İpucu Mi 5 Firmware Dosyaları

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Evrenin en güzel forumu ve ahalisi herkese selam olsun! Nasılsınız? Umarım keyifler yerindedir :) . Bu yazımda Mi 5 'e ait Firmware dosyalarını sizlerle toplu bir şekilde paylaşacağım (Android 7+), öncesinde Firmware üzerine kısa bir açıklama yapayım:

Firmware, kısa olarak: Rom için gerekli modem vs. dosyalarının bulunduğu bir dosyasıdır, .zip şeklinde Twrp'den kurulur.

Ne zaman gerekir: Genellikle Aosp rom kurarken gerekir, Miui tabanlı Rom'larda zaten Rom dosyasının içinde bulunur.

"Aosp rom kuracağım hangisini kurmalıyım?": Rom geliştiricileri hangi Firmware dosyası kullanacağınızı belirtir. Eğer belirtilmemişse Global Stable son sürüm Firmware genelde uyumlu olandır.

Firmware, rom dosyasından önce kurulur.

Evet, sırada dosyaları paylaşmak var, anlaşılır olması için 4 gruba ayırdım ve 'spoyler'lara koydum. Bu gruplar Global Stable (stabil), Global Weekly (haftalık-beta), Çin Stable (stabil), Çin Weekly (haftalık-beta).

V9.5.2.0.NAAMIFA Ekleyemedim 404 hatası veriyor. :(

Umarım güzel bir konu olmuştur :) . Hepinize iyi günler!

Kaynak:

Son düzenleme:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Çin kararlı sürümler tamam Çin haftalık sürümlerden en güncel 3 tanesini ekledim Güncel dediğim de yıllar öncesi. Konu çok kurak kaldığı için gerisini eklemeyeceğim, zaten çok büyük olasılıkla ihtiyacınız olmayacaktır (Kimse konuşmayınca kendimi duvara konuşur gibi hissediyorum, ses yok gören yok.. Yaşlandı artık model, bi' ben mi kaldım eey Mi 5 kullanıcıları ses verin neredesiniz?) :( .

yurdal01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yurdal
Cihazım
mi5
Konular
1
Çin kararlı sürümler tamam Çin haftalık sürümlerden en güncel 3 tanesini ekledim Güncel dediğim de yıllar öncesi. Konu çok kurak kaldığı için gerisini eklemeyeceğim, zaten çok büyük olasılıkla ihtiyacınız olmayacaktır (Kimse konuşmayınca kendimi duvara konuşur gibi hissediyorum, ses yok gören yok.. Yaşlandı artık model, bi' ben mi kaldım eey Mi 5 kullanıcıları ses verin neredesiniz?) :( .
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

xiaomi MI5 quick application service framework güncelleme hatası alıyormusunuz yeni sistem güncellemesi geldi ancak yüklenmiyor

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

xiaomi MI5 quick application service framework güncelleme hatası alıyormusunuz yeni sistem güncellemesi geldi ancak yüklenmiyor
İlk defa sizden duydum bunu.

Üst Alt