Yardım Mi 10T Pro İçin En İyi Rom Hangisi?

SuçaSürüklenenKatip

F Klavye°
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Redmi K60 Pro
Meslek
Zabıt Kâtibi
Konular
16
Cihazı kullanmaya başlayalı 2 seneye yaklaştı, bu süre içinde en memnun kaldığım rom 12.0.12 eu dur.12.5, 13, arrow os gibi çeşitli varyasyonlar denedim bu süre zarfında, lakin şu an ki sürüme alışınca diğerlerinde hep bir sorun ya da yavaşlık gözlemledim bir süre sonra.Yakınlık sensörü haricinde memnunum diyebilirim.
12.0.12 romunu kurunca benim boot ekranında redmi yazıp kalıyor hocam neden acaba?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Forum kurallarımız

• 3.24 Telegram, Whatsapp, Facebook vb. harici sitelere ve sosyal medya uygulamalarında yer alan platformlara yönlendirme yapılması yasaktır.

İlgili kuralımız gereği forum kurallarımıza uygun olmayan mesajlar kaldırılmıştır.

ademacar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi 11T PRO
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Arkadaşlar 13 u kurup ıslemci overclock yapsanız
İyi forumlar herkese.
Telefonum Mi 10T Pro, genellikle oyun ve kamera ile uğraşan biriyim, custom romlardan veya miui romlardan hangisi daha iyi? Şu anda Endonezya 13.0.5.0(SJDIDXM) romunu kullanmaktayım fakat memnun değilim. Sürekli olarak ekran yenileme hızım düşüyor kendiliğinden, bu olayda beni rom değiştirmeye yöneltiyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
13 kurup işlemciyi overclock yapmayi denediniz mi hem 13 te sensör ve hoperlor sıkıntısı bir nebze giderilmis

Keremkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
XİAOMİ Mİ 10T
Konular
29

Rethinkk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mİ 10T
Meslek
Elk-Elkt.Mühendisi
Konular
2
bu romu çok övüyorlar ama o kadar iyi değil bence denedim ve oyun için bi fark göremedim global 12.0.11 veya 12.0.8 daha iyi
Bu romun övülme sebebi daha çok android 10 tabanlı olması, herhangi bir 10 tabanlı rom android 11 ya da 12 ye göre daha performanslı olacaktır,kendi aralarında ufak tefek farklar olsada vereceği performanslarda dağ kadar fark olmaz.Keza şöyle ekstra bir durum da malesef oluyor, xiaomi cihazların en stabil çalışan yazılımları kutudan çıkan yazılımlarıdır,çoğu android cihazda da genelde böyle oluyor.

Orcunist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orcun
Cihazım
Mi9
Konular
1
13.0.10.0 rom kurdum fakat kaemra performansı yine problem odaklama da netleme sorunu var

raporeyiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Önder
Cihazım
Mi5
Konular
9
bende de 10t var rom değiştirmekten sıkıldım android 10 oyun için güzel ama yenilik olarak çok geride global 12.0.8 kullandım performans gerçekten iyiydi ama kulaklıkta ses a12 miui 13 göre az geliyordu oyunda rakip oyuncuların sesi az duyuluyordu miui de iyi rom yok maalesef custom aosp tabanlı rom kullanmaktan başka çare yok
Hocam Bluetooth kulaklıkta çok az ses geliyor (android 10 - MIUI 12.0.12).Bunun bir çözümünü bulamadınız mı acaba ? Spor yaparken salonda çalan müziği duyuyorum o kadar az ses geliyor kulaklıktan. Aynı kulaklığı Samsung bir telefonda kullandım kulağı sağır edecek kadar gür ses çıkıyordu...

Keremkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
XİAOMİ Mİ 10T
Konular
29
Hocam Bluetooth kulaklıkta çok az ses geliyor (android 10 - MIUI 12.0.12).Bunun bir çözümünü bulamadınız mı acaba ? Spor yaparken salonda çalan müziği duyuyorum o kadar az ses geliyor kulaklıktan. Aynı kulaklığı Samsung bir telefonda kullandım kulağı sağır edecek kadar gür ses çıkıyordu...
maalesef hocam o sürümlerde ses yazılımı ve ya sürücüsü ile ilgili birşey var miui 13 çok yüksek çıkan ses miui 12 a10 da çok az geliyor belki rootla modül vs kurularak çözülür ama ben uğraşmadım açıkçası eea miui 13 kullanıyorum

tqokmen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alis
Cihazım
Note 7
Konular
0
bende de 10t var rom değiştirmekten sıkıldım android 10 oyun için güzel ama yenilik olarak çok geride global 12.0.8 kullandım performans gerçekten iyiydi ama kulaklıkta ses a12 miui 13 göre az geliyordu oyunda rakip oyuncuların sesi az duyuluyordu miui de iyi rom yok maalesef custom aosp tabanlı rom kullanmaktan başka çare yok
12.0.8 eu çok iyi bazı ozelleştirmeler ile 14 benzeri görünüm yapmıştım ama baya zaman alıyor ses sorun değil her şekilde root atıp vendor/etc den mixer xml düzenlemek yeterli 84 ü 92 yapınca dehşet ses kasılıyor pixel experence 12.1 plus bazı uygulamaları silip Google kamera gömdüm batarya performans mükemmel

Üst Alt