Yardım Mi 5 ile ilgili Downgrade ve Pc Görmeme Sorunu

diegoez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut Hanef
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Değerli arkadaşlar,
Daha önceden de yazmıştım ama pek cevap gelmedi. Daha kapsamlı yazacağım belki bu sorunu çözebilen uzman biri çıkar.
9.6.1.0 ve akabinde 9.6.2.0 güncellemeleri sonrasında 3 büyük sorunla karşılaştım. İlki şarj süresinin uzaması (5 saat sürüyor), ikincisi şarj tüketimi arttı üçüncüsü ise en tehlikelisi hiçbir bilgisayar artık telefonu görmüyor. Buna sebep olarak Android 8 OREO diye düşünüyorum, çünkü oreo yüzünden birçok android kullanan telefon kullanıcıları benzer şikayetler yapmış. Bende 2 tane Mi5 var diğeri sapa sağlam, 9.6.2.0 güncellemesine rağmen, bendeki sapıttı.
Önce neler yaptığımı yazayım bunların haricinde bir yöntem varsa uzmanlar buyursun.
1- ADB minimal sürücüleri kursam da güncelleştirsem de bilgisayar hiçbir şekilde bir telefon algılamadığı için adb minimal sürücüler gereksiz kalıyor sorun için.
2- Telefonu bilgisayara bağladığımda önceden ekranda USB seçenekleri menüsü çıkardı şimdi çıkmıyor. Geliştirici Seçeneklerinde USB yapılandırması olarak sadece MTP ve PTP aktif oluyor, yeniden başlatırsam MTPye geri dönüyor. MTP gözükse de yine tek yaptığı şarj etmek.
3- Fastboot, TWRP, Recovery gibi tüm seçenekler, bilgisayar telefonu görmediği için geçersiz.
4- MIUI 10 içeren developer rom kurmaya çalışınca, stable üzerine developer rom kurulmaz diye izin vermiyor.
5- Updater kısmından dosyayı göstersem, ismini update.zip de yapsam görmüyor.
6- Kurtarma modunda başlatıp, update.zip olarak belki yapar diye umut ettim ama MIUI 9 ile Mi Assistant gelmiş, o da bilgisayara bağlantı istiyor. Bu da gitti.
7- Fabrika ayarları, hard reset hepsini yaptım ama yine 9.6.2.0 güncellemesine döndü.
Açıkçası kafayı yiyeceğim, downgrade yapamıyorum fastboot recovery falan imkansız, yeni güncelleme yine oreo üzerinden gelecek, sorunu çözebileceğini sanmıyorum.
Atacam çöpe telefonu, 1 aydır yok, cevap bulamıyorum. Bilgisayar görse Android Nougata dönecem, bıktım ya.
Bunu çözebilecek bir uzman vardır umarım.
İyi günler

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
51
Geçmiş olsun.
Başlığınız konuyu yansıtacak şekilde değiştirildi. Bu şekilde daha hızlı cevap alacağınızı düşünüyorum
Kolay gelsin. İyi forumlar.

Oyla:

diegoez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut Hanef
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Denedim, bilgisayarım başkasının telefonunu görüyor. Benim telefonu başka bilgisayar görmüyor. Benim telefonun ROMu sıkıntılı belli ki.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Geçmiş olsun.
Başlığınız konuyu yansıtacak şekilde değiştirildi. Bu şekilde daha hızlı cevap alacağınızı düşünüyorum
Kolay gelsin. İyi forumlar.
Admin bey, umarım dediğiniz gibi olur daha çok kişi görür. Teşekkür ederim

Oyla:

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
51
cihazın usb soketi sorunlu olabilir mi?

Oyla:

emreglgl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
ÖGRENCİ
Konular
27
Fastboot modunda görüyor mu telefonu bilgisayar

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Cihazı fastboot moda alıp bilgisayardan "Aygıt yöneticine" girin ve telefon görünüyor mu kontrol eder misiniz ?

Oyla:

diegoez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut Hanef
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sırayla cevap vereyim
1- USB soketi arızalı olma ihtimali var. Fakat güncelleme yapmadan 2 dakika önce sıkıntı yokken güncelleme sonrası birden problemler çıkması sanki bu seçeneği eliyor.
2-fastboot modunda ne adb devices komutu, ne aygıt yöneticisi hiçbir hareket yok. Aygıt yöneticisinde tanımlanamayan cihaz bile yok. Adb devices komutunda da list of devices boş geliyor.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Google usb driver kurulu değil mi ?

Birde varsa OTG üzerinden bağlanabilir bir cihaz (klavye/fare/gamepad/usb) onu takıp dener misiniz onları görecek mi acaba ? Soketin durumunu anlamaya çalışalım.

Oyla:

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
51
Sırayla cevap vereyim
1- USB soketi arızalı olma ihtimali var. Fakat güncelleme yapmadan 2 dakika önce sıkıntı yokken güncelleme sonrası birden problemler çıkması sanki bu seçeneği eliyor.
2-fastboot modunda ne adb devices komutu, ne aygıt yöneticisi hiçbir hareket yok. Aygıt yöneticisinde tanımlanamayan cihaz bile yok. Adb devices komutunda da list of devices boş geliyor.
Soket arızası sizin için öncelikli olmalı şuan. Bahsettiğiniz emareler yüksek ihtimalle bu sonucu işaret ediyor.

Oyla:
Üst Alt