Yardım mi 5 karşılaştığım bazı sorunlar yardım!!

basarsoyturk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Başar
Cihazım
mi 5
Konular
1
merhaba arkadaşlar mi5 cihazımda parmak izi okuyucunun istikrarlı çalışmadığını gözlemledim bunun yanı sıra dokunmatikle ilgili bazen algılamama sorunu yaşıyorum son olarak telefonu AUX kablosuyla arabaya bağlayıp telefon görüşmesi yapmak istediğimde sesin çok parazitli ve hışırtılı çıktığını farkettim bu bahsettiğim problemleri yaşayan başka kişiler var mı? varsa çözüm yolları hakkında beni bilgilendirebilir misiniz? teşekkürler.

ihsanaltinok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İhsan
Cihazım
LG G2 + Mi5
Konular
9
Hocam öncelikle parmak izi okuyucu bende de sorun yapıyordu ve parmağımı yeniden her köşesini dikkatlice taradım ve şuan gayet stabil çalışıyor. Bence siz de parmağınızın her tarafını dikkatlice taratın göreceksiniz sorun otadan kalkacak.
Dokunmatik hassasiyetinde hiç bir sorun yaşamadım (Sadece navigasyon tuşlarında yaşamıştım o da kırılmaz camın kalitesizliğinden ve kalın olmasındanmış).
parazit konusuna gelince kulaklık girişi ya da arabanızın aux girişi tozlanmış olabilir veeya kablo kalitesi ile alakası olabilir. normal şartlarda herhangi bir kulaklıkla deneyip öyle de parazit alıyorsanız telefonla ilgili olduğuna kanaat getirebilirz.

Oyla:

basarsoyturk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Başar
Cihazım
mi 5
Konular
1
yanıtladığınız için teşekkürler fakat ben aux kablosuyla başka telefona bağladığımda sıkıntısız bir şekilde görüşme yapabiliyorum aynı kabloyla bunun dışında kulaklıkla müzik dinlerken ya da aux kablosunu bağlayıp müzik dinlediğim de de seste sorun olmuyor gayet net yani sadece telefon görüşmesi yapmak istediğim de bu hışırtılı ses meydana çıkıyor ve görüşme yaptırmayacak kadar parazitli bir ses çıkıyor

Oyla:

188fatih

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0
Beni çok uğraştıran bir olay ama çözdüm geliştirici seçeneklerden etkinlikleri saklama açık olduğunda parmak izi tanımlama kalkıp direk şifre bölümüne geçer etkinlikleri kapat kurtul

Oyla:

kralcibildak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi5
Konular
10
Parmak izi ve algılama sorunu yaşamadım fakat miui 8'de ses sorunları mevcut. Yazılım ile düzelmesini bekliyoruz.

Oyla:

berdushpasha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yvz
Cihazım
mi 5
Konular
1
merhaba,
benim de karşılaştığım bir sorun var.
exclo ve mapmyride gibi appler kullanıyorum daha doğrusu kullanamıyorum. applerin amacı bisiklet ile giderken yaptığım mesafeyi ölçmeleri özetle. fakat ekran kapanıp arka plana düştüklerinde sayaçlar duruyor. daha önce samsung da bu şekilde bir sorunla karşılaşmamıştım. otomatik başlat dan ikisini de açtım fakat sonuç aynı. farklı bir ayar var mı atladığım ? arka planda da çalışmaya devam etmeleri gerekiyor gps ile birlikte.

Oyla:

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
merhaba,
benim de karşılaştığım bir sorun var.
exclo ve mapmyride gibi appler kullanıyorum daha doğrusu kullanamıyorum. applerin amacı bisiklet ile giderken yaptığım mesafeyi ölçmeleri özetle. fakat ekran kapanıp arka plana düştüklerinde sayaçlar duruyor. daha önce samsung da bu şekilde bir sorunla karşılaşmamıştım. otomatik başlat dan ikisini de açtım fakat sonuç aynı. farklı bir ayar var mı atladığım ? arka planda da çalışmaya devam etmeleri gerekiyor gps ile birlikte.

Ram temizleme ekranına (Son uygulamalara) gelip ilgili programın ikonunun üzerindeyken basılı tutarak aşağı doğru çekin. kilit simgesini tıklayın. Böylelikle arka planda sürekli çalışır.

Oyla:

berdushpasha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yvz
Cihazım
mi 5
Konular
1
Ram temizleme ekranına (Son uygulamalara) gelip ilgili programın ikonunun üzerindeyken basılı tutarak aşağı doğru çekin. kilit simgesini tıklayın. Böylelikle arka planda sürekli çalışır.

denemeler başarısız oldu 2 app de de bu sefer de sayaç çalışıyor ama gps parkur bilgisi çalışmıyor. samsung da kusursuz çalışıyordu. şimdi çözüm bulamadım.

Oyla:
Üst Alt