Rom Mi 10t Pro oyun için rom önerisi

emmartinedenrah

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emrah
Cihazım
xiaomi 11t pro
Konular
4
Selamlar, bu cihazda fastboot kurulumla oyun için pil performans uyumlu deneyimlediğiniz en iyi rom hangisi?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Termal modül ile Endonezya 14.0.1 iş görür.

AOSP de iyidir ama kamera vs problemli.

Kendim Endonezya 14.0.1 ve T-Engine kullanıyorum.

emmartinedenrah

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emrah
Cihazım
xiaomi 11t pro
Konular
4
Kendi orjinal 14 sürümünde oyunlarda dokunmatik bozulmuştu, pikselleşmeler olmuştu. Endonezya sürümünü deneyeyim, ayrıca Termal modül nedir?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Kendi orjinal 14 sürümünde oyunlarda dokunmatik bozulmuştu, pikselleşmeler olmuştu. Endonezya sürümünü deneyeyim, ayrıca Termal modül nedir?
Termal modül bir Magisk modülü.
Cihaz ısınınca işlemci performansı düşer, ekran dokunmatik tepkime hızı ve yenileme hızı düşer. Büyük boyutlu oyunlarda ister istemez ısınma oluyor ve oyunun en heyecanlı yerinde telefon performans kısıyor siz de ortada kalıyorsunuz. Termal modül ısıyı sistemden gizleyerek bu süreçte ısınmayı kabul ederek kesintisiz yüksek seviye oyun performansı verir. Ekteki Magisk modülü bir çok sorunu çözer. Bu modülü kurup pil ve performans verilerini silip ekran yenileme hızını bir kere değiştirirseniz ilaveten game turbo içerisindeki performans modunu açarsanız oyun gayet akıcı hale gelir. Isınma çok tehlikeli boyutlara gelmiyor genelde ancak şarjda oyun oynamamak önemli şarja bağlı oynarsanız tehlike yaratabilir.

Endonezya sürümü stok olarak diğerleri gibi oyunda hemen hepsi aynı asıl marifet modülde.

Ekli dosyalar

• T-ENGINE.V1.1-SDM8-040422.zip
    30 KB · Görüntüleme: 31

emmartinedenrah

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emrah
Cihazım
xiaomi 11t pro
Konular
4
Teşekkür ederim, oynadığım oyun cihazı fazla zorluyor. Isınma durumunda donanıma zarar verme riski biraz sıkıntılı sanki. Bi düşüneyim bunu.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Teşekkür ederim, oynadığım oyun cihazı fazla zorluyor. Isınma durumunda donanıma zarar verme riski biraz sıkıntılı sanki. Bi düşüneyim bunu.
Evet aşırı ısınma da donanımı yıpratıyor.
Doğrusu ben takılmıyorum artık cihazımın 3 yaşı doldu zaten patlayana kadar devam dedim. Yeni modeller özellikle 8 gen 2 işlemcili olanlar oyun konusunda daha iyi ama epey tuzlu. Zamanında 3 bin liraya aldığım telefon ile devam ediyorum hala yeni modellerden döneminin seviyesinde bir cihaz 30 bin şu an.
Mobil soğutucu fanlar var onlara bakabilirsiniz ayrıca.

Güncel oyunları modül vb olmadan rekabetçi oynamak için 2 yılda bir amiral gemisi model telefon almak lazım artık.

zulkarneyn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatih
Cihazım
redminote 3g
Konular
4
Bu ısıdsn kastınız kaç derece civarlarında?
Akşamları şarjı full yaptıktan sonra cihazı elime alır pubg nin başına geçerim üç saat kadar oynarım.. 90 değil 60 fps oynuyorum cihazın ıaındıpını hissediyorum, 90 a aldığımda iki el sonra epeyce ısınıyor epeyden kastım, geliştirici seçeneklerden power monitörü açarak bakıyorum 50 ye kadar geliyor.. Bu sebeple 60 fps oynuyorum bu şekilde de 48 lere geliyor en fazla.. Bu zorlama mıdır? Ya da bunun eşiği nedir? Arkadaşlar, 90 da oynamalısın diyor ama ısınınca takılmalar olunca canım sıkılıyor 60 tan devam ediyorum yanlış mı yapıyorum?

Mi10t pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ugurrrceee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ugur
Cihazım
mi 10t
Konular
0
Termal modül bir Magisk modülü.
Cihaz ısınınca işlemci performansı düşer, ekran dokunmatik tepkime hızı ve yenileme hızı düşer. Büyük boyutlu oyunlarda ister istemez ısınma oluyor ve oyunun en heyecanlı yerinde telefon performans kısıyor siz de ortada kalıyorsunuz. Termal modül ısıyı sistemden gizleyerek bu süreçte ısınmayı kabul ederek kesintisiz yüksek seviye oyun performansı verir. Ekteki Magisk modülü bir çok sorunu çözer. Bu modülü kurup pil ve performans verilerini silip ekran yenileme hızını bir kere değiştirirseniz ilaveten game turbo içerisindeki performans modunu açarsanız oyun gayet akıcı hale gelir. Isınma çok tehlikeli boyutlara gelmiyor genelde ancak şarjda oyun oynamamak önemli şarja bağlı oynarsanız tehlike yaratabilir.

Endonezya sürümü stok olarak diğerleri gibi oyunda hemen hepsi aynı asıl marifet modülde.
merhaba kafeinsiz hocam termal olarak bu dosya daha mı iyi t-engine mi

Ekli dosyalar

• New Thermal_No_junk (3000ma).zip
    8,9 KB · Görüntüleme: 1

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
merhaba kafeinsiz hocam termal olarak bu dosya daha mı iyi t-engine mi
t-engine tavsiye ederim çünkü şarj olma sıcaklığına etki etmez.
Diğer termal modüller şarj olma sıcaklığına da etki eder ve cihaz şarj olurken aşırı ısınır.

Üst Alt