MIUI 12.5 Mi 11 Lite (Courbet) Xiaomi.Eu Miui 12.5/13 Stabil Romlar

eminreis80

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Miui 13 çıkmadı hocam, Xiaomi.Eu tester sürümü portlayıp kullanıma sundu. Romda sorun olma ihtimali yüksek, günlük kullanıma uygun olmadığından konusu açılmadı. Denemek isterseniz Global sürümün konusu mevcut.

eu nun sitesinde stabil bölümünde indirmesi olduğu için öyle demiştim hocam
teşekkürler bilgilendirme için

Farox

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Farox
Cihazım
Ka-Fa 1500
Konular
4
Öncelikle selamlar

Konuyla ilgili birkaç sorum olacaktı cevaplarsanız memnun olurum,

1. Mevcutta Eurom MIUI 12 yüklü cihazlarda herhangi bir veri kaybı olmadan MIUI 13 sürüme nasıl geçebilirim, cihazlara henüz recovery sürümler verilmeye başlanmadı ve geleceği de muamma, fastboot zip dosyası içinde update seçeneği var bu yeterli olur mu ? Yaptıktan sonra TWRP ve MAGISK gider mi ? İleride recovery sürüm çıkınca yine recovery üzerinden ggüncelleme yapabilir miyim?

2. Update yaptık farzedelim,12 sürümden 13 olunca format atmak gerekir mi ? Normal de büyük değişikliklerde yapın deniliyor.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Öncelikle selamlar

Konuyla ilgili birkaç sorum olacaktı cevaplarsanız memnun olurum,

1. Mevcutta Eurom MIUI 12 yüklü cihazlarda herhangi bir veri kaybı olmadan MIUI 13 sürüme nasıl geçebilirim, cihazlara henüz recovery sürümler verilmeye başlanmadı ve geleceği de muamma, fastboot zip dosyası içinde update seçeneği var bu yeterli olur mu ? Yaptıktan sonra TWRP ve MAGISK gider mi ? İleride recovery sürüm çıkınca yine recovery üzerinden ggüncelleme yapabilir miyim?

2. Update yaptık farzedelim,12 sürümden 13 olunca format atmak gerekir mi ? Normal de büyük değişikliklerde yapın deniliyor.
Update olarak yaptığınızda veri kaybetmezsiniz.
Sürüm yükseleceği için (Android ve Miui aynı anda yükseliyor) bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu sefer istemeyerek de olsa sıfırlamak zorunda kalırsınız. Mevcut miui 13 akıcı değil bunun için haricen kernel yüklemek gerekiyor sonrasında cihaz normal kullanılabilir hale geliyor.

Farox

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Farox
Cihazım
Ka-Fa 1500
Konular
4
Update olarak yaptığınızda veri kaybetmezsiniz.
Sürüm yükseleceği için (Android ve Miui aynı anda yükseliyor) bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu sefer istemeyerek de olsa sıfırlamak zorunda kalırsınız. Mevcut miui 13 akıcı değil bunun için haricen kernel yüklemek gerekiyor sonrasında cihaz normal kullanılabilir hale geliyor.

O halde 12 de kalmak daha mantıklı sanırım hiç bulaşmamak lazım.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
O halde 12 de kalmak daha mantıklı sanırım hiç bulaşmamak lazım.
Hocam ben biraz mecburiyetten miui 13 yükledim yoksa dün geceye kadar bende mmx 12.5.8.0 sürümünü kullanıyordum, kullandığım en stabil ve akıcı miui rom.

Farox

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Farox
Cihazım
Ka-Fa 1500
Konular
4
Hocam ben biraz mecburiyetten miui 13 yükledim yoksa dün geceye kadar bende mmx 12.5.8.0 sürümünü kullanıyordum, kullandığım en stabil ve akıcı miui rom.

Bende bu MMX roma bir türlü güvenemedim. Magisk içerisinde geliyor onu sevmemiştim bir de eu rom'dan fark göremedim hatta bazı kısımları çalışmıyordu

Execuvite

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Melik Genç
Cihazım
Mı a1
Konular
1
Miui 13 çıkmadı hocam, Xiaomi.Eu tester sürümü portlayıp kullanıma sundu. Romda sorun olma ihtimali yüksek, günlük kullanıma uygun olmadığından konusu açılmadı. Denemek isterseniz Global sürümün konusu mevcut.

Final sürümde otomatikmen biz pilot sürüm kullananlara gelicek demi hocam

Üst Alt