Tavsiye Mi 11 Ultra mı yoksa Samsung S21 Ultra mı?

wmprx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
8
Yorum yazan arkadaşlar hangi verilerilere göre s21U yı üstün görmüşler bilemiyorum ancak hem teknik özellikler olarak hem performans verilerinde Mi11U çok daha üstün. Hatta S21U değil ancak S22U ile kıyaslanabilir. Kullanıcı deneyimi olarak doğrudan bir karşılaştırma görmesem de Mi11U hakkında görüşler çok iyi.

Kamera konusunda donanım olarak Mi11U hem S21U dan hem S22U dan çok daha üstün. Ancak stock kamera uygulamaları kullanılacaksa Mi Camera uygulaması kaybedebilir.

İşletim sistemi olarak Samsun OneUi bana daha çekici geliyor ancak tamamen zevk meselesi kimiside Samsung'u hiç sevmez.

Performans olarak S21U dan kesin surette üstün, S22U ile kıyaslanırsa Custom rom ile Mi11U'nun üstün geleceğine inanıyorum. Ama yok resmi sürüm kullanılacaksa S22U galip gelebilir.

Ekran, şarj vs. gibi konularda da Mi11U yine üstün özelliklere sahip.
Yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Peki GCam ile fotoğraf kalitesi nasıl olur s22 Ultra veya s21 Ultra'ya göre?

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Peki GCam ile fotoğraf kalitesi nasıl olur s22 Ultra veya s21 Ultra'ya göre?
Gcam ile kullanılacaksa Mi11U tartışmasız üstün gelir.

Diğerlerinin çözünürlük yada optik zoom olayına aldanmayın. Mi11U cihazında ki kamera sensörleri çok daha iyi. Örneğin Mi11U nın ikincil, üçüncül kamera sensörleri Mi9 amiral gemisinde da kullanılan ana sensörlerdir. Samsung cihazlarındaki ikincil, üçüncül kamera sensörleri ise Redmi cihazların yedek kameralarından farksızdır yetenek olarak.

Ana kamera olarak da çok üstün. Hem boyutu daha büyük. Hem özel bir binning sistemi ile hem daha çok ışık yakalıyor ve hemde daha hızlı ve doğru odaklama sağlıyor. Esasında Mi11U 'nın sensörü 100MP dir ancak bu bahsettiğim özel işlevler için sensör özel bir binning yapısıyla 50mp'e çıktı veriyor. Ayrıca hem karanlık ortam ve hemde dinamik aralık bakımından daha iyi sonuçlar üretir. Sonuç olarak fotoğraf yetenekleri bakımından ana kamerasıyla da Mi11U üstün geliyor.

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
47
Merhaba arkadaşlar. İki telefon arasında takıldım. Sizce hangisini almalıyım?
Normalde sizin eğer beklentiniz çok yüksek değilse gayet mutlu eder, s21 de sd işlemcili bulabilirseniz tadından yenmez

Abbashady

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abbas
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
1
Mi 11 ultra çok çok daha iyi bir cihaz. Mi 11 ultranın kamerası daha iyi ayrıca neden gömmüşler anlamadım. Doxmarktan 141 puan almış ve 5. sırada.

wmprx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
8
Gcam ile kullanılacaksa Mi11U tartışmasız üstün gelir.

Diğerlerinin çözünürlük yada optik zoom olayına aldanmayın. Mi11U cihazında ki kamera sensörleri çok daha iyi. Örneğin Mi11U nın ikincil, üçüncül kamera sensörleri Mi9 amiral gemisinde da kullanılan ana sensörlerdir. Samsung cihazlarındaki ikincil, üçüncül kamera sensörleri ise Redmi cihazların yedek kameralarından farksızdır yetenek olarak.

Ana kamera olarak da çok üstün. Hem boyutu daha büyük. Hem özel bir binning sistemi ile hem daha çok ışık yakalıyor ve hemde daha hızlı ve doğru odaklama sağlıyor. Esasında Mi11U 'nın sensörü 100MP dir ancak bu bahsettiğim özel işlevler için sensör özel bir binning yapısıyla 50mp'e çıktı veriyor. Ayrıca hem karanlık ortam ve hemde dinamik aralık bakımından daha iyi sonuçlar üretir. Sonuç olarak fotoğraf yetenekleri bakımından ana kamerasıyla da Mi11U üstün geliyor.
Anladım hocam çok teşekkür ederim ayrıntılı yorumunuz için kafamdaki soru işaretleri kalktı sayenizde 🙏
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Normalde sizin eğer beklentiniz çok yüksek değilse gayet mutlu eder, s21 de sd işlemcili bulabilirseniz tadından yenmez
Öyle aşırı bir beklentim yok oyun fazla oynayan biri değilim zaten. En azından birkaç sene sorunsuz işimi görsün istiyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi 11 ultra çok çok daha iyi bir cihaz. Mi 11 ultranın kamerası daha iyi ayrıca neden gömmüşler anlamadım. Doxmarktan 141 puan almış ve 5. sırada.
YouTube'da kamera karşılaştırmalarında s21 ultra bana daha başarılı geldi hocam, kamerası daha net

BilalYigit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit
Cihazım
Mi 9T PRO
Konular
51
bu soruyu miui forumuna değil başka teknoloji forumlarına sorman lazım donanım olarak mi 11 ultra üstün olabilir ama yazılım berbat miui tam bir rezalet al samsungu keyfine bak.

Punch

Don't criticize something you don't understand
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
9
Mi 11 ultra kullanıcısıyım çok memnunum yazılım olarak çok kötü olduğunu söylemek gerçekten haksızlık olur pil performans ve kamera konusunda çok iyi çok güzel bir şekilde premium hissiyatı alıyorsunuz.

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Mi 11 ultra kullanıcısıyım çok memnunum yazılım olarak çok kötü olduğunu söylemek gerçekten haksızlık olur pil performans ve kamera konusunda çok iyi çok güzel bir şekilde premium hissiyatı alıyorsunuz.
Zaten öyle, ben de şuan alsam çok memnun kalırım. Ama biz telefonu 1 yıl kullanmıyoruz ki. Hele amiral gemisi alırsak en az 5 yıl kullanmak istiyoruz. Ve Xiaomi de zaman geçtikçe telefonu kötüleştiriyor. 3 yıl sonraki kamera kalitesi ile ilk günkü kalitenin aynı olmayacağından eminim. Yazılım ile kötüleştirme yapacaklar. Fakat Samsung her güncelleme ile kamerayı mükemmel yapıyor. M21 2.300 liraya aldık. 2 yıl önce. Gayet standart bir exynos işlemcisi var , bayağı güncelleme geldi. Hiçbir kayıp yaşamadık.

wmprx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
8
Zaten öyle, ben de şuan alsam çok memnun kalırım. Ama biz telefonu 1 yıl kullanmıyoruz ki. Hele amiral gemisi alırsak en az 5 yıl kullanmak istiyoruz. Ve Xiaomi de zaman geçtikçe telefonu kötüleştiriyor. 3 yıl sonraki kamera kalitesi ile ilk günkü kalitenin aynı olmayacağından eminim. Yazılım ile kötüleştirme yapacaklar. Fakat Samsung her güncelleme ile kamerayı mükemmel yapıyor. M21 2.300 liraya aldık. 2 yıl önce. Gayet standart bir exynos işlemcisi var , bayağı güncelleme geldi. Hiçbir kayıp yaşamadık.
Herkes yazılımdan şikayetçi gördüğüm kadarıyla. Peki custom rom ile bu sorunların üstesinden gelinemez mi ?

Punch

Don't criticize something you don't understand
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
9
Exynos işlemcinin ne kadar başarısız olduğunu hepimiz biliyoruz o yüzden bir çok kişinin Samsungun snapdragon işlemcili cihazlara yönelmek istemesi. Yazılım konusuna gelecek olursak gerçekten bu planlı yavaşlatma olayını Samsung çok daha iyi yapıyor ve gerçekten stabil değil mi 11 ultra kullanıyorum bana soracak olursanız sürüm açısından hiç bir sorun yaşamadım Xiaominin gerçekten uygulamala güncelleştirmeleri takip edilip kurulursa çok daha iyi işler çıkıyor ben yazılımın çok çok iyi olduğunu söylemiyorum ama emin olun Samsung amiral gemisi cihazlar kullandım ancak ara yüz kasması bile beni sinir edecek derecedeydi mesela simgeleri benim için çok basit gözükmekte Xiaomi güzellemesi yapıp Samsung kötülemesi yapmak istediğim gibi algılanmasın ancak cihazı kullanmıyor ve iki cihaz arasında kalıcak olsaydım tercihim yine mi 11 ultra olurdu. Yazılımın dan hiç memnun kalmasam emin olun eu custom kurardım mi 11 cihazım da aosp rom olarak pe rom kullandım ancak emin olun hiç bir özelleştirme yok.

Üst Alt