Yardım Mi 5 ile ilgili Downgrade ve Pc Görmeme Sorunu

diegoez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut Hanef
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Değerli arkadaşlar,
Daha önceden de yazmıştım ama pek cevap gelmedi. Daha kapsamlı yazacağım belki bu sorunu çözebilen uzman biri çıkar.
9.6.1.0 ve akabinde 9.6.2.0 güncellemeleri sonrasında 3 büyük sorunla karşılaştım. İlki şarj süresinin uzaması (5 saat sürüyor), ikincisi şarj tüketimi arttı üçüncüsü ise en tehlikelisi hiçbir bilgisayar artık telefonu görmüyor. Buna sebep olarak Android 8 OREO diye düşünüyorum, çünkü oreo yüzünden birçok android kullanan telefon kullanıcıları benzer şikayetler yapmış. Bende 2 tane Mi5 var diğeri sapa sağlam, 9.6.2.0 güncellemesine rağmen, bendeki sapıttı.
Önce neler yaptığımı yazayım bunların haricinde bir yöntem varsa uzmanlar buyursun.
1- ADB minimal sürücüleri kursam da güncelleştirsem de bilgisayar hiçbir şekilde bir telefon algılamadığı için adb minimal sürücüler gereksiz kalıyor sorun için.
2- Telefonu bilgisayara bağladığımda önceden ekranda USB seçenekleri menüsü çıkardı şimdi çıkmıyor. Geliştirici Seçeneklerinde USB yapılandırması olarak sadece MTP ve PTP aktif oluyor, yeniden başlatırsam MTPye geri dönüyor. MTP gözükse de yine tek yaptığı şarj etmek.
3- Fastboot, TWRP, Recovery gibi tüm seçenekler, bilgisayar telefonu görmediği için geçersiz.
4- MIUI 10 içeren developer rom kurmaya çalışınca, stable üzerine developer rom kurulmaz diye izin vermiyor.
5- Updater kısmından dosyayı göstersem, ismini update.zip de yapsam görmüyor.
6- Kurtarma modunda başlatıp, update.zip olarak belki yapar diye umut ettim ama MIUI 9 ile Mi Assistant gelmiş, o da bilgisayara bağlantı istiyor. Bu da gitti.
7- Fabrika ayarları, hard reset hepsini yaptım ama yine 9.6.2.0 güncellemesine döndü.
Açıkçası kafayı yiyeceğim, downgrade yapamıyorum fastboot recovery falan imkansız, yeni güncelleme yine oreo üzerinden gelecek, sorunu çözebileceğini sanmıyorum.
Atacam çöpe telefonu, 1 aydır yok, cevap bulamıyorum. Bilgisayar görse Android Nougata dönecem, bıktım ya.
Bunu çözebilecek bir uzman vardır umarım.
İyi günler

diegoez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut Hanef
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Soketin arızalı olması şarj etme ve pc görmeme sorununu yapabilir de tüketimi arttırması neyle ilgili. Android oreo kullanan diğer cihazlar, samsung, oneplus, pixel gibi onlarda da oreoya geçtikten sonra şarj etme ve tüketme sorunları baş göstermiş. Yine de uzman sözü dinleyip sokete yoğunlaşayım.

Oyla:

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
51
Soketin arızalı olması şarj etme ve pc görmeme sorununu yapabilir de tüketimi arttırması neyle ilgili. Android oreo kullanan diğer cihazlar, samsung, oneplus, pixel gibi onlarda da oreoya geçtikten sonra şarj etme ve tüketme sorunları baş göstermiş. Yine de uzman sözü dinleyip sokete yoğunlaşayım.
Hocam konu yazılımdan önce donanım. Yazılım bir şekilde değişir. Fakat donanım arızası varsa yazılım için boşa kürek çekilir. Ayrıca Soket arızalı olmayabilir bunu elerseniz çözüme dahada yaklaşmış oluruz.
Diğer taraftan ben uzman değilim maalesef. Olmayı isterdim ama :)

Oyla:

geyikci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
lolipop
Cihazım
mui 5
Konular
4
kesinlikle soket arızası, aynısı benim başıma geldi. usb den dosya paylaşamıyordum, pc görmüyordu. hızlı şarj değil Sadece şarj oluyordu o da çok yavaş.

Oyla:
Üst Alt