınız düzelecektir.

Oyla:

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Oyla:

eyup_gucluturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüp
Cihazım
Xiomi mi 5 32GB
Konular
4
Yardım bilgilendirmesi yapıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim cihazın bataryasını aldım ve kendim değiştirdim çok güzel çalışıyor performansta az da olsa bı artış var şimdide rom arayışına girdim fakat hiç bir şekilde bilgim yok

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Yardım bilgilendirmesi yapıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim cihazın bataryasını aldım ve kendim değiştirdim çok güzel çalışıyor performansta az da olsa bı artış var şimdide rom arayışına girdim fakat hiç bir şekilde bilgim yok
Kısaca:
Bootloader kilidini açmak
Twrp kurmak
Wipe/format işlemleri
Romu ve gerekse firmware, gapps kurulumu, isteğe bağlı root
Hayırlı olsun.

Oyla:

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Hocam yukarıda linki de verilmiş, cihazınız için olan Custom Romların toplandığı konuya bir bakınız. Hangi Rom"u kurmak isterseniz, Romun konusunda kurulum aşamaları detaylı bir şekilde veriliyor, aynı zamanda kullanıcı deneyimleride eğer hazırlanan rehberlere uyarsanız büyük ihtimalle sorun yaşamadan işlemi yapa bilirsiniz. Hangi romu kurucam derseniz, cihazınızı hiç kullanmadım o yüzden direkt şu romu kurun diyemem, fakat cihazınız eski bir cihaz olduğunda forumda size hitab eden bir çok bilgilendirici konu bulabilirsiniz diğe düşünüyorum, forumda küçük bir arama yaparsanız sorununuz hall olur.

Oyla:

eyup_gucluturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüp
Cihazım
Xiomi mi 5 32GB
Konular
4
Hocam yukarıda linki de verilmiş, cihazınız için olan Custom Romların toplandığı konuya bir bakınız. Hangi Rom"u kurmak isterseniz, Romun konusunda kurulum aşamaları detaylı bir şekilde veriliyor, aynı zamanda kullanıcı deneyimleride eğer hazırlanan rehberlere uyarsanız büyük ihtimalle sorun yaşamadan işlemi yapa bilirsiniz. Hangi romu kurucam derseniz, cihazınızı hiç kullanmadım o yüzden direkt şu romu kurun diyemem, fakat cihazınız eski bir cihaz olduğunda forumda size hitab eden bir çok bilgilendirici konu bulabilirsiniz diğe düşünüyorum, forumda küçük bir arama yaparsanız sorununuz hall olur.
Hocam pixel experience oneriyolar fakat sadece bootloader kilidi acabiliyorum ayrıca bilgisayarım çok güçlü bir bilgisayar değil yanı bi sıkıntı cikarmi bide detaylı bir rom yükleme kaynağı bulamadım yani bilmiyorum onerebileceginiz bir kaynak varmı videolu

Oyla:
Üst Alt