Yardım mi 4 telefonum öldü!

cihangirömer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
mi 4
Konular
3
arkadaşlar 3 sene önce mi 4 almıştım. ne güzel telefonum vardı. ama son bir senedir kendiliğinden reset atma sorunu başladı. can sıkıyıordu acıkçası. aşırı ısınıyordu buzdolabına koyup soğutup açıyordum. böyle ilginç sorunlar yaşadım. ama idare ettik. taaa ki düne kadar. telefonum öldü arkadaşlar. kapandı ve bir dahada açılmadı. garantisi bitti zaten. böyle bir arıza yaşayan oldu mu _? tamir etsem cüzzi miktarda kurtarır mıyım? yenisini almak mı mantıklı olur bunu tamir etmek mi_?

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
801/810 anladıkta 820 neden uzak durulması gereken çipsetlerden oluyor.?
ben mi 5 le 2 yıldır hiçbir sorun yaşamadım

thermal throttling dibine vuruyor bu cipsetler.
Yarim saati asan, yük altına sokan oyunlarda fps kayıpları başlıyor, mi5 kullanan kuzenimden bizzat tecrübe ettim.

Hatta forumdan bir arkadaş video atmıştı sanırım bu forumdan, (mobildeyim bakamadim şimdi).

Tabi benim görüşüm ben tercih etmem

Edit:tüm cipsetleri karşılaştıran video bulamadım, ama. 820 is üstünde nasıl drop yediğini görebilirsin.

Bir cipsetin kağıt üstünde uçup kacmasi nm gibi değerlerine aldanmadan gerçek kullanımda test etmek gerekli. Bende mi4 te bu hataya düşmüştüm

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:
Oyla:

Harunmaycry

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Harun
Cihazım
Mi8
Konular
1
Hocam geçmiş olsun
Cenazeyi ne zaman kaldırırız
Şöyle manzaralı bı yere defnedelim rahmetliyi

Oyla:

sezgin91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sezgin
Cihazım
Mİ4
Konular
0
Yeni pil alıp takarsan açılacaktır, mi 4 deki bu reset ve logoda kalma sorunlarının hepsi pilden kaynaklı, pil sağlammış gibi görünse de öyle olmuyor, pili değiştirince sorun düzeliyor, birde son çıkan romu flashlamak gerekli flash all seçeneği seçili olmalı, yada fabrika ayarlarını bir kere dönün yeni pilden sonra, telefon ısınıyorsa ve ağırlaşma başlamışsa önce fabrika ayarlarına dönmeli ve pilin değişim zamanı gelmiş demektir.

Son düzenleme:
Oyla:

sezgin91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sezgin
Cihazım
Mİ4
Konular