Yardım Mı 5 çok yavaşladı, telefonu sıfırlamak istiyorum, yardımcı olur musunuz

necoban

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
neco
Cihazım
mi5
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Hiç bilmiyorum
Telefon Modeli
Xiaomi mi 5
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Yaklaşık 3 yıldır kullandığım Mi 5 (64 Luk) bugünlerde çok yavaş tepki vermeye başladı, telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmek istiyorum, ne yapmam lazım, bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim değerli arkadaşlar

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Sıfırladınız mı hocam?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam google play store dan aida64 indirip işlemci kısmına gelir misiniz. Oradan da 1. 2. 3. 4. Çekirdek saat hızlarına bakar mısınız stopped falan yazıyor mu bazılarında? Çunkü bu kadar kasma normal değil gibime geliyor.

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
mi5_V8.5.24_8.0_BETA bu romda işlemcilerde kapatma yok en verimli hali bu malesef , miui 10 da da kapanma ısınma sorunları mevcut ,

3 ay önce kullanıyordum mi 5 bu romla süper

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Mi 5 kullandınız mı son bir yılda ? sorunu yavaşlamayı fabrika ayarlarıda tam olarak çözemeyecektir ancak genede bir nebze telefon ilk zamanlar iyi sonra gene yavaşlayacaktır ,

daha öncede dediğim gibi fabrika ayarlarına döndürmeyi önerildi zaten ,

burada zaten genelde basit şeyleri denemiş genede çözememiş insanlar konu açar yada soru sorar , bu sebeple rom yüklemeyi öneren çok olur ,

burada telefon yavaş diyene fabrika ayarlarına dön demek çözüm olsaydı xioami commity sitesi var resmi oraya yazada bilirler onlarda aynı cevap verirler fabrika ayarlarına çevir yoksa servise getir derler ,

burası bir level üstü birde genelde yurt dişi cihaz olduğundan fabrika ayarlarına dönemezsiniz malum sebeplerden , kimse çözüm olarak bunu denememesinin bir sebebi ,
cihazı hepsiburada üzerinden almış ayrıca mi mix kullanıcısıyım aynı işlemci ben onu çok iyi anlıyorum. Ayrıca ''burası bir level üstü'' cümlenize katılmıyorum.

Oyla:

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Silinmez, daha önce defalarca yaptım. TWRP'den bile sıfırlasan gitmiyor ımeı, onla bir alakası yok yani
Twrpden sifirlaninca gitmiyor zaten ama ayarlardan sifirlayınca gidiyor araştırabilirsiniz. Mi4 telefonumda gitmiyordu o zamanlar imei islemleri daha farklıydı belki mi5te de gitmiyor olabilir yeni modellerde gidiyor.

Oyla:

ysfaslynch

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Aslan
Cihazım
Mi Mix 2S
Meslek
Teknisyen
Konular
14
Twrpden sifirlaninca gitmiyor zaten ama ayarlardan sifirlayınca gidiyor araştırabilirsiniz. Mi4 telefonumda gitmiyordu o zamanlar imei islemleri daha farklıydı belki mi5te de gitmiyor olabilir yeni modellerde gidiyor.
Note 8, Note 7, Mi 8 Se, Mi Mix 2 vs. vs. hepsinde bu şekilde sıfırladım telefonları ilk kez sizden duyuyorum böyle bir şey.

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Imei işlemi yapıldıysa ayarlarsan sıfırlayınca imei gider lakin yapılmadıysa bir sorun yoktur.

Oyla:

ysfaslynch

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Aslan
Cihazım
Mi Mix 2S
Meslek
Teknisyen
Konular
14
Dediğim gibi benim kaçıncı mi cihazım bilmiyorum hiç öyle birşey yaşamadım, ama ımeı gitmez ve gitmiyor bunu bilir bunu söylerim iyi forumlar :)

Oyla:

necoban

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
neco
Cihazım
mi5
Konular
2
Değerli arkadaşlar telefonu ayarlardan sıfırladım, bütün fotoğraflar Google da olduğu için yedek almadım, telefon bira, rahatladı gibi, herkese teşekkürler , ayrıca çift dokunuş ile açma ve ekrana koyduğumuz tek tuş ile kapama işini yapamadım, eger bu konuda yardımcı olursanız sevinirim saygılar

Oyla:

Marcolomboss

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Kurye
Konular
10
Değerli arkadaşlar telefonu ayarlardan sıfırladım, bütün fotoğraflar Google da olduğu için yedek almadım, telefon bira, rahatladı gibi, herkese teşekkürler , ayrıca çift dokunuş ile açma ve ekrana koyduğumuz tek tuş ile kapama işini yapamadım, eger bu konuda yardımcı olursanız sevinirim saygılar
Çift tıklama için: Ayarlar>Ortam ekranı & Kilit ekranı>Uyandırmak için ekrana çift dokun

Oyla:

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Tek tıkla kapatmak için: ana ekranda boş bşr yere uzun bas, araçlar altında kilitle tuşunu bul ve masaüstüne sürükle.

Oyla:
Üst Alt