Soru Mi 10T /Pro şebeke ve/veya sorunu yaşayanlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
Herkese merhaba. Bu sorunu yaşayanlar gözlemlediğim kadarıyla ekseriyetle cihazına IMEI attıranlar. Yanlış QCN dosyası kullanıldığını düşünüyorum.

Mi 10T için Pro, Pro için Mi 10T QCN dosyası kullanmayın. Mümkünse kendi öz cihazınızın dosyasını kullanın.

Sorunu ücreti mukabilinde çözme konusunda yardımcı da olabilirim ama forum yetkililerinin yol göstermesi gerekiyor.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
hocam bu konuda iş yapabilmeniz için forum da destek bölümüne kayıt olmanız gerekiyor ve sonra diyelim başka bilgisayara baglanacaksınız bazı box ve tool lisansı gerekiyor diyelim box ve tool da kullanmadan yapacagım derseniz her bilgisayar ayrı bazen yetkilendirme sorunları driver karşı kullanıcının yapacagı bazı yanlışlar vs sizi çok fazla ugraştırabiliyor.
sadece 1 cihaz yapmayla da işler yürümez sizin yaptığınız cihaz 1.5 yıllık falan belki daha eski ben o cihazdan yaptım hobi gibi ugraşıyorum "eskiden tamirciydim"
box olmadan yaptığım cihazlar
redmi note 2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 pro ve s sürümleri dahil - 12 daha yapmadım hiç denk gelmedi ama denk gelirse bakarız
mi serisi mi6 mia3 10t-10t pro-9t-9t pro 11 ve 12 serisini de yaparım diye düşünüyorum çünkü yolları çözüldü
poco x4 pro 5g, poco m3, poco m4 vs
oneplus 6-7-8-9- pro sürümünü de yaptım diye hatırlıyorum
eski birçok qualcomm mtk ve spedrum unisoc işlemcili telefonları da yaptım bir çok modeli biliyorum yaptım da tam hatırlamıyorum
hobi olarak yapıyorum forumda ücretsiz yardım ediyorum
bu cihazların hiç birini ücretli bir programla yapmadım eger bu konuda meraklıysanız bence yardımcı olmaya çalışın hem kendinizi geliştirirsiniz ve belki ilerleyen zamanda tamirci olursunuz meslek hoşunuza gidebilir "bu arada yeni cihazlarda rsa çift simde de aktif oldugundan dolayı donanımsal müdehale gerekebilir teknik bilgi de edinmeyi unutmayın 'evet o sıfır veya 3-5 ay kullanılmış cihazların içini bit kadar parçalarla oynamak için açmak zorunda kalabilirsiniz" şimdiden allah yolunuzu açık etsin ben sektör değiştirdim "tır sürüyorum"

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Evet hocam tespitiniz doğru. Pek kullanıcı ve tamirci farklı cihazlara ait QCN dosyalarını kullanarak IMEI tamiri yapmaya çalışıyorlar ve sorun yaşanıyor. Her zaman için işlem yapılacak cihaza ait QCN dosyası kullanılmalı.

Diğer yandan forumumuzda ücretli onarım yapabilmeniz için kayıt olmanız ve teknisyen rütbesi almanız gerekli. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt