Soru Mi 11 lite kullananlar

Sefayil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sefayil
Cihazım
Redmi 6
Konular
12
Değerli arkadaşlar merhaba, cihazda bildiğiniz üzere 60 ve 90hz bulunuyor. Sorum cihazlarınızda bu hz farkının kullanım sırasında pili nasıl etkilemesi yönünde.
Yani 60hz ve ya 90hz kullanımda batarya tüketimi ne kadar fark ediyor. Aralarında pil ile ilgili fazla fark varmı. Ben 90hz kullanmayı istiyorum, premium hissi veriyor sanki. Ancak batarya sağlığı ve pilin hızlı bitmesinden korkuyorum. Aranızda varmı kullananlar, cevaplarınızı merakla bekliyorum

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Merhaba, herhangi bir sorun olmaz. Bende 90hz kullanıyorum, pilinizi çok ciddi şekilde etkilemez.

Sefayil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sefayil
Cihazım
Redmi 6
Konular
12
Merhaba, herhangi bir sorun olmaz. Bende 90hz kullanıyorum, pilinizi çok ciddi şekilde etkilemez.
Yani hocam 60 ve 90hz kullanımda pil tüketimi neredeyse aynı demek istiyorsunuz doğrumu??

Rapcon88

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi11
Konular
0
MiuiMix 12.5.4 fastboot rom, 4.5G bağlantı ve 90hz. her zaman aktif olarak, oyun dışında yoğun kullanıma rağmen günü çok rahat tamamlıyorum. Üzerine %30-40 arası bir batarya miktarı bile kalıyor bazen. Telefonda da 80 kadar uygulama mevcut.

12.5.5'e güncelleme denediğimde pişman olup 12.5.4 ile yola devam ediyorum ve özellikle yağ gibi kayan bir arayüz ile çok memnunum.

Sefayil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sefayil
Cihazım
Redmi 6
Konular
12
MiuiMix 12.5.4 fastboot rom, 4.5G bağlantı ve 90hz. her zaman aktif olarak, oyun dışında yoğun kullanıma rağmen günü çok rahat tamamlıyorum. Üzerine %30-40 arası bir batarya miktarı bile kalıyor bazen. Telefonda da 80 kadar uygulama mevcut.

12.5.5'e güncelleme denediğimde pişman olup 12.5.4 ile yola devam ediyorum ve özellikle yağ gibi kayan bir arayüz ile çok memnunum.
Cevap için teşekkürler hocam, peki Endonezya 12.5.1 romu benim kullandığım. Bu romda nasil, oyun dışında pilim hızlı tükenir mi 90hz de

Rapcon88

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi11
Konular
0
Cevap için teşekkürler hocam, peki Endonezya 12.5.1 romu benim kullandığım. Bu romda nasil, oyun dışında pilim hızlı tükenir mi 90hz de
Bunu bizzat kendiniz deneyimlemelisiniz. Bir süre 90hz. ile kullanın cihazınızı. Duruma göre karar verin. Şahsen normal kullanımda 60hz. ve 90 hz. arasında uçuk kaçık bir batarya kullanım farkı olacağını zannetmiyorum. Oyun konusuna gelince, işler biraz değişebilir tabi.

Sefayil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sefayil
Cihazım
Redmi 6
Konular
12
Bunu bizzat kendiniz deneyimlemelisiniz. Bir süre 90hz. ile kullanın cihazınızı. Duruma göre karar verin. Şahsen normal kullanımda 60hz. ve 90 hz. arasında uçuk kaçık bir batarya kullanım farkı olacağını zannetmiyorum. Oyun konusuna gelince, işler biraz değişebilir tabi.
Teşekkürler hocam

Üst Alt