Yardım Mi 10T Hat Çekip Problemi

OEmpire

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sedat
Cihazım
Zenfone 2
Konular
1
Merhaba Arkadaşlar,

Bir süredir telefonum mobil hatta çok düşük internet hızına sahipti. Araştırdığım kadarıyla
Telefon Hakkında > Tüm Özellikler > Dahili depolama kısmına 3 kez tıklayınca açılan menüden telefon 1 ve telefon 2 kısmında tercih edilen ağ türü ayarla kısmından LTE/TDSCDMA/GSM seçildiğinde (her ikisi için) düzeldiği söyleniyor. Ancak her ikisinde de bu söylediğimi seçsem de o menüden çıkınca kafasına göre başka bir seçeneği seçiyor.

Arkadaşımın mi12T Pro telefonunda gördüğüm seçeneği seçtim. NR/LTE/GSM/WCDMA seçiliyken internet hız testi yaptığımda normale dönüyor. Ancak bu sefer de sosyal ağlarda sanki internet çok yavaşmış gibi resimler videolar yüklenmiyor.

Benzer problem yaşayan var mı arkadaşlar? Mi10T kullanan söylediğim ayar kısmına gelip ekran görüntüsü atarsa ona göre ayarlayıp deneyebilirim.

Hattım Türk Telekom. Hat ile alakalı bir problem olduğunu düşünmüyorum. Zira NR/LTE/GSM/WCDMA seçildiğinde 50 mbit hız üstü alıyorum.

Muharrem3452

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muharrem
Cihazım
K20Pro
Konular
0
Bende GSM/WCDMA/LTE (PRL) seçili 2 hatta da. Bir problem yok. Cihazda Endonezya romu yüklü. Rootla vowifi açmıştım.

M2007J3SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OEmpire

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sedat
Cihazım
Zenfone 2
Konular
1
Bende GSM/WCDMA/LTE (PRL) seçili 2 hatta da. Bir problem yok. Cihazda Endonezya romu yüklü. Rootla vowifi açmıştım.

M2007J3SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Bu seçeneği seçtiğimde ve telefonu kapatıp açtığımda NR/LTE/GSM/WCDMA kısmına getirdi telefon. Tekrar sizin söylediğinizi yaptığımda hız testinde 50mbitleri görüyor. Ancak hala sosyal medyada sanki internet çok yavaşmış gibi resimler ya yüklenmiyor. Yada çok geç yükleniyor. Twitter'ı silip tekrar yükledim durum aynı. Instagram da keza öyle.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
arama yerine *#*#4636#*#* yazarsınız telefon bilgilerinden sinyal gücü : -84 dBm 56 asu gibi bilgiler yazar oradan bakabilirsiniz ;

Dbm - olarak yüksek olmalı, yani 0'a mümkün olduğunca yakın olmalı. Ama - işaretini görmezsek mümkün olduğunca küçük olmalı. Yani -84 dbm gösteriyorsa sinyalde 84 birim kayıp vardır diyelim, -55 dbm gösteriyorsa 55 birim kayıp vardır, yani diğerinden 29 birim daha yüksektir sinyal şiddeti gibi. ASU değeri büyükse daha iyidir.

OEmpire

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sedat
Cihazım
Zenfone 2
Konular
1
arama yerine *#*#4636#*#* yazarsınız telefon bilgilerinden sinyal gücü : -84 dBm 56 asu gibi bilgiler yazar oradan bakabilirsiniz ;
Bilgi için teşekkürler. Mevcut durumda aldığım değerler bunlar.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    77,6 KB · Görüntüleme: 15

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
-93 mesela farklı bir ağ türünü seçin aşağıya inip inmediğine bakın. -85 gibi mesela en optimal değeri bulup ilerleyebilirsiniz eğer memnun kalmazsanız ise hat değiştirmek isteyebilirsiniz.

OEmpire

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sedat
Cihazım
Zenfone 2
Konular
1
-93 mesela farklı bir ağ türünü seçin aşağıya inip inmediğine bakın. -85 gibi mesela en optimal değeri bulup ilerleyebilirsiniz eğer memnun kalmazsanız ise hat değiştirmek isteyebilirsiniz.
Çok uzun süredir aynı hattı kullanıyorum aslında. Telefon görüşmesinde yada normal sayfaların açılması hız testi yaptığımda yüksek hızları alıyorum. Şu durumda problem yaşadığım tek şey uygulamaların hız problemi. Instagram, youtube, twitter bunlarda internet çok yavaşmış gibi duruyor. Söylediğiniz değere en yakın bu gibi duruyor. Bunu seçtiğimde de yine dediğim gibi test yaptığımda 50-60 mbit geliyor. Ama sosyal medyada hala durum aynı.

Ekli dosyalar

• 1213.jpg
    1213.jpg
    91,9 KB · Görüntüleme: 14

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Onun hakkında bir bilgim yok 50 mbit alıpta sosyal medyada yavaş olması çok enteresan bir durum isterseniz; cloudfare dns deneyebilirsiniz. Uygulaması var. play store da başka bir çözüm bilmiyorum maalesef.

OEmpire

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sedat
Cihazım
Zenfone 2
Konular
1
Onun hakkında bir bilgim yok 50 mbit alıpta sosyal medyada yavaş olması çok enteresan bir durum isterseniz; cloudfare dns deneyebilirsiniz. Uygulaması var. play store da başka bir çözüm bilmiyorum maalesef.
Bilgi için teşekkürler. Cloudfare çözüm oldu ama bunun için sürekli başka bir programa ihtiyaç duymak çok sinir bozucu.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
şu videodaki gibi format attım. Durum maalesef yine aynı. Bu konuda ücretli destek vermek isteyenlerden de yardım alabilirim.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Modem arayüzünüze wifi için de cloudfare dns kullanmanızı öneririm ;
1.1.1.1
1.0.0.1
Avrupa için en hızlı dns servisidir bilginiz olsun. Telefon için rootlu olarakta cloudfare kullabilirisiniz diğer türlü tek yol hat değiştirmek olacak gibi sizin için hocam.

Üst Alt