Yardım mi 11 ultra şarj sorunu

Corleonetr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi 6 128
Konular
1
merhaba
yaklaşık 10 gündür mi 11 ultra kullanıyorum.
yanlız şarj konusunda sıkıntılarım var. 18w powerbankım 33w duvar şarjım vede 67 w duvar şarjım var. mi 10 ultra dan geçtim. bugüne kadar eski telefonum ile 18w (orjinal huawei) ve 33w (mi 10 orjinal şarj) da hızlı şarj olarak şarj ediyordu. mi 11 ultra ile powerbankım ve 33w lık şarj aletim bazen normal hızlda bazen hızlı şarj olarak şarj ediyor.
yavaş şarj ettiği zamanlarda gerek telefonun içinden çıkan 67w gerekse eski telefonumun 120w orjinal şarj aleti turbo şarj yazmasına rağmen olması gerekenden daha uzun sürede şarj ediyor.
bazen de hem powerbank hızlı şarj yazıyor şarj aletleri de gayet hızlı şarj yapıyor.
telefon geldiğinde global rom vardı direk eu beta yüklemiştim. şimdi miui 13 eu stabil bir sürüm yükledim sorun halen aynı.
telefon direnç uygulamasına sahip fakat nfc ve kablosuz şarj çalışıyor

KinZhuLL

🇹🇷
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
12S Ultra
Konular
7
Hocam yazdıklarınızı anlamak bana biraz zor geldi ben size kendi bildiklerimi anlatayim 67 watt harici mi 11 ultrayi hızlı şarj yazar ama 67 watt takınca ekranda 67 watt Max yazısı çıkar batarya doluluk oranını kusuratli olarak anlık gösterir adaptörünüz veya kablonun yan sanayi olması durumda 67 watt Max yazsa bile kusuratli gösterim yapmaz buradan kablo veya adaptorde sorun oldugunu anlayabilirsiniz
Diğer bir olayda bataryanın şarja takildigi andaki ısısı doluluk oranı vs herşey hıza etkendir o yüzden bu saydıklarıma dikkat ederek yeniden kontrol edebilirsiniz birde ampere uygulaması yükleyip olcebilirsin orjinal halinde 10000 değerlerini görmeniz gerekir

Corleonetr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi 6 128
Konular
1
Evet biraz karışık oldu sanırım :)
Mi 11 ultra aldım mevcutta orijinal 18w powerbank 33w mi 10 dan kalma şarj aleti vede 67w telefonun kendi şarj cihazı var bu cihazdan evel de mi 10 ultra kullanıyordum
Şimdi telefona powerbank veya 33w lık şarj aletini bağlayınca kimi zaman normal kimi zaman hızlı şarj ediyor kendi orjinal 67w şarjıyla da kimi zaman 40 dakikada kimi zaman 1 saatten fazla sürede dolduruyor sorunum bu:)

KinZhuLL

🇹🇷
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
12S Ultra
Konular
7
67 watt olanı takınca şarj dolum şeklini kusuratli gösteriyormu dediğim gibi ısı kablo ve şarjın o anki durumu etken ama cihazda sorun olacağını sanmam birde komple bataryayı bitirip öyle şarj etmeyi deneyin

Corleonetr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi 6 128
Konular
1
67 watt olanı takınca şarj dolum şeklini kusuratli gösteriyormu dediğim gibi ısı kablo ve şarjın o anki durumu etken ama cihazda sorun olacağını sanmam birde komple bataryayı bitirip öyle şarj etmeyi deneyin
Evet hocam dediğiniz gibi 67w diye çıkıyor saymaya başlıyor

KinZhuLL

🇹🇷
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
12S Ultra
Konular
7
Şarj aletiniz ve kablonuz orjinal o zaman yavaş global surumdeydi sanırım şarj optimizasyonu diye birşey görmüştüm şarj periyodlariniz karisiksa bataryayı korumak adına yapıyor olabilir

Corleonetr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi 6 128
Konular
1
Şarj aletiniz ve kablonuz orjinal o zaman yavaş global surumdeydi sanırım şarj optimizasyonu diye birşey görmüştüm şarj periyodlariniz karisiksa bataryayı korumak adına yapıyor olabilir
Evet tel yeni rom yeni ne zmaan şarj ettiğim belli olmayabiliyor
Şuan 50w Xiaomi powerbank taktım ampere programında maks 2800 ma gördüm

KinZhuLL

🇹🇷
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
12S Ultra
Konular
7
İstikrarlı olun adaptorle şarj edin 30 dakikada doluyor zaten

CHARRİNS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EMRE
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
16
telefonun sıcaklığı yüksekken şarja taktığınızda max 67 w yazsa bile hızı düşürüyor telefon fazla ısınmamak için telefonu bi kenarı 10 dk bırakıp ondan sonra sarja taktıgınızda kayıpsız sarj edecektir sıcaklıkla alakalı yüksek ihtimalle kabloda bir problem yoksa eğer

canirtuk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi8 128GB
Konular
13
Aynı telefon ve aynı problem bende de mevcut.
Elimde orijinal olarak 67w 33w xioami şarkıları var. 33 takınca mi turbo yazıyor ama hızlı şarj etmiyor 67w de öyle, 67w yazıyor ama hızlı şarj etmiyor. Accubattery uygulamasında 10w yazıyor.
Elimde birde Samsung 25w lik şarj aleti var takınca hızlı şarj yazıyor ve 25w şarj ediyor.
Sorunun ne olduğunu anlayamadım.
Bir sürü kablo araç şarjı denedim yok.
Sadece 25 lik şarj aletleri araç şarjı dahil hızlı şarj ediyor. 😌

Üst Alt