Yardım Mi 11 lite kamera sıkıntısı

said2301

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Said
Cihazım
Xperia z2
Konular
13
Merhaba arkadaşlar, telefonun kamerası guzel ama insan yüzlerini nedense olduğundan çok daha kırmızı çekiyor. Bu da gerçekten hiç hoş bir görüntü olmuyor. AI modunu kapatsam da aynı. Kamerasında bir sıkıntı mı var , ya da bir ayarı mı var ? Acaba sizde de boyle midir

davinci58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali ihsan
Cihazım
xiaomi mi5
Meslek
güvenlik
Konular
1
Evet bendede öyle sen söyleyince dikkat ettim öyle malesef

ttlga

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
tolga
Cihazım
Mi 11 Lite
Konular
14
Merhaba arkadaşlar, telefonun kamerası guzel ama insan yüzlerini nedense olduğundan çok daha kırmızı çekiyor. Bu da gerçekten hiç hoş bir görüntü olmuyor. AI modunu kapatsam da aynı. Kamerasında bir sıkıntı mı var , ya da bir ayarı mı var ? Acaba sizde de boyle midir
bi örnek görüntü yükleyebilir misin? bende öyle bi sıkıntı yok

said2301

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Said
Cihazım
Xperia z2
Konular
13
Yani tek resme bakarak anlaşılmaz ama, şöyle soyliyim sadece arka kamerada oluyor bu. Renkleri çok canli ve doygun yapıyor. Gerçek renklerinden uzaklaşıyor. Bazen güzel görünse de insanların yüzlerini kanli canlı daha kırmızı yapması can sıkıcı. Arkadaşlar da bunu soyleyince iyice canımı sıktı. İlk defa bu telefonda böyle bir şey gördüm.

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Hd
Yani tek resme bakarak anlaşılmaz ama, şöyle soyliyim sadece arka kamerada oluyor bu. Renkleri çok canli ve doygun yapıyor. Gerçek renklerinden uzaklaşıyor. Bazen güzel görünse de insanların yüzlerini kanli canlı daha kırmızı yapması can sıkıcı. Arkadaşlar da bunu soyleyince iyice canımı sıktı. İlk defa bu telefonda böyle bir şey gördüm.
Hdr olabilir mi acaba

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Mi 11 lite bayanları hedefleyen bi model zaten reklam ve tanıtımlara dikkat edersiniz farkedersiniz o yüzden doğala yakın bir kamera beklemeyin.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Cihazın ekranından bakıyorsanız öncelikle Ayarlar - Ekran - Renk şeması kısmında değişiklik yaparak bakın. Çok fark yoksa farklı bir cihaza göndererek bakın (IPS ekranlı bir cihaz olabilir). Fark yoksa kamera ayarlarında AI'yı ve HDR'yi kapattığınızdan emin olun ve varsa ayarlarında renk doygunluğunu ayarlamak, düşürün bunu.

Bunlar dışında tavsiyem GCam kullanmanız olacaktır. Ayarları düzgün yapılırsa gerçekçi çekimler yapacaktır.

said2301

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Said
Cihazım
Xperia z2
Konular
13
Teşekkürler yardımlarınız için arkadaşlar, hdr kapattım düzeldi gibi gerçekten. Ayrıca mi11 lite için gcam de indirdim karşılaştırdım, yerine gore gcam daha iyi cekimler yapıyor ama videoda 60 fps sectigimde program kapanıyor ve titreme çok yapıyor, kendi kamerası daha iyi o konuda. Tekrardan teşekkürler

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Teşekkürler yardımlarınız için arkadaşlar, hdr kapattım düzeldi gibi gerçekten. Ayrıca mi11 lite için gcam de indirdim karşılaştırdım, yerine gore gcam daha iyi cekimler yapıyor ama videoda 60 fps sectigimde program kapanıyor ve titreme çok yapıyor, kendi kamerası daha iyi o konuda. Tekrardan teşekkürler
GCam, Pixel cihazlar için üretildiğinden diğer cihazlara uyarlamaları tamamen düzgün çalışmıyor genelde. Ki Mi 11 Lite yeni bir cihaz, ona tam uyarlama yapılamamıştır da. Zamanla gelişecektir yeni sürümler.

Rica ederiz, güle güle kullanınız. :)

ftosun914

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fidan
Cihazım
Mi 11 lite
Konular
0
Merhaba benim telefonum mi11 lite ve bn dışa rı çıkınca donuyor hata veriyyor evde çalışıyor kamera ozbellegini de silddim ama yine de olmuyor yardım eder misiniz musdi27

Üst Alt