Yardım Mi 10t donma sorunu

cafeplus123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgut
Cihazım
Mi 10t
Konular
48
Telefonu her yeniden başlattığım zaman 15-20 saniye donuyor hiç bir işlem yapamıyorum. Dün EEA rom yükledim beğenmeyip tekrar eski rom EU stabile geçtim. 5 aydır da EU STABİL yüklüydü ve böyle yapmamıştı. Sizce sebebi nedir?

bilonemsi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
behlul
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
15
rom ilk yüklendiği için yapıyor olabilir biraz uzun kullanım yapsanız deneseniz. yada yüklediğiniz bir uygulama ilk açılışta bekletiyor olabilir. sorduğunuz soruya cevap vermek çok zor

cafeplus123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgut
Cihazım
Mi 10t
Konular
48
rom ilk yüklendiği için yapıyor olabilir biraz uzun kullanım yapsanız deneseniz. yada yüklediğiniz bir uygulama ilk açılışta bekletiyor olabilir. sorduğunuz soruya cevap vermek çok zor
3-5 aydır aynı rom yüklüydü hocam ve ilk defa böyle yaptı. Kasmasını anlarım ama resmen donuyor böyle işlem yapamıyorum.

Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Telefonu her yeniden başlattığım zaman 15-20 saniye donuyor hiç bir işlem yapamıyorum. Dün EEA rom yükledim beğenmeyip tekrar eski rom EU stabile geçtim. 5 aydır da EU STABİL yüklüydü ve böyle yapmamıştı. Sizce sebebi nedir?

Burada ki sorunu anlayamadım hocam. Pc bile ilk açılışta bir süre donar. Bunun olması gayet doğal. 8gb Ramin neredeyse 3,5 gb kullanılıyor. Cihazı aç kapa yapınca bu veri sıfırdan işleniyor.

cafeplus123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgut
Cihazım
Mi 10t
Konular
48
Burada ki sorunu anlayamadım hocam. Pc bile ilk açılışta bir süre donar. Bunun olması gayet doğal. 8gb Ramin neredeyse 3,5 gb kullanılıyor. Cihazı aç kapa yapınca bu veri sıfırdan işleniyor.
Hocam yeni rom yükledikten sonra oldu işte daha öncesinde yoktu. Dediğim gibi kasma olsa anlarım kasma da yapıyor yani normaldir ama donuyor 15-20 saniye.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Her ne cihaz olursa olsun yeniden başlattığınız zaman ilk 30 sn kendine gelmesini beklemek zorundasınız. Bu anda yaşanan kasma,donma vs önemsizdir. Eu gibi gereksiz bir romdan memnun kalmanıza da ayrıca şaşırdım.

cafeplus123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgut
Cihazım
Mi 10t
Konular
48
Her ne cihaz olursa olsun yeniden başlattığınız zaman ilk 30 sn kendine gelmesini beklemek zorundasınız. Bu anda yaşanan kasma,donma vs önemsizdir. Eu gibi gereksiz bir romdan memnun kalmanıza da ayrıca şaşırdım.
Valla hocam eu gerçekten iyi pil ve performans açısından. Peki başka önereceğiniz rom var mı?

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Valla hocam eu gerçekten iyi pil ve performans açısından. Peki başka önereceğiniz rom var mı?
Eu rom, eea roma göre yavaş. Böyle donanımı iyi bir telefon için yapılabilecek en kötü işi yapmışlar. Forumda dolaşırken yeni paylaşılan bir roma rastladım denemeye üşeniyorum uygulamaları vs herşeyi yeniden yüklemek sıkıcı. İsterseniz alttaki linkten ulaşabilirsiniz baya bir özelleştirme mevcut.

cafeplus123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgut
Cihazım
Mi 10t
Konular
48
Eu rom, eea roma göre yavaş. Böyle donanımı iyi bir telefon için yapılabilecek en kötü işi yapmışlar. Forumda dolaşırken yeni paylaşılan bir roma rastladım denemeye üşeniyorum uygulamaları vs herşeyi yeniden yüklemek sıkıcı. İsterseniz alttaki linkten ulaşabilirsiniz baya bir özelleştirme mevcut.

Endo ya geçmeyi düşünüyorum hocam nasıl sizce? Ama şöyle bişey var gayet memnunum eu dan

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Endo ya geçmeyi düşünüyorum hocam nasıl sizce? Ama şöyle bişey var gayet memnunum eu dan
Endo rom gayet güzel stabil birde bu wolf os ile birlikte kişiselleştirilebilir oluyor bence deneyebilirsiniz. Bende üşenmesem yükleyeceğim bunu ama şuan düz endo stabildeyim.

Üst Alt