Yardım mi 5 kapandı açılmıyor

uluyol

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
5
Merhaba arkadaşlar bir buçuk yıldır kullandığım mi5 telefonum kapandı açılmıyor. Aslında bu ilk değil. temmuzun başında telefon babamdayken bana telefonun kapandığını şarj almadığını söylemişti. ben de garantiye(delta) yollattırdım babamdan. yaklaşık 20 günde telefon geldi. dikkatimi çarpan şuydu ki cihazı yollarken daha 1 haftalık falan miui 10 güncellemesi yapmıştım. telefon geldiğinde miui 9 yüklü geldi. telefonu elime aldım daha bugün üçüncü günüyken telefon tekrar gitti. şimdi çözüm önerisi olarak ne tavsiye edersiniz? tekrar deltaya yollasam yine yazılım güncellemesi yapıp yollayacaklarsa 20 gün boşuna telefonsuz kalacağım. bu kapanmanın temel sebebi nedir?

yasyas.ozcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaser
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
1
Telefonu pc ye bağlayın 1 gece pc ye bağlı şekilde telefonu bekletin batarya bu şekilde boşalacaktır telefon kapandıktan sonra da tekrar kendine gelecektir aynı sorun bende de olmuştu

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

uluyol

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
5
başlık bugün canlanmış :) tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. cihazı bilgisayara uzun süre bağlı bıraktım fakat bir faydasını göremedim ne yalan söyleyeyim.
söküp bataryayı oynatma konusunda da bataryaya ulaşmak için açacağım vidalarla garantiyi bozmaz mıyım? yani sorun oradan kaynaklı değilse durduk yere garanti çöp olmasın?

Oyla:

diegoez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut Hanef
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Diğer bir çözüm de recovery ya da fastboot ile açmaya çalışman gerek. Recovery için power+ ses arttırma, fastboot için power+ ses azaltma. Çözüm olabilir diye düşünüyorum

Oyla:

uluyol

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
5
Diğer bir çözüm de recovery ya da fastboot ile açmaya çalışman gerek. Recovery için power+ ses arttırma, fastboot için power+ ses azaltma. Çözüm olabilir diye düşünüyorum
hocam pc görmediği için mümkün değil maalesef

Oyla:

TheByALeX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Not 4X
Meslek
PLC Mekanik Bakım
Konular
25
başlık bugün canlanmış :) tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. cihazı bilgisayara uzun süre bağlı bıraktım fakat bir faydasını göremedim ne yalan söyleyeyim.
söküp bataryayı oynatma konusunda da bataryaya ulaşmak için açacağım vidalarla garantiyi bozmaz mıyım? yani sorun oradan kaynaklı değilse durduk yere garanti çöp olmasın?
İlk mesajda sayın Zenex size cihazınızı servise göndermenizi ve bu sorunun mi5"lerde kronik olduğunu yazmış. Yerinizde olsam uyarıyı dikkate alır cihazı servise gönderirim.

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

uluyol

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
5
İlk mesajda sayın Zenex size cihazınızı servise göndermenizi ve bu sorunun mi5"lerde kronik olduğunu yazmış. Yerinizde olsam uyarıyı dikkate alır cihazı servise gönderirim.

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bayram tatili dolayısıyla kapalı o zamana kadar bir şekilde açılmazsa göndereceğim mecbur.

Oyla:

yasyas.ozcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaser
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
1
2016.04.01 64 bit mi flash ile fastboot rom yüklemeyi deneyin cihaz edl moda girmiş olabilir bende de olmuştu hiç bi şekilde bi dönüt alamıyordum cihazdan 2 kez oldu birinde dediğim gibi bataryasının bitmesini bekledim diğerinide dediğim flash tool la düzelttim

Oyla:

uluyol

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
5
Recovery ve fastboot ile açın sonra yeniden başlatın. Bilgisayarın görmesine gerek yok zaten bu şekilde açmak için.
2016.04.01 64 bit mi flash ile fastboot rom yüklemeyi deneyin cihaz edl moda girmiş olabilir bende de olmuştu hiç bi şekilde bi dönüt alamıyordum cihazdan 2 kez oldu birinde dediğim gibi bataryasının bitmesini bekledim diğerinide dediğim flash tool la düzelttim
şimdi ben telefonu ta ilk aldığımda çin romu vardı bu forumdaki ilgili konuyu takip ederek global romu telefonuma yüklemiştim. lakin bunu yapabilmek için telefonun tepki vermesi gerekmiyor mu? yani fastboot moda giremiyorum. bilgisayara taktığımda da aynı şekilde tuş kombinasyonlarını deniyorum ama tepki sıfır.

Oyla:

yasyas.ozcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaser
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
1
Telefon edl moda girdiyse fastboot modda olması gerekmez flash tool onu COM 10 gibi ibarelerle görür sadece

Oyla:
Üst Alt