Mi 4 donma ve hatalar miui 8.5.1.0 Kararlı Sürüm

malakadi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
malakadi
Cihazım
mi 4
Konular
1
Merhaba Arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım 1 haftadır mi 4 kullanıyorum ancak sanırım arayüz ile ilgili bir sıkıntım var. eşim LG G4 kullanıyor ve mi4 ile hemen hemen aynı işlemciyi kullanıyorlar. Karşılaştırdığımızda misal house of da vinci oyununu aynı anda açtığımızda eşimin g4 ü 5-6 saniyede oyunu açarken benim mi 4 1 dakikaya kadar beklediği oluyor. Aynı şekilde google playde vs gezerken uygulamalar arası geçiş yaptığımda google bişeyi duyduruldu diyerek uygulamaları veya açık olan oyunu kapatıyor. uygulamalarda gezerkende ciddi takılmalar olabiliyor. telefonun donanımından şüphem yok çünkü snapdragon 800 ve 801 işlemcili kullanan telefonlar kullandım. sorun yazılımla alakalı gibi geliyor. daha önce anlattıklarımı yaşayan varmı aranızda? var ise çözümü nedir. cihazı 1 haftadır kullandığım için yüklediğim bir uygulamanın telefonu yorma şansı yok çünkü cihaz aldığımdan beri bu durumda. Şimdiden teşekkürler.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
verilerinizi yedekleyip temiz bir kurulum yapmalısınız fastboot rom ile kurulumu tavsiye ederim.

Ayrıca G4 s808 / mi 4 'te s801 var hemen hemen aynı işlemciye sahip değiller arada baya bir performans farkı var.

Temiz bir kurulum yaparak uygulamadan atma sorununu çözebilirsiniz eğer hala yeteri kadar verim alamazsanız Lineageos 14 yüklerseniz cihazdan alabileceğiniz maksimum performansı alıp kesinlikle atma donma gibi bir problemle karşılaşmazsınız.

malakadi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
malakadi
Cihazım
mi 4
Konular
1
verilerinizi yedekleyip temiz bir kurulum yapmalısınız fastboot rom ile kurulumu tavsiye ederim.

Ayrıca G4 s808 / mi 4 'te s801 var hemen hemen aynı işlemciye sahip değiller arada baya bir performans farkı var.

Temiz bir kurulum yaparak uygulamadan atma sorununu çözebilirsiniz eğer hala yeteri kadar verim alamazsanız Lineageos 14 yüklerseniz cihazdan alabileceğiniz maksimum performansı alıp kesinlikle atma donma gibi bir problemle karşılaşmazsınız.
Teşekkür ederim hocam şuan fastboot olayını araştırıyorum şuan indirmeye başladım ancak mi-globe sitesinden indirdiğim romda en günceli miui 7-en diyor. mevcut miui 8 sürümümden 7 ye düşürdüğümde faydası olacakmı? birde indirdiğim romda türkçe dil sıkıntısı varmı? telefon ingilizcemi olacak?

malakadi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
malakadi
Cihazım
mi 4
Konular
1

fastboot yüklerken hata verdi telefonu sıfırladım ve şuan telefon açılmıyor Açılıştaki mi ekranında kalıyor hocam çalışan telefonu bozdum şimdi ne yapacağım?

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Mi globe sitesinde fastboot romu yok ki hocam

Buradan mi4 Cdma/Wcdma/Lte Global Stable romunu indir.
.tgz uzantılı olacak .
Miflash indir birde oradan .tgz uzantılı indirdiğin rom dosyasını göster cihazını fastboot mode al pc ye bağla "com3" şeklinde gözükmesi lazım comdan sonra yazan sayı önemli değil . sonra alttan flash all seçeceksin yapamıyorsan aşağıdaki videoyu izle.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

malakadi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
malakadi
Cihazım
mi 4
Konular
1
Mi globe sitesinde fastboot romu yok ki hocam

Buradan mi4 Cdma/Wcdma/Lte Global Stable romunu indir.
.tgz uzantılı olacak .
Miflash indir birde oradan .tgz uzantılı indirdiğin rom dosyasını göster cihazını fastboot mode al pc ye bağla "com3" şeklinde gözükmesi lazım comdan sonra yazan sayı önemli değil . sonra alttan flash all seçeceksin yapamıyorsan aşağıdaki videoyu izle.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Söylediklerinizi yaptım hocam telefon düzeldi çokta hızlandı. miui 9 kararlı olmayan sürümü yükledim sanırım ama en azından ayarlarda gezerken vs ciddi bi hızlanma oldu. şimdilik bir sıkıntıda gözükmüyor. telefon bozuldu telaşıyla biraz öğrendim sanırım rom yüklemeyi bir sıkıtı görürsem sizin dediğiniz romu indiririm :)

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Söylediklerinizi yaptım hocam telefon düzeldi çokta hızlandı. miui 9 kararlı olmayan sürümü yükledim sanırım ama en azından ayarlarda gezerken vs ciddi bi hızlanma oldu. şimdilik bir sıkıntıda gözükmüyor. telefon bozuldu telaşıyla biraz öğrendim sanırım rom yüklemeyi bir sıkıtı görürsem sizin dediğiniz romu indiririm :)
İstersen miui 9 linkini de atayım ama beta stable değil o yüzden atmadım :)

malakadi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
malakadi
Cihazım
mi 4
Konular
1
İstersen miui 9 linkini de atayım ama beta stable değil o yüzden atmadım :)
sanırım onu yükledim zaten hocam:) miui 9 global 7.10.19 beta biguta.d.miui.com sitesinden. kararlı sürüm çıktığında otomatik güncelleme almaz değilmi tekrar miflash ile yüklemem gerekecek kararlı sürümünü :)

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
sanırım onu yükledim zaten hocam:) miui 9 global 7.10.19 beta biguta.d.miui.com sitesinden. kararlı sürüm çıktığında otomatik güncelleme almaz değilmi tekrar miflash ile yüklemem gerekecek kararlı sürümünü :)
Miui 9 global beta her hafta cuma günü güncellenir yarın güncelleme gelecek :)

Üst Alt