Soru Mi 5 Düşme Testi !

sinilker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilker
Cihazım
huawei p20
Meslek
Bankacı
Konular
17
Arkadaşlar merhaba,
Yeni kullanmaya başlamış olduğum mi5 ilk haftasında kulak mesafesinden (1,60-1,70 cm) taş zemine düştü ve arkası fotoğraftaki halini aldı. arka kapak için bir şey yapılabilir mi ? bir de sanki ikinci fotoğrafta da telefonda hafif bükülme olmuş gibime geldi (LG G4 gibi). düz zemine koyduğumda orta kısmında boşluk kalıyor. bügüne kadar bir çok telefon kullandım ve bu mesafelerden yere düşürdüm ama ilk defa bir telefon böyle hasar gördü, üstünde de kılıf da vardı!

sinilker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilker
Cihazım
huawei p20
Meslek
Bankacı
Konular
17
foto yükleyebildim sanırım

Ekli dosyalar

• 20160807_213600.png
    20160807_213600.png
    951,5 KB · Görüntüleme: 163
  • 20160807_213723.png
    20160807_213723.png
    1 MB · Görüntüleme: 157
Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.187
Bu düşme olayları tamamen şans bence geçmiş olsun hocam. Arka kapağı yurt dışından temin edebilirsiniz. ama dediğiniz gibi kasada sanırım hafif bir yamukluk mevcut.

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Arkadaşlar merhaba,
Yeni kullanmaya başlamış olduğum mi5 ilk haftasında kulak mesafesinden (1,60-1,70 cm) taş zemine düştü ve arkası fotoğraftaki halini aldı. arka kapak için bir şey yapılabilir mi ? bir de sanki ikinci fotoğrafta da telefonda hafif bükülme olmuş gibime geldi (LG G4 gibi). düz zemine koyduğumda orta kısmında boşluk kalıyor. bügüne kadar bir çok telefon kullandım ve bu mesafelerden yere düşürdüm ama ilk defa bir telefon böyle hasar gördü, üstünde de kılıf da vardı!
Düşme olayı biraz şans evet, arkadaş haklı fakat mi5'in bir mi4 olmadığınıda kabullenelim, dikkatli kullanmak lazım, ya da sağlam kılıf kullanılmalı...

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

erhan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
mi 4, mi 5S
Konular
54
Mi5 cihazı, mi4 sağlamlığında yapsalardı keşke sırf bu yüzden mi4 te kaldim. Ve miui yüzünden başka cihaza sıcak bakmıyorum. :)

Oyla:

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Öncelikle geçmiş olsun.

İki yüzü de cam olan bir cihazın düşmede camının KIRILMAMASI şanstır daha çok. Aliexpress'te birkaç tane satıcıda var gibi görünüyor.

Yamulma ise düşmeden ayrı olarak cebinizde iken olmuş olabilir.

Oyla:

sinilker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilker
Cihazım
huawei p20
Meslek
Bankacı
Konular
17
Öncelikle geçmiş olsun.

İki yüzü de cam olan bir cihazın düşmede camının KIRILMAMASI şanstır daha çok. Aliexpress'te birkaç tane satıcıda var gibi görünüyor.

Yamulma ise düşmeden ayrı olarak cebinizde iken olmuş olabilir.

Galaxy S6 kullandım onunda önü ve arkası camdı ve onu da düşürdüm benzer seviyelerden hatta o telefon oturduğum kattaki merdivenlerden bir aşağıdaki merdivenlere düştü sadece köşesi hafif ezildi belli olmuyordu bile.
Yamulma olayını çözemedim 2 haftalık bir telefon neden yamulsun. arka cebime hiç koymam ve üzerine oturmam. ön ceplerimde taşırım ve bir yerde oturduğumda da cebimden çıkartırım.

Oyla:

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Galaxy S6 kullandım onunda önü ve arkası camdı ve onu da düşürdüm benzer seviyelerden hatta o telefon oturduğum kattaki merdivenlerden bir aşağıdaki merdivenlere düştü sadece köşesi hafif ezildi belli olmuyordu bile.
Yamulma olayını çözemedim 2 haftalık bir telefon neden yamulsun. arka cebime hiç koymam ve üzerine oturmam. ön ceplerimde taşırım ve bir yerde oturduğumda da cebimden çıkartırım.

iPhone 6 ilk çıktığında yüzlerce kullanıcı yamulmuş telefonlarının fotoğraflarını bir siteye gönderiyordu. Çoğu nasıl yamuk olduğunun farkına yamulma haberlerini gördükten sonra varmıştı.

Düşmeden dolayı mıdır bilemem, ama telefonun yapısı çok zayıf. Yamuk olduğunun farkına düşmeden sonra varmış da olabilirsiniz.

Oyla:

sinilker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilker
Cihazım
huawei p20
Meslek
Bankacı
Konular
17
iPhone 6 ilk çıktığında yüzlerce kullanıcı yamulmuş telefonlarının fotoğraflarını bir siteye gönderiyordu. Çoğu nasıl yamuk olduğunun farkına yamulma haberlerini gördükten sonra varmıştı.

Düşmeden dolayı mıdır bilemem, ama telefonun yapısı çok zayıf. Yamuk olduğunun farkına düşmeden sonra varmış da olabilirsiniz.

Dediğiniz gibi olabilir. ürün yeni yurtdışına servise göndersem ya da aldığım yere durumu bildirsem ?

Oyla:

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Dediğiniz gibi olabilir. ürün yeni yurtdışına servise göndersem ya da aldığım yere durumu bildirsem ?

Aldığınız yerle bir iletişime geçin. Kimden aldınız bilmiyorum, ama bir satıcı tamir ücretinin yanı sıra bir ücret karşılığı garanti için Çin'e geri göndermekten bahsediyordu yanlış hatırlamıyorsam. Garanti kapsamına girmez büyük ihtimalle onu soruyorsanız.

Deneyimli bir tamirci yurt içinde de yapabilir muhtemelen, ama yanlış ele düşerse telefon iyice berbat olabilir.

Oyla:
Üst Alt