Rehber Mi 11T ve Mİ 11x TWRP Olmadan Root Atma

C.Clark

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tiger
Cihazım
Mi 11t
Konular
0
Selamun Aleykum, yeni nesil cihazarın bazılarında malum twrp çıkmayabiliyor bu rehberde twrp olmadan nasıl root atılır onu anlatacağım. Arkadaşlar herkes artık root atabilisin diye çok basit anlatacağım. Sorumluluk kabul etmiyorum aşamalarda takılan olursa yardımcı olurum
1. Öncelikle cihazın bootloader kilidi açık olmalı
2.Cihazda yüklü olan halihazırda Kullandıgınız romun boot.img dosyası olmalı buraya dikkat misalen cihazda endonezya yüklüyken turkey romun boot.img uyumluluk sorunlarına yol açabilir hatta cihaz brick olabilir.
Cihazımda hangi rom yüklü?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle cihazınızda hangi rom yüklü onu bilmemiz gerekiyor bunun için telefon hakkındaya girin kırmızı ile işaretlenen 12.5.3 RKWIDXM kodu cihazınızdaki romun kodudur.
Aşagıdaki resimde cihazınızın versiyonu neyse ona göre frimwareyi indirin. şimdi sıra boot img dosyasını almaya geldi
BOOT.İMG nasıl alınır?
Aşagıdaki siteden cihazınızı bulun

sağ taraftaki download butonuna basarak cihazınıda hangi rom yüklüyse onu indirin. MİUI version yazan yerdeki kodun(12.5.3 RKWIDXM) cihazınızdakiyle aynı olmasına dikkat edin, dikkat fastboot kısmındakini indirmeniz gerekiyor

indirilen tgz uzantılı dosyayı arşivden çıkartınız arama yerine boot.img yazarak bulunan dosyayı telefonun dahili hafızasına yollayın.

3. Telefona en güncel magisk uygulamasını yükleyiniz .
4. Magisk uygulamasını açın ve boot.img yi patchleyın bunun için sırayla aşagıdaki yönergeleri izleyin

attıgınız boot.img yi seçiniz

Resimde görüldüğü üzere downloads(indirlenler) klasörüne kaydedilen patchli imajı bilgisayarınıza atınız.

5. Aşagıdan Platform toolsu indiriniz.
6. Platform toolsu Arşivden çıkartın ve magisk ile patchlediğiniz imajı platform toolsun içine atınız. imajın İsmini boot.img olarak değiştiriniz
7. Telefonu fastboot moda alınız ve pc ye baglayınız
8. BURASI ÇOK ÖNEMLİ çoğu kişi bu aşamayı bilmediği için cihazı brick oluyor. Platform toolsun içindeki slot_kontrol.bat çift tıklayın açılan ekranda current slot satırını bulun karşısında 'a' yazıyorsa Flash_magisk_slot_a.bat'a çift tklayarak flashlayın succesful yazıyorsa işlem tamamdır. Eger current slot b yazıyorsa Flash_magisk_slot_b.bat çift tıklayın işlem tamamdır. Flashlama işlemi bittiginde güç tuşuna basılı tutarak fastboot moddan çıkınız.
Hocam platform-tool ile root olmadan viper4android yükleyebilirmiyiz? Sadece bu uygulama için root atıyorum.

C.Clark

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tiger
Cihazım
Mi 11t
Konular
0
Hocam muazzam bir equalizer uygulaması.Çok güzel ses efektleri var. Bildiğin tüm müzik ses efekti uygulamalarını topla bir viper4android etmez. Google üzerinden araştırabilirsin. Burdan ne yazsamda anlatamam kullanmadan anlaşılacak bir uygulama değil .

beracan214

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Berat Can
Cihazım
Mi 10T
Konular
20
Hocam muazzam bir equalizer uygulaması.Çok güzel ses efektleri var. Bildiğin tüm müzik ses efekti uygulamalarını topla bir viper4android etmez. Google üzerinden araştırabilirsin. Burdan ne yazsamda anlatamam kullanmadan anlaşılacak bir uygulama değil .
Dediğinize katılıyorum muazzam bir uygulama istediğiniz müzik türüne göre profil ayarlayıp daha da kalite katabiliyorsunuz ve yaptığınız film müzik video gibi ses ayarlarınızı kaybetmeden dilediğiniz kadar ayarları kayıt edebiliyorsunuz 11t cihazımda Dolby atmos ayarı mevcut oradan da equalizer ve viper4 ile de ayar yapıp müthis bir deneyim elde ediyorum ikisi müthiş çalışıyor

bir üst yorumunuza da yanıt vereyim

Sanırım dediğiniz şey olmuyor uygulamayı magiskten kurarken Kerneller falan yükleniyor uygulamayı açarkende root erişimi isteyip üstüne de driver kuruyor

nebula72

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
MI 8 SE
Konular
13
arkadaşlar yd cihazlara root tan sonra rom atıldığında imei gidiyor mu deneyen oldu mu?

rotindaaa21

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Not 11Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Bunu snapdragon işlemcili bir cihaza da yapabilirmiyiz?

beracan214

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Berat Can
Cihazım
Mi 10T
Konular
20

arkadaşlar yd cihazlara root tan sonra rom atıldığında imei gidiyor mu deneyen oldu mu?
Hocam 8 aylık kayıt süresi devam ediyorsa IMEI kalır ama IMEI atılmış cihazın varsa evet gider

beracan214

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Berat Can
Cihazım
Mi 10T
Konular
20
Ben de bu gün 14 e geçtim ama Indo sürüm kullanıyorum henüz paylaşılmamış rom aynı aynı sürümün farklı bölgesini yükselem bi problem olur mu?

Üst Alt