Çözüldü Mi 12 T Pro Kernel Su

• Konbuyu başlatan Xenaw
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 11
  • Görüntüleme 794

Xenaw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özkan
Cihazım
Xaomi mi6
Konular
13
Merhabalar güncel rom'um MIUI 14.0.4.0(TLFTWXM) Tayvan rom'u ve güncel olarak magisk deltayı kullanmaktayım ve kullanırken sistemi ağırlaştırdığını hissettim, daha önce hiç kernel su kullanmadım, daha hafif ve daha arayüzü kolay ve modüll desteklediğini duydum fakat hiç forumda mi 12t pro için kernelsu programını kullanan göremedim, github sayfasından uyumlu çekirdek sürümüne ulaştım ama emin olmadığım için bootlop'a düşmek istemiyorum, veya kernel su mi 12t pro ile uyumlu değil mi kullanan arkadaşlardan yardım etmelerini rica ediyorum, şimdiden çok teşekkürler 🙏

Çekirdek sürümüm : 5.10.136-android12-9-00021-g821df8f5bd36-ab958
5204

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Merhabalar güncel rom'um MIUI 14.0.4.0(TLFTWXM) Tayvan rom'u ve güncel olarak magisk deltayı kullanmaktayım ve kullanırken sistemi ağırlaştırdığını hissettim, daha önce hiç kernel su kullanmadım, daha hafif ve daha arayüzü kolay ve modüll desteklediğini duydum fakat hiç forumda mi 12t pro için kernelsu programını kullanan göremedim, github sayfasından uyumlu çekirdek sürümüne ulaştım ama emin olmadığım için bootlop'a düşmek istemiyorum, veya kernel su mi 12t pro ile uyumlu değil mi kullanan arkadaşlardan yardım etmelerini rica ediyorum, şimdiden çok teşekkürler 🙏

5204
Kernel su yu daha çok aosp romlar ve özel kernellerde (destek veren kernel) iyi çalıştığını biliyorum

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

5204
Aşağıdaki bağlantıdan kernelsu uygulamasını indirdip kurduğunuzda size uyumlu olup olmadığını gösterecektir.

Ekranın üstünde "unsupported" yazıyor ise desteklemiyordur. "Not installed" yazıyorsa desteği vardır.

Kernel su yu daha çok aosp romlar ve özel kernellerde (destek veren kernel) iyi çalıştığını biliyorum

Şu an xiaomi.eu romunda kullanıyorum ve son derece stabil hocam.

Xenaw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özkan
Cihazım
Xaomi mi6
Konular
13
Aşağıdaki bağlantıdan kernelsu uygulamasını indirdip kurduğunuzda size uyumlu olup olmadığını gösterecektir.

Ekranın üstünde "unsupported" yazıyor ise desteklemiyordur. "Not installed" yazıyorsa desteği vardır.

Hocam evet yükledim ve yükleme yapabileceğimi söylüyor, önemli olan doğru çekirdek sürümünü seçmem gerekiyor, fakat github'da 3 tane var kafam karıştığı için bootlopa düşmek istemiyorum, doğru çekirdek sürümünü yüklemeden risk almadan bulma şansım var mı hocam

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-09-05-15-34-45-456_me.weishu.kernelsu.jpg
    Screenshot_2023-09-05-15-34-45-456_me.weishu.kernelsu.jpg
    379,5 KB · Görüntüleme: 22

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Galiba aşağıdaki dosyayı recovery üzerinden flash yapmanız gerekli hocam. Diğerleri gz uzantılı zip uzantılı olan tek dosya bu.

Sorun olursa geri dönebilmek için mutlaka yedek alın.

Xenaw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özkan
Cihazım
Xaomi mi6
Konular
13
Galiba aşağıdaki dosyayı recovery üzerinden flash yapmanız gerekli hocam. Diğerleri gz uzantılı zip uzantılı olan tek dosya bu.

Sorun olursa geri dönebilmek için mutlaka yedek alın.
Hocam çok ama çok teşekkür ederim oldu size minettarım, son olarak hocam magisk deltayı kaldırırsam, modüllerim gider mi ve kernel su devre dışı kalır mı ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam çok ama çok teşekkür ederim oldu size minettarım, son olarak hocam magisk deltayı kaldırırsam, modüllerim gider mi ve kernel su devre dışı kalır mı ?

Rica ederim hocam.

Maalesef denemedim, ben temiz kurulum sonrası kernelsu kullanıyorum ve modülleri sıfırdan yüklüyorum.

Xenaw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özkan
Cihazım
Xaomi mi6
Konular
13
Rica ederim hocam.

Maalesef denemedim, ben temiz kurulum sonrası kernelsu kullanıyorum ve modülleri sıfırdan yüklüyorum.
Hiç sorun değil hocam modülleri sıfırdan kurdum, hissedilir bir rahatlama var telefonda Allah sizden razı olsun 🙏

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
24
Hiç sorun değil hocam modülleri sıfırdan kurdum, hissedilir bir rahatlama var telefonda Allah sizden razı olsun 🙏
Kullandığınız modüller nedir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Magiski komple kaldırdım bu yazıdan sonra 😀

Son düzenleme:

er4lp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
alp
Cihazım
mi note 3
Konular
0

12t pro için hangi sürüm eu rom kullanıyorsunz memnunmusunz , tavsiye romunz nedir

Üst Alt