Rehber Mi 11T ve Mİ 11x TWRP Olmadan Root Atma

bugrahannn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bugra
Cihazım
redmi note 9
Konular
1
arkadaşlar doğru yaparsanız çalışıyor cihazım xıaomi 11 t agate android 13 mıuı 14.0.4.0 endonezya tkwıdxm de çalıştı magisk sürümü 26.3 sıfırlama kilit kapanma bootlop kesinikle bişey olmadı cihazımda

beytullahbkc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beytullah
Cihazım
Mİ12T
Konular
8
mi12t 14.0.5(ULQE) sürümünü kullanıyorum ama sitede bulamadım yardımcı olabilecek var mı ?

Baracuda33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xaomi 11T
Meslek
Dış Ticaret
Konular
6
Buna benzer bir yöntemle twrp yükleyebilsek tadından yenmez.. Twrp yükleyebilen var mı bu cihaza ?

Furkan_K

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 11t
Konular
9
Hocam daha öncede bu rehber ile root atmıştım. Ama bu sefer NV data is corrupted hatası aldım, imei gider mi?

alan_702

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
alan
Cihazım
redmi note 8
Konular
0
Merhabalar, bende yeni mi 11t aldım. İmel attırdım, ve şuan ki sürümü 13.0.2 - İmeller gitmeden bende yukarıda anlatılan şekilde yapsam yeni güncellemeyi yükleye bilir miyim. Twrp yüklü değil
Yaptinmi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Peki romu glonal MIUI 13.0.2.0 skwmixm için root atsam yardımcı olur musunuz hocam
Hocam oldumu bende yapacağım birisi dedi imeil gitmiş

Son düzenleme:

alan_702

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
alan
Cihazım
redmi note 8
Konular
0
Selamun Aleykum, yeni nesil cihazarın bazılarında malum twrp çıkmayabiliyor bu rehberde twrp olmadan nasıl root atılır onu anlatacağım. Arkadaşlar herkes artık root atabilisin diye çok basit anlatacağım. Sorumluluk kabul etmiyorum aşamalarda takılan olursa yardımcı olurum
1. Öncelikle cihazın bootloader kilidi açık olmalı
2.Cihazda yüklü olan halihazırda Kullandıgınız romun boot.img dosyası olmalı buraya dikkat misalen cihazda endonezya yüklüyken turkey romun boot.img uyumluluk sorunlarına yol açabilir hatta cihaz brick olabilir.
Cihazımda hangi rom yüklü?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle cihazınızda hangi rom yüklü onu bilmemiz gerekiyor bunun için telefon hakkındaya girin kırmızı ile işaretlenen 12.5.3 RKWIDXM kodu cihazınızdaki romun kodudur.
Aşagıdaki resimde cihazınızın versiyonu neyse ona göre frimwareyi indirin. şimdi sıra boot img dosyasını almaya geldi
BOOT.İMG nasıl alınır?
Aşagıdaki siteden cihazınızı bulun

sağ taraftaki download butonuna basarak cihazınıda hangi rom yüklüyse onu indirin. MİUI version yazan yerdeki kodun(12.5.3 RKWIDXM) cihazınızdakiyle aynı olmasına dikkat edin, dikkat fastboot kısmındakini indirmeniz gerekiyor

indirilen tgz uzantılı dosyayı arşivden çıkartınız arama yerine boot.img yazarak bulunan dosyayı telefonun dahili hafızasına yollayın.

3. Telefona en güncel magisk uygulamasını yükleyiniz .
4. Magisk uygulamasını açın ve boot.img yi patchleyın bunun için sırayla aşagıdaki yönergeleri izleyin

attıgınız boot.img yi seçiniz

Resimde görüldüğü üzere downloads(indirlenler) klasörüne kaydedilen patchli imajı bilgisayarınıza atınız.

5. Aşagıdan Platform toolsu indiriniz.
6. Platform toolsu Arşivden çıkartın ve magisk ile patchlediğiniz imajı platform toolsun içine atınız. imajın İsmini boot.img olarak değiştiriniz
7. Telefonu fastboot moda alınız ve pc ye baglayınız
8. BURASI ÇOK ÖNEMLİ çoğu kişi bu aşamayı bilmediği için cihazı brick oluyor. Platform toolsun içindeki slot_kontrol.bat çift tıklayın açılan ekranda current slot satırını bulun karşısında 'a' yazıyorsa Flash_magisk_slot_a.bat'a çift tklayarak flashlayın succesful yazıyorsa işlem tamamdır. Eger current slot b yazıyorsa Flash_magisk_slot_b.bat çift tıklayın işlem tamamdır. Flashlama işlemi bittiginde güç tuşuna basılı tutarak fastboot moddan çıkınız.
Hocam imeil gidermi romum 13.2 skwmixm amber global

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12

haticesultan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sultan
Cihazım
Mi8se
Konular
0
arkadaşlar doğru yaparsanız çalışıyor cihazım xıaomi 11 t agate android 13 mıuı 14.0.4.0 endonezya tkwıdxm de çalıştı magisk sürümü 26.3 sıfırlama kilit kapanma bootlop kesinikle bişey olmadı cihazımda
hayır çalışmıyor 14.0.4.0 Tr romda recovery atıyor gitti cihaz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam daha öncede bu rehber ile root atmıştım. Ama bu sefer NV data is corrupted hatası aldım, imei gider mi?
bende aynı şekilde nv data is corrupted diyor recoveryde takıldı stock recovery

Gerçeksöz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi 11t pro
Konular
0
Merhaba. Benim telefonum rootlu durumda, bir arkadaş yapmıştı ama ona tekrar ulaşamıyorum. Telefon uzerinde root checker programı ile rootlu gözüküyor, ancak magisk programı aktif değil ve bankacılık programlarını düzgün kullanamıyorum.Bu konuda ne yapabilirim? Çok acemiyim, yardımcı olursanız sevinirim.

frknaknc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
62
Wondershare MobileGo Pc uygulamasından da yapılır oturduğun yerden tek tuşa basarak, telefon açık kalacak ve usb hata ayıklama açık olacak.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    61,2 KB · Görüntüleme: 18
Üst Alt