Çözüldü Mi 11T Bluetooth Ses Seviyesi Düşüklüğü

MrReckless

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi5S
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
14.0.1
Telefon Modeli
Mi 11T
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba. Telefonumun modeli Mi 11T. Miui 14.0.1 MIUI sürümünü kullanıyorum. Bluetooth kulaklığım önceden çok daha fazla ses veriyordu fakat şu an ses seviyesi normale kıyasla çok kısık geliyor. Sorun kulaklıkta değil Redmi Note 9S telefonla denediğimde tam potansiyelde ses veriyor. Problem yalnızca benim cihazımda oluyor. Mutlak sesi kapatıp açmayı, resetlemeyi kaldırıp baştan eklemeyi vs. her şeyi denedim sorun çözülmedi. Yardımcı olabilecek var mı bu konuda?

Çözüm
Arkadaşlar bugün bayağı bir yabancı forumda gezdikten sonra sorunun kaynağını buldum. Aynı sorunu yaşayan kişiler olduğunu bildiğim için çözümü paylaşıyorum. Ben bu şekilde çözdüm.
1.Öncelikle Dial Pad'e *#*#3646633#*#* yazıyoruz.
2.Sonra sağa kaydırarak "Hardware Testing" kısmına geliyoruz.
3.Buradan önce"Audio" sonra "Volume" sonra da "Audio Playback" ayarına tıklıyoruz.
4. Burada sesi açtığınız zaman her kademede dijital olarak sesi kaç artıracağı yazıyor. Bu kısım en önemlisi sizin cihazınız dijital olarak en fazla hangi sayıyı desteklediğini bulmalısınız. Çok yüksek bir sayı girip "Set" diyerek bu sayıyı bulabilirsiniz. Hata verecek ve maksimum şu sayı yapabilirsiniz diyecek.
5.Burada "music" yazanı seçiyoruz ve değerleri...

MrReckless

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi5S
Konular
8
Arkadaşlar bugün bayağı bir yabancı forumda gezdikten sonra sorunun kaynağını buldum. Aynı sorunu yaşayan kişiler olduğunu bildiğim için çözümü paylaşıyorum. Ben bu şekilde çözdüm.
1.Öncelikle Dial Pad'e *#*#3646633#*#* yazıyoruz.
2.Sonra sağa kaydırarak "Hardware Testing" kısmına geliyoruz.
3.Buradan önce"Audio" sonra "Volume" sonra da "Audio Playback" ayarına tıklıyoruz.
4. Burada sesi açtığınız zaman her kademede dijital olarak sesi kaç artıracağı yazıyor. Bu kısım en önemlisi sizin cihazınız dijital olarak en fazla hangi sayıyı desteklediğini bulmalısınız. Çok yüksek bir sayı girip "Set" diyerek bu sayıyı bulabilirsiniz. Hata verecek ve maksimum şu sayı yapabilirsiniz diyecek.
5.Burada "music" yazanı seçiyoruz ve değerleri istediğiniz kademede artırabilirsiniz. En sonuncusu maksimum ilk baştaki 0 olacak şekilde.
6.Ben System ses seviyesiyle aynı ölçüde artacak şekilde ayarladım. Fotoğraflardan da görebilirsiniz.

Bu şekilde eski performansı tekrar alabiliyorum. Neden bu ayarın değiştiği hakkında bir fikrim yok. Muhtemelen ya Rom yükseltmesi yaparken veya ayarlardan bölge değişikliği yaptıktan sonra oldu. Umarım siz de bu yöntemle bu sorunu çözebilirsiniz. İyi forumlar.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla: Çözüm

Frostauðn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
0
Ben de Redmi Note 9S var hiçbir sıkıntı yaşamıyorum bluetooth kulaklıklarda kardeşimde Redmi note 11 Pro var Xiaomi FlipBuds Pro aldık benim telefonumda hiçbir sıkıntı yok onun telefonunda ses kalitesi çok kötü ses çok kısık ve bunu denedim yanlışta yapmış olabilirim music kısmına girip tam olarak bu değerleri yazdım sadece en yüksek değer olarak 256 istedi onu yaptım. Şunu merak ediyorum acaba bu ayarları yapmadan önce sen de hangi değerler giriliydi. Bir de bu engineering modda yaptığımız değişikleri sıfırlamak mümkün mü bir de öyle tekrar denemek istiyorum. Aynı zamanda yabancı forumun linkini paylaşabilsen de çok iyi olabilir.

Oyla:

alpercavus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Redmi 12c
Konular
0
Merhabalar bende redmi 12c cihazımda aynı sorunu yaşadım ama çözüm çok basitmiş.

Öncelikle telefonun medya sesini yarıya kadar indirdim. Sonra kulaklığa ses açma işlevini atadım kendi programından. Kulaklıktan sesi sonuna kadar açtıktan sonra telefondan yükselttiğimde ses seviyesi yükseldi. Yani Kulaklığın sesi kısıkmış.

Oyla:

kmehmet319

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Note 9s
Konular
0
Merhabalar bende redmi 12c cihazımda aynı sorunu yaşadım ama çözüm çok basitmiş.

Öncelikle telefonun medya sesini yarıya kadar indirdim. Sonra kulaklığa ses açma işlevini atadım kendi programından. Kulaklıktan sesi sonuna kadar açtıktan sonra telefondan yükselttiğimde ses seviyesi yükseldi. Yani Kulaklığın sesi kısıkmış.
Hocam Allah razı olsun çok basit oldu gerçekten bu şekilde çözdüm flipbuds pro note 9s'te hiç sesi çıkmıyordu samsung j7 primeda bile gümbür gümbür çalışıyordu

Oyla:

kmehmet319

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Note 9s
Konular
0
Hocam Allah razı olsun çok basit oldu gerçekten bu şekilde çözdüm flipbuds pro note 9s'te hiç sesi çıkmıyordu samsung j7 primeda bile gümbür gümbür çalışıyordu
Ama haylou x1 pro marka kulaklığımda sorun devam ediyor ne tuş ataması var ne uygulaması note 9s'e bağlayınca az ses çıkıyor

Oyla:

serdar1708

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Redmi note 5
Konular
0

Dostum Allah razı olsun senden

Oyla:
Üst Alt