Yardım Mi 10T Pro Cihazı İçin En İyi Rom Hangisi?

SuçaSürüklenenKatip

F Klavye°
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Redmi K60 Pro
Meslek
Zabıt Kâtibi
Konular
16
Merhabalar.
Konuda belirttiğim üzere rom arıyorum, daha öncesinde 13.0.7 EU rom kullanıyordum, stabilitesi benim biraz canımı sıktı daha sonra 12.5.8 EU roma geçiş yaptım fakat oyunlarda takıldığını fark ettim. Stabilitesi yüksek, pil kullanım ömrü diğer romlara göre daha iyi olan bir rom arıyor ve yardımlarınızı, görüşlerinizi bekliyorum. İyi forumlar...

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
hocam 14 eu denedinizmi şuan benim için mükemmel hiçbir sorunu yok pilde gayet iyi
oyunlardada bi sorun yaşamıyorum
günlük kullanimdada sorun yok

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Geçenlerde bir gün boş vaktim oldu.
MIUI 14, MIUI 13 ve AOSP dahil komple bir rom denemesi yaptım.
8 rom değişimi sonrası eu 12.0.12'ye koştum hemen.
Bu cihazın nirvanası eu 12.0.12 gerçekten bir de termal modül kurulursa oyun performansı şahane ötesi oluyor.

Arayüz zaten yağ gibi.

SuçaSürüklenenKatip

F Klavye°
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Redmi K60 Pro
Meslek
Zabıt Kâtibi
Konular
16
Geçenlerde bir gün boş vaktim oldu.
MIUI 14, MIUI 13 ve AOSP dahil komple bir rom denemesi yaptım.
8 rom değişimi sonrası eu 12.0.12'ye koştum hemen.
Bu cihazın nirvanası eu 12.0.12 gerçekten bir de termal modül kurulursa oyun performansı şahane ötesi oluyor.

Arayüz zaten yağ gibi.
Hocam çok güzel açıklamışsınız ama ben kurulumu yaptıktan sonra telefon sürekli olarak kendini kapatmaya başladı, ilk kurduğumda da aynı sorunu yaşamıştım hatırlıyorum yine size yazmıştım. Yine aynı sorunu yaşıyorum rom değiştirmekten gerçekten sıkıldım, şu işi bana da öğretiverin zahmet olmazsa, eu 12.0.12 romu kurunca neden kapanır bir telefon? Kurulması gerekli magisk modülleri? Oyun için de kurulması gereken varsa hangilerini kurabilirim? Detaylı bir konu açmanızı veya buradan yardımcı olmanızı rica ediyorum. Hayırlı akşamlar...

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hocam çok güzel açıklamışsınız ama ben kurulumu yaptıktan sonra telefon sürekli olarak kendini kapatmaya başladı, ilk kurduğumda da aynı sorunu yaşamıştım hatırlıyorum yine size yazmıştım. Yine aynı sorunu yaşıyorum rom değiştirmekten gerçekten sıkıldım, şu işi bana da öğretiverin zahmet olmazsa, eu 12.0.12 romu kurunca neden kapanır bir telefon? Kurulması gerekli magisk modülleri? Oyun için de kurulması gereken varsa hangilerini kurabilirim? Detaylı bir konu açmanızı veya buradan yardımcı olmanızı rica ediyorum. Hayırlı akşamlar...
Kullandığınız TWRP sürümü neydi ? O konuyu çözeriz kurulum konusunda yardımcı olabilirim size.

SuçaSürüklenenKatip

F Klavye°
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Redmi K60 Pro
Meslek
Zabıt Kâtibi
Konular
16
TWRP sürümü 3.6.2_12-Mi10T[Pro]_v6.0_A12

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Kendi yaptığım kurulum tarzını anlatayım size. İhtiyacı olan diğer arkadaşlar da faydalansın. Diğer kurulum yöntemlerine göre ben biraz ekstra yapıyorum.
Dikkatlice okuyup adım adım gitmelisiniz.

Öncelikle eu 12.0.12 ve indirip OTG belleğinize atın.

TWRP modunda telefonu yeniden başlatıp full wipe yapın ardından TWRP menüsünden reboot recovery yapın.

TWRP yeniden açıldıktan sonra Install kısmından eu 12.0.12 zip dosyasını yükleyip reboot yapmadan ana menüye geri dönün.

Install kısmından image dosyası yükleme butonuna basıp TWRP_3.5.2_10-v1.1_By_Master.img dosyasını gösterin gelen menüden recovery seçimi yapın.

Kurulum sonrası TWRP ana ekranına dönüp reboot recovery yapın.

Yeni TWRP açılacaktır.

Yeni TWRP ekranında tekrar full wipe yapın reboot recovery deyin.

Ardından tekrar eu 12.0.12 kurun ardından Magisk kurun.
Redmi logosundan kurtulmak için yeni logo kurun tavsiyemdir :) MIUI 13 LOGO

Kurulumlar bittikten sonra tekrar TWRP menüsüne gelip seçmeli wipe menüsünden full wipe yapın.
Reboot recovery yapın.
Yeniden TWRP açıldıktan sonra Format data kısmına gelip Yes deyin.
Wipe menüsündeki çubuğu kaydırıp Reboot sistem deyin.

Her şey sorunsuz olacaktır.

Oyunlarda iyi performans için ekteki magisk modülü kullanılabilir ancak bu modül cihaz şarj olurken aşırı ısınmasını sebep olabilir şarj olurken aşırı ısınmayı engellemek için bu mesajda anlattığım modül ile ayar yapmanız gerekiyor. Modül kurulumu sonrası bir kere telefon aniden yeniden başlatma yapabilir ancak tekrar etmiyor o konuda rahat olun.

İlaveten tam performans için pil ve performans uygulamasını devre dışı bırakmak gerekiyor ancak o da devre dışı kalınca sorun yaratıyor onun yerine ben ara ara pil ve performans uygulamasının verilerini temizlemeyi tercih ediyorum tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• Disable Thermal.zip
    14,2 KB · Görüntüleme: 33

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Kendi yaptığım kurulum tarzını anlatayım size. İhtiyacı olan diğer arkadaşlar da faydalansın. Diğer kurulum yöntemlerine göre ben biraz ekstra yapıyorum.
Dikkatlice okuyup adım adım gitmelisiniz.

Öncelikle eu 12.0.12 ve indirip OTG belleğinize atın.

TWRP modunda telefonu yeniden başlatıp full wipe yapın ardından TWRP menüsünden reboot recovery yapın.

TWRP yeniden açıldıktan sonra Install kısmından eu 12.0.12 zip dosyasını yükleyip reboot yapmadan ana menüye geri dönün.

Install kısmından image dosyası yükleme butonuna basıp TWRP_3.5.2_10-v1.1_By_Master.img dosyasını gösterin gelen menüden recovery seçimi yapın.

Kurulum sonrası TWRP ana ekranına dönüp reboot recovery yapın.

Yeni TWRP açılacaktır.

Yeni TWRP ekranında tekrar full wipe yapın reboot recovery deyin.

Ardından tekrar eu 12.0.12 kurun ardından Magisk kurun.
Redmi logosundan kurtulmak için yeni logo kurun tavsiyemdir :) MIUI 13 LOGO

Kurulumlar bittikten sonra tekrar TWRP menüsüne gelip seçmeli wipe menüsünden full wipe yapın.
Reboot recovery yapın.
Yeniden TWRP açıldıktan sonra Format data kısmına gelip Yes deyin.
Wipe menüsündeki çubuğu kaydırıp Reboot sistem deyin.

Her şey sorunsuz olacaktır.

Oyunlarda iyi performans için ekteki magisk modülü kullanılabilir ancak bu modül cihaz şarj olurken aşırı ısınmasını sebep olabilir şarj olurken aşırı ısınmayı engellemek için bu mesajda anlattığım modül ile ayar yapmanız gerekiyor. Modül kurulumu sonrası bir kere telefon aniden yeniden başlatma yapabilir ancak tekrar etmiyor o konuda rahat olun.

İlaveten tam performans için pil ve performans uygulamasını devre dışı bırakmak gerekiyor ancak o da devre dışı kalınca sorun yaratıyor onun yerine ben ara ara pil ve performans uygulamasının verilerini temizlemeyi tercih ediyorum tavsiye ederim.
hocam ben no gravity kernel overcloklu kullanıyorum thermal modüller gerçekten gereklimi? ben gerek duymuyorum pek
belkide kerneld stok olarak eklidir bilmiyorum ama sizce kurmalimiyim?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ek;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

kernelde stok olarak açık imiş

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
hocam ben no gravity kernel overcloklu kullanıyorum thermal modüller gerçekten gereklimi? ben gerek duymuyorum pek
belkide kerneld stok olarak eklidir bilmiyorum ama sizce kurmalimiyim?
No gravity kerneli test etmiştim. Isı nedeniyle performans kısma aşaması 45 dereceden sonra oluyordu. Ekran yenileme hızını 60 hzye sabitliyor çoğunlukla. Game Turbo'nun performans ayarı aktifken oyunda bu kısıtlama olmuyor çoğu zaman. Android 12 romlarda termal modüller sorun yaratıyor daha doğrusu bizim cihaz için tam uyumlu bir modül yok. Yeniden başlatma sonrası çift yeniden başlatma yapıyor çoğu zaman. Android 12 romlar daha çok ısındığı için termal modül tavsiye etmem size doğrusu. Gravity kernel kullandığım dönemde tarayıcıda yakınlaştırma sorunları yaşamıştım. O nedenle direkt kendisini eledim. EU 12.0.12 kernelsiz, OC olmadan çok daha akıcı performans veriyor.

Üst Alt