Yardım Mi 11T Pro Fastboot Modunda PC Görmüyor

dr.biene

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ferhat
Cihazım
mi 11t pro
Konular
1
mi 11t pro cihazıma eu rom atmak istiyorum ama konulardaki bütün driverları yüklememe rağmen bütün driverlar kurulu olmasına rağmen hiçbir şekilde pc telefonu fastboot modunda görmüyor yardımcı olursanız sevinirim

Reagle

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
18
Merhaba. Bu Rehber yazımızda Windows 11'de, cihaza fastboot üzerinden örnek olarak rom atmak istediğimiz zaman bazen bilgisayar göremiyor veya sürekli olarak takılıp çıkarılma durumu yaşanıyor. Bunu nasıl düzeltiriz ona bakacağız. Bunun temel sebebi çoğunlukla fastboot driver'larının eksik olması yüzünden. Şimdi işleme geçelim. Her detayı dikkatlice okuyun. Eksik bir şey yaparsanız işlem başarılı olmayabilir.

Gerekenler: Bilgisayar , İnternet , USB kablo , Telefon.

Adımlar: 1- Platform Tools'u ve Fastboot sürücülerini bilgisayara ekleyeceğiz.
2- Araçların düzgün kurulup kurulmadığını kontrol edeceğiz.

Başlamadan önce , bu yazı ile yapacağınız tüm işlemlerde , oluşacak risklerden siz sorumlusunuz.

Öyleyse başlayalım. :)

1.0 Platform Tools İndirin

1-
Aşağıdaki linkten platform tools'u indirin.

indirme linki.

2- İndirdiğiniz dosyayı müsait bir yere çıkarın ve nerede olduğunu bilin.
( WinRaR kullanmanızı Tavsiye ederim )

İŞLEM TAMAM

1.1 Platform Tools'u Sistemde belirteceğiz

1- Başlat Menüsüne gidin ve arama yerine Gelişmiş Sistem Ayarlarını görüntüle yazın ve çıkan uygulamayı açın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2- Sistem Özellikleri sekmesine yönlendirileceksiniz ve sağ altta bulunan Ortam Değişkenleri'ne tıklayın.

3- Sistem değişkenleri yazan yerin altında Path yolunu seçin ve düzenle tuşuna tıklayın.

4- Çıkan pencerede Yeni tuşuna basın ve klasöre çıkarttığınız platform-tools klasörünün yolunu kopyalayıp yapıştırın sonra tüm pencerelerde Tamam diyin.
( Nasıl Yol olarak kopyalama yapmayı bilmiyorsanız eğer şöyle yapılıyor; platform-tools klasörünün üstüne sağ tıklayın , Daha fazla seçenek göster seçeneğine tıklayın, listede Yol olarak kopyala yazan seçeneği tıklayın ve yolu kopyalamış olursunuz. )

5- Tüm sekmelerde Tamam dedikten sonra işlem tamamlanmış oluyor. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İŞLEM TAMAM

1.2 FASTBOOT sürücülerini kuracağız

1- Aygıt Yöneticisini açın.

2- ve klasöre çıkartın.

3- Telefonunuzun USB Hata Ayıklama modunu açın. (Not: Nasıl açılacağını bilmiyorsanız site içerisinde veya google aratarak bulabilirsiniz.)

4-
Telefonunuzu Fastboot moda alın.

5- Bilgisayara USB yardımıyla bağlayın.

6- Aygıt yöneticinde cihazın resimdeki gibi görünüyor olması lazım.

7- Üstüne fare ile sağ tıklayın , çıkan seçeneklerden Sürücüyü güncelleştir seçeneğine tıklayın , açılan pencereden Bilgisayarımdaki sürücülere göz at seçeneğine tıklayın, daha sonra açılan pencerede Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver seçeneğine tıklayın Sonraki tuşuna tıklayın ve tekrar çıkan sekmede Sonraki tuşuna tıklayın.

8- Açılan sekmede Disketi var tuşuna tıklayın.

9- Çıkan menüde Gözat tuşuna tıklayın ve indirdiğiniz driver klasörünü bulun.

10- Bulduğunuz klasörde kırmızı kutu içerisinde belirtilen dosyayı seçip tuşuna basın.

11- Çıkan pencerede tekrardan Tamam diyin.

12- Çıkan pencereden kırmızı kutu ile işaretli olan sürücü aygıtını seçin ve sonraki tuşuna tıklayın.

13- Karşınıza çıkan uyarıya Evet deyin.

14- İşlemin başarılı olduğu bir sekme açılacak. Kapat tuşuna tıklayın.

İŞLEM TAMAM

2.0 EKLENEN SÜRÜCÜLERİ TEST EDECEĞİZ

1- Platform-Tools uygulamasını açın ve üstteki yol kısmına CMD yazın ve ENTER tuşuna tıklayın.

2- Komut satırına fastboot devices yazın ENTER tuşuna tıklayın tekrardan.

3- Tıkladıktan sonra tıpkı fotoğraftaki gibi cihazın kimliğini belirten rastgele yazılar ( her cihaz için farklıdır bu kimlik) ve fastboot modunda olduğunu belirten bir yazı çıkacak.

İŞLEM TAMAM

Bundan sonra. istediğiniz Fastboot Komutlarını herhangi bir sorun olmadan çalıştırabilirsiniz. Ve bu notta, Fastboot Sürücülerini (diğer adıyla Android Bootloader Arayüzü Sürücülerini) Windows 11 PC'nize nasıl kuracağınıza ilişkin yazımızın sonuna geldik.

Bir başka yazıda görüşmek üzere.

Kaynaklar:

Şu konuya bakarak çözmeye çalışın.

dr.biene

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ferhat
Cihazım
mi 11t pro
Konular
1
malesef hocam windows 10 pro kullanıyorum bu attığınız 11 için yine deniyim dedim ama olmadı

Reagle

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
18
malesef hocam windows 10 pro kullanıyorum bu attığınız 11 için yine deniyim dedim ama olmadı
Anladım hocam. Sizin için bazı olası ihtimalleri yazayım belki gözden kaçırdığınız durumlar olabilir.

1-USB girişi olarak USB 2.0 kullanın.

2-Cihazın şarj girişi yerinde sorun olabilir. Bunun için cihazı kapalı duruma getirin veya cihazı pc ye bağladığınızda bildirim gelip gelmediğine bakın.

3-USB kabloyu değiştirin.

dr.biene

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ferhat
Cihazım
mi 11t pro
Konular
1
hepsini yaptım hatta platform uygulamasını windows 10 a göre yaptım yine hiçbir şekilde fastbootta görmüyor
başka bilgisayarda denedik oda olmuyor

Reagle

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
18
hepsini yaptım hatta platform uygulamasını windows 10 a göre yaptım yine hiçbir şekilde fastbootta görmüyor
başka bilgisayarda denedik oda olmuyor
Böylesi bir durumu ilk kez görüyorum. Uzman birisine götürün telefonu veya site içerisinde uzaktan bağlantı yardım edecekler deneyimli arkadaşlar olabilir.

methcnnbs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Berat
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
14
Telefonu aldığım da hızlı şarj kablosu aldım o şarj kablosu ile bağlandığım da fastbotu görmüyordu. Başka bir şarj kabolusu ile sorunu çözmüştüm. Birde USB hata ayıklamasini açtınız mi.

SelimAK

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim AK
Cihazım
Mi 11T Pro
Meslek
Paramedik
Konular
39
mi 11t pro cihazıma eu rom atmak istiyorum ama konulardaki bütün driverları yüklememe rağmen bütün driverlar kurulu olmasına rağmen hiçbir şekilde pc telefonu fastboot modunda görmüyor yardımcı olursanız sevinirim
Hocam cihazı ses kısma + power tuşunu kullanarak fastboot moduna alın. Aygıt yöneticisi kısmında cihazınız "Android Device" olarak görünecektir. Uygun bir Universal ADB Driver yükleyip cihazınızın Fastboot modunda görünmesini sağlayabilirsiniz. Yapamazsanız özel mesaj atın, uzaktan yardımcı olayım.

Zenginanahtarcom

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ercan zengin
Cihazım
Samsung
Meslek
Çilingir
Konular
0
Hocam merhaba aynı sorun bende var telefoncuya bıraktım dönüş yok olmadı

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
21
Hocam böyle bir sorun yaşadığımda bilgisayarda yeni bir kullanıcı oluşturup o hesap üzerinden çözüm sağlamıştım.

Üst Alt