Recovery Mi 10T/PRO TWRP 3.6 v.2.9.2 - Unofficial - Android 12

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

TWRP 3.6.0 v2.9.2-A12 (unofficial)
Geliştirici :

Android 12 ile beraber kullandığımız twrp ler malesef tam fonksiyonel çalışmadı. Twrp ve orange fox a12 kurulumu sonra ekran yanıp sönmesi sorunu yaşattı. Cihazımız için ilk recoverylerden olan Twrp 3.4.2B sürümü çalışmasına rağmen data çözemediği için dahili hafızayı 0mb olarak görüyordu. Buda yeni gelecek güncellemeleri veyahut magisk yüklemeyi zorlaştırıyor..

Aşağıda linkini verdiğim Twrp A12 aosp ve A11 EU beta romlarda gayet güzel çalıştı. Herhangi bir sorunu yok. Yani tek twrp ile A11 ve A12 kullanabiliyoruz
Not: Twrp çince açılacak. Ayarlar tuşunun yerini az çok biliyorsunuz sağ alttan ikinci menü. Sonra yukardan dünya simgesini tıklayın ve dili değişin.

İlk kurulum :

1- Linkte verdiğim ADB dosyasını indirip bir klasöre çıkartın
2- Çıkarttığınız klasörün içine aşağıda verdiğim TWRP.img dosyasını indirip atın.
3- Cihazınızı kapatıp, ses kısma+Power tuşuna basılı halde fastboot moduna alın
4- Hazırladığımız klasör içindeki clickto2x dosyasını tıklayın
5- Açılan dos ekranına şu komutu girin " fastboot flash recovery twrp-3.6.0_11-v2.9.2_A12-apollo-skkk.img "
6- Ardından aynı ekrana şu komutu girin " fastboot reboot"
7- Cihaz yeniden başlarken ses artırma tuşuna basılı tutarak açarsanız twrp ile açılmış olacak
Twrp güncelleme :

Eğer cihazınız da twrp varsa, ekte verdiğim TWRP.img dosyasını cihazınıza atın,

1- Twrp ekranını açınız
2- İnstall bölümünü açın ve sağ alttaki img dosyalarını göster tuşuna basın
3- Görünen twrp dosyasını seçip yükle diyin
4- Gelen ekrandan recovery alanını seçin ve yüklesin
5- Ana ekrandan restart recovery yapın ve yeni twrpniz açılsın.
Linkler :
Adb :
Twrp :
**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.

Son düzenleme:

Mohan41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Meslek
Kalite Teknisyeni
Konular
26
hem android 11 hemde android 12 tek twrp çok güzel oldu bu elinize sağlık paylaşım için

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
hem android 11 hemde android 12 tek twrp çok güzel oldu bu elinize sağlık paylaşım için

Rica ederim hocam. Denediğim romlarda henüz sorun yaşamadım. Deneyenler ve sorun yaşayan olursa konuya eklemesini yaparız. Twrp çok yeni ve dünya genelinde dün öğlen kullanıma açıldı.

Marechal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 10T
Konular
9
Bu twrp muhtemelen işime yaramaz ama sormak isterim hocam 21.11.30 güncellemesi fastboot olarak çıktı ve ben bunu kuramadım aosp A12 kullanıyorum şuan. Twrp yüzünden olabilir mi, bu twrp'yi yükleyip denesem çözülebilir mi?(Twrp üzerinden yüklemeyi denemeyeceğim by twrpyi yükleyip sonra fastboot olarak deneyeceğim hocam)

bayram1468

Forever
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BAYRAM
Cihazım
Mİ 10T
Konular
7
Bu twrp muhtemelen işime yaramaz ama sormak isterim hocam 21.11.30 güncellemesi fastboot olarak çıktı ve ben bunu kuramadım aosp A12 kullanıyorum şuan. Twrp yüzünden olabilir mi, bu twrp'yi yükleyip denesem çözülebilir mi?(Twrp üzerinden yüklemeyi denemeyeceğim by twrpyi yükleyip sonra fastboot olarak deneyeceğim hocam)
Yüklemeni tavsiye etmem kasıyor ve pil tüketimi fazla geldi bana. Sanırım bir kaç güncelleme den sonra düzelecektir.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Bu twrp ile evet Fastboot A12 eu beta rom calisiyor. Eu A11 romdan fastboot update yontemiyle daha demin geçtim A12 ye. Lakin twrpden başka Rom kuracaksaniz cihaz şifresini kaldırıp twrp içinden islem yapabiliyorsunuz. A11 ve A12 aosp ve A11 eu romda şifreyi twrp de girerseniz açıyor ama Fastboot A12 eu betada şifreyi istiyor lakin şifre hatalı diyor. eu romu Fastboot dan yukledikten sonra twrp üzerinden aosp rom vb. Yükleme yapacağınız vakit cihaz ana menüden şifre ve parmak izini kaldiriverin şimdilik.

Ek olarak bu twrp de araçlar sekmesinde magisk Alpha ve patchi ekli. Aosp A12 magisk 23 calissada eu A12 de magisk Alpha gerekiyor

Son düzenleme:

Marechal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 10T
Konular
9
Bu twrp ile evet Fastboot A12 eu beta rom calisiyor. Eu A11 romdan fastboot update yontemiyle daha demin geçtim A12 ye. Lakin twrpden başka Rom kuracaksaniz cihaz şifresini kaldırıp twrp içinden islem yapabiliyorsunuz. A11 ve A12 aosp ve A11 eu romda şifreyi twrp de girerseniz açıyor ama Fastboot A12 eu betada şifreyi istiyor lakin şifre hatalı diyor. eu romu Fastboot dan yukledikten sonra twrp üzerinden aosp rom vb. Yükleme yapacağınız vakit cihaz ana menüden şifre ve parmak izini kaldiriverin şimdilik.

Ek olarak bu twrp de araçlar sekmesinde magisk Alpha ve patchi ekli. Aosp A12 magisk 23 calissada eu A12 de magisk Alpha gerekiyor
Valla hocam sonunda kurulumu sağladım, telefonu nasıl brick etmedim şaşırıyorum çünkü fastboot atarken finish yazısı gelince ve uzun süre bekleyipte bi sonuç alamayınca ben yükleme tamamlandı deyip telefonu çekiyordum kablodan, meğerse komut sistemi kendi kapanıyormuş yükleme bitince bunu da öğrenmiş olduk :D

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Valla hocam sonunda kurulumu sağladım, telefonu nasıl brick etmedim şaşırıyorum çünkü fastboot atarken finish yazısı gelince ve uzun süre bekleyipte bi sonuç alamayınca ben yükleme tamamlandı deyip telefonu çekiyordum kablodan, meğerse komut sistemi kendi kapanıyormuş yükleme bitince bunu da öğrenmiş olduk :D

Bende aynı sürekli finish yazıyor, kalıyor öyle. ilk seferinde bir kaç kez yarıda iptal ettim işlemi, ama şansıma brick olmadı giggle~~ He rom sonrasu cihaz kasan giriş modeli bir cihaza dönüştü o ayrı. Rom baya baya kötü

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28

Yeni sürümü çıktı 2.9.7 -

Keremkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
XİAOMİ Mİ 10T
Konular
29

TWRP 3.6.0 v2.9.2-A12 (unofficial)
Geliştirici :

Android 12 ile beraber kullandığımız twrp ler malesef tam fonksiyonel çalışmadı. Twrp ve orange fox a12 kurulumu sonra ekran yanıp sönmesi sorunu yaşattı. Cihazımız için ilk recoverylerden olan Twrp 3.4.2B sürümü çalışmasına rağmen data çözemediği için dahili hafızayı 0mb olarak görüyordu. Buda yeni gelecek güncellemeleri veyahut magisk yüklemeyi zorlaştırıyor..

Aşağıda linkini verdiğim Twrp A12 aosp ve A11 EU beta romlarda gayet güzel çalıştı. Herhangi bir sorunu yok. Yani tek twrp ile A11 ve A12 kullanabiliyoruz
Not: Twrp çince açılacak. Ayarlar tuşunun yerini az çok biliyorsunuz sağ alttan ikinci menü. Sonra yukardan dünya simgesini tıklayın ve dili değişin.

İlk kurulum :

1- Linkte verdiğim ADB dosyasını indirip bir klasöre çıkartın
2- Çıkarttığınız klasörün içine aşağıda verdiğim TWRP.img dosyasını indirip atın.
3- Cihazınızı kapatıp, ses kısma+Power tuşuna basılı halde fastboot moduna alın
4- Hazırladığımız klasör içindeki clickto2x dosyasını tıklayın
5- Açılan dos ekranına şu komutu girin " fastboot flash recovery twrp-3.6.0_11-v2.9.2_A12-apollo-skkk.img "
6- Ardından aynı ekrana şu komutu girin " fastboot reboot"
7- Cihaz yeniden başlarken ses artırma tuşuna basılı tutarak açarsanız twrp ile açılmış olacak
Twrp güncelleme :

Eğer cihazınız da twrp varsa, ekte verdiğim TWRP.img dosyasını cihazınıza atın,

1- Twrp ekranını açınız
2- İnstall bölümünü açın ve sağ alttaki img dosyalarını göster tuşuna basın
3- Görünen twrp dosyasını seçip yükle diyin
4- Gelen ekrandan recovery alanını seçin ve yüklesin
5- Ana ekrandan restart recovery yapın ve yeni twrpniz açılsın.
Linkler :
Adb :
Twrp :
**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.
a11 stock miui roma kursak bir sorun olur mu ?

Üst Alt