Tavsiye Mi 11 Ultra mı yoksa Samsung S21 Ultra mı?

wmprx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
8
Exynos işlemcinin ne kadar başarısız olduğunu hepimiz biliyoruz o yüzden bir çok kişinin Samsungun snapdragon işlemcili cihazlara yönelmek istemesi. Yazılım konusuna gelecek olursak gerçekten bu planlı yavaşlatma olayını Samsung çok daha iyi yapıyor ve gerçekten stabil değil mi 11 ultra kullanıyorum bana soracak olursanız sürüm açısından hiç bir sorun yaşamadım Xiaominin gerçekten uygulamala güncelleştirmeleri takip edilip kurulursa çok daha iyi işler çıkıyor ben yazılımın çok çok iyi olduğunu söylemiyorum ama emin olun Samsung amiral gemisi cihazlar kullandım ancak ara yüz kasması bile beni sinir edecek derecedeydi mesela simgeleri benim için çok basit gözükmekte Xiaomi güzellemesi yapıp Samsung kötülemesi yapmak istediğim gibi algılanmasın ancak cihazı kullanmıyor ve iki cihaz arasında kalıcak olsaydım tercihim yine mi 11 ultra olurdu. Yazılımın dan hiç memnun kalmasam emin olun eu custom kurardım mi 11 cihazım da aosp rom olarak pe rom kullandım ancak emin olun hiç bir özelleştirme yok.
Anladım hocam sağolun mi 11 ultra almaya karar verdim

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Exynos işlemcinin ne kadar başarısız olduğunu hepimiz biliyoruz o yüzden bir çok kişinin Samsungun snapdragon işlemcili cihazlara yönelmek istemesi. Yazılım konusuna gelecek olursak gerçekten bu planlı yavaşlatma olayını Samsung çok daha iyi yapıyor ve gerçekten stabil değil mi 11 ultra kullanıyorum bana soracak olursanız sürüm açısından hiç bir sorun yaşamadım Xiaominin gerçekten uygulamala güncelleştirmeleri takip edilip kurulursa çok daha iyi işler çıkıyor ben yazılımın çok çok iyi olduğunu söylemiyorum ama emin olun Samsung amiral gemisi cihazlar kullandım ancak ara yüz kasması bile beni sinir edecek derecedeydi mesela simgeleri benim için çok basit gözükmekte Xiaomi güzellemesi yapıp Samsung kötülemesi yapmak istediğim gibi algılanmasın ancak cihazı kullanmıyor ve iki cihaz arasında kalıcak olsaydım tercihim yine mi 11 ultra olurdu. Yazılımın dan hiç memnun kalmasam emin olun eu custom kurardım mi 11 cihazım da aosp rom olarak pe rom kullandım ancak emin olun hiç bir özelleştirme yok.
Tercih meselesi hocam. Ben 120 Hz hiçbir Samsungda kasma görmedim. İmkânsız zaten 120hz ekran aşırı akıcı. Ha diyelim ki kasıyor, evet, ben sorunsuz arayüz kullanayım, biraz kassın sıkıntı yok. Temel işlemleri yerine getirirken çıldırmamak bence çok daha önemli. Eminim zaman geçtikçe beni anlayacaksınız. Xiaomi telefon bir yerden sonra kullanılmaz oluyor. Ha bir de herkes aops veya eu ile uğraşmak istemeyebilir, mesela ben bıktım artık daha hiç istemem romla uğraşmayı zaten istesem de uğraşamam ip11 kullanıyorum. Her neyse dediğim gibi tercih meselesi. Benim görsel olarak ve özellik olarak çok beğendiğim bir arayüz MIUI fakat geliştiriciler fazlasıyla başarısız. Bu yüzden android tarafında Samsung tercihim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Herkes yazılımdan şikayetçi gördüğüm kadarıyla. Peki custom rom ile bu sorunların üstesinden gelinemez mi ?
Gelinebilir fakat işi öğrenmek gerçekten zor ve tamamen öğrenmeyince de kötü sonuçlara yol açıyor. Çok fazla zaman alıyor ve riskli işlemler bu rom işleri. Her şey çok iyi çalışmayabiliyor, her şeyi çalışan bir kamera bulmak tam anlamıyla işkence. Tamamen sorunsuz custom rom da yok.

wmprx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
8
Tercih meselesi hocam. Ben 120 Hz hiçbir Samsungda kasma görmedim. İmkânsız zaten 120hz ekran aşırı akıcı. Ha diyelim ki kasıyor, evet, ben sorunsuz arayüz kullanayım, biraz kassın sıkıntı yok. Temel işlemleri yerine getirirken çıldırmamak bence çok daha önemli. Eminim zaman geçtikçe beni anlayacaksınız. Xiaomi telefon bir yerden sonra kullanılmaz oluyor. Ha bir de herkes aops veya eu ile uğraşmak istemeyebilir, mesela ben bıktım artık daha hiç istemem romla uğraşmayı zaten istesem de uğraşamam ip11 kullanıyorum. Her neyse dediğim gibi tercih meselesi. Benim görsel olarak ve özellik olarak çok beğendiğim bir arayüz MIUI fakat geliştiriciler fazlasıyla başarısız. Bu yüzden android tarafında Samsung tercihim.

Gelinebilir fakat işi öğrenmek gerçekten zor ve tamamen öğrenmeyince de kötü sonuçlara yol açıyor. Çok fazla zaman alıyor ve riskli işlemler bu rom işleri. Her şey çok iyi çalışmayabiliyor, her şeyi çalışan bir kamera bulmak tam anlamıyla işkence. Tamamen sorunsuz custom rom da yok.
Hocam rom kurulum konusunda sıkıntım yok biliyorum kurulumlarıni ama tamamıyla çalışan rom bulmak gerçekten sıkıntı.

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47

Punch

Don't criticize something you don't understand
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
9

Mi 9 - Mi 10 - Mi 11 - Mi 11 Ultra amiral gemilerini kullandım hiç bir yapmak istediğim şeyi yapamayacak kadar bir sorunla karşılaşmadım dediğiniz gibi tercih meselesi.

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Mi 9 - Mi 10 - Mi 11 - Mi 11 Ultra amiral gemilerini kullandım hiç bir yapmak istediğim şeyi yapamayacak kadar bir sorunla karşılaşmadım dediğiniz gibi tercih meselesi.
Mi 9 ve mi 10 zaten güzel sorunsuz bir yazılımla geldi. Mi 11 ve ultra da daha zamanı var, onları da bozarlar yakında merak etmeyin hocam. Emin olabilirsin 11 ultranın da Max 2 yılı var planlı eskitme için. Hatta ben daha yakın olduğunu düşünüyorum. MIUI 14 ile eskiyecek bence.

Batuhan0606

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Oppo
Konular
2
Xiaomi mi 11 ultra kullanıcısıyım. Miuı 13.0.4 sürümüm . 12 de iken taş gibi telefondu. 13 e geçtiğinden beri 10 dk 4 k 60 FPS video çekemiyor cihaz ısındığından dolayı , hiçbir miui 13 özelliği doğru gelmedi , şarjı hızlı bitiyor . Bence şimdiden cihazı bitirdiler . Çözüm varsa bunlara önerilere açığım.

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
samsung al arkana bile bakma Arka kamerada her türlü tokatlar samsung.Ön kamerayı kıyaslamıyorum bile çünkü xiaomi global piyasada ön kamerası vasat olarak tanınıyor ön kamerasını teste bile taabi tutmuyorlar hala 1080p 30 fps video çekiyor yeni modelleri 60 fps ye zor çıktı :) xiaomi fakirin bulgur pilavıdır samsung eski samsung değil apple kafa kafaya gidiyor ayrıca müşteri temsil ve tamir işlerini geliştirdi gayet kaliteli ürünleri.Yazılımı demiyorum bile .Benim için tek sıkıntısı arayüzü indirime girmiş alışveriş merkezi gibi kalabalık her telden her boktan uygulamayla dolu..Onuda zaten kendin halledersin beğenmediklerini silerek yada dondurarak en kötü rom root işleriyle uğraşırsan kökünden kazırsın.

bensiz06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdullah06
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
Gcam ile kullanılacaksa Mi11U tartışmasız üstün gelir.

Diğerlerinin çözünürlük yada optik zoom olayına aldanmayın. Mi11U cihazında ki kamera sensörleri çok daha iyi. Örneğin Mi11U nın ikincil, üçüncül kamera sensörleri Mi9 amiral gemisinde da kullanılan ana sensörlerdir. Samsung cihazlarındaki ikincil, üçüncül kamera sensörleri ise Redmi cihazların yedek kameralarından farksızdır yetenek olarak.

Ana kamera olarak da çok üstün. Hem boyutu daha büyük. Hem özel bir binning sistemi ile hem daha çok ışık yakalıyor ve hemde daha hızlı ve doğru odaklama sağlıyor. Esasında Mi11U 'nın sensörü 100MP dir ancak bu bahsettiğim özel işlevler için sensör özel bir binning yapısıyla 50mp'e çıktı veriyor. Ayrıca hem karanlık ortam ve hemde dinamik aralık bakımından daha iyi sonuçlar üretir. Sonuç olarak fotoğraf yetenekleri bakımından ana kamerasıyla da Mi11U üstün geliyor.
chenkn: usta M11U için hangi versiyon gcam uygulaması ve xml dosyasını kullanmalıyız?

Üst Alt