Rehber Mi 10T/10T Pro GPU Hız Aşırtma Rehberi

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
kafeinsiz hocam endo 12.5.4 yükledim gpu driver güncellemeyi düşüyorum da system rw yapma işlemini bu roma da yapabilirim değil mi bir sıkıntı olmaz ?
Evet hiçbir sorun olmaz ben kendim de 12.5.4 Endonezya kullanıyorum. Yalnızca driver güncellenir ama oc olmaz. Driverı kurmak için konudaki TWRP'yi kullanın.

selox3d

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
note9s
Konular
0
Evet hiçbir sorun olmaz ben kendim de 12.5.4 Endonezya kullanıyorum. Yalnızca driver güncellenir ama oc olmaz. Driverı kurmak için konudaki TWRP'yi kullanın.
12.5.4 de oc olmuyormu hocam ?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
12.5.4 de oc olmuyormu hocam ?
Kernel olmadan OC işlemi A12 altı sürümlerde olmuyor. A11 ile kernel kullanarak OC yapılabilir ancak o da pek sarmıyor çünkü kerneller çok zayıf.

OC faydası çok yüksek grafiklerde etkili doğrusu hani HDR oyun oynuyorsanız faydasını görürsünüz ancak yüksek FPS değeriyle oyun oynuyorsanız OC çok da gerekli değil.

Endonezya 12.5.4 ile sistemi r/w yapıp driver güncellemek, DFPS kapatmak, miui çöplerini devre dışı bırakmak ya da silmek ve thermal disabler kurmak yeterli. Bu şekilde mükemmel oyun performansına sahip olursunuz.

Şahsen ben Endonezya 12.5.4 ile yukarıda anlattığım şekilde kullanıyorum çok memnunum.

selox3d

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
note9s
Konular
0
Kernel olmadan OC işlemi A12 altı sürümlerde olmuyor. A11 ile kernel kullanarak OC yapılabilir ancak o da pek sarmıyor çünkü kerneller çok zayıf.

OC faydası çok yüksek grafiklerde etkili doğrusu hani HDR oyun oynuyorsanız faydasını görürsünüz ancak yüksek FPS değeriyle oyun oynuyorsanız OC çok da gerekli değil.

Endonezya 12.5.4 ile sistemi r/w yapıp driver güncellemek, DFPS kapatmak, miui çöplerini devre dışı bırakmak ya da silmek ve thermal disabler kurmak yeterli. Bu şekilde mükemmel oyun performansına sahip olursunuz.

Şahsen ben Endonezya 12.5.4 ile yukarıda anlattığım şekilde kullanıyorum çok memnunum.
Miu çöplerini devre dışı bırakmak ve thermal disabler ne ve nasıl yapabilirim

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Miu çöplerini devre dışı bırakmak ve thermal disabler ne ve nasıl yapabilirim
Thermal disabler Magisk modülü konunun ilk sayfasında ikinci mesajda mevcut.

Root erişimi varken play storedan indirin. Kullanmadığınız sistem uygulamalarını dondurun.

selox3d

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
note9s
Konular
0
Kral peki benim cihaz çok ısınıyor yani derece olarak 55 60 ı düşmüyor nedeni nedir şuan 12.5.4 deyim

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Kral peki benim cihaz çok ısınıyor yani derece olarak 55 60 ı düşmüyor nedeni nedir şuan 12.5.4 deyim
Kurulum yeni yapıldıysa ilk zamanlar çok ısınma oluyor zamanla kendine geliyor. Maalesef hava da malum oyun vs de eklenince ısınma hayli yüksek oluyor. 55-60 da görmemesi lazım ama epey ısınmış.

selox3d

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
note9s
Konular
0
Kurulum yeni yapıldıysa ilk zamanlar çok ısınma oluyor zamanla kendine geliyor. Maalesef hava da malum oyun vs de eklenince ısınma hayli yüksek oluyor. 55-60 da görmemesi lazım ama epey ısınmış.
70 i bile görüyorum bazen

omer1271

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
mi 10t pro
Konular
0
Evet aktif olsun.
Pil ve Performans devre dışı olunca işlemcinin tam performans çalışmasını engelliyor Xiaomi. İşlemcinin tam performans çalışması için Pil ve Performans maalesef şartmış yaptığım testlerde bunu gördüm.

Blur olayına hiç dikkat etmedim doğrusu ben gayet akıcı oynadım.

Kulaklık sesi için Solid ile Vendor/ETC yoluna gidip mixer_paths.xml dosyasını düzenlemek gerekiyor.
<ctl name="RX_RX0 Digital Volume" value="94" />
<ctl name="RX_RX1 Digital Volume" value="94" />
<ctl name="RX_RX2 Digital Volume" value="94" />
<ctl name="HPHL Volume" value="22" />
<ctl name="HPHR Volume" value="22" />

Bu satırları bulup aynen bu şekilde değiştirin.
Son ses çok rahatsız edici olabilir daha düşük değer de kullanılabilir. Normal değer 84 siz 90 yapabilirsiniz ya da direkt benim gibi 94 yapın. Fotoğraftaki değerler tavsiyem.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam öncelikle emeğinize sağlık. bu işlemle uğraşırken dosyayı düzenleyemedim ve dosya yanlışlıkla /vendor/etc dizininden silindi. Daha önceden dosyayı yedeklemiştim rw izinlerini verip adb üzerinden push komutuyla orjinal dosyayı vendor klasöründe mount seçeneği işaretli değilken atıyorum ve twrpde dosya boyutu 140 kb olarak görünüyor. Ama mount seçeneği işaretli iken 0 olarak görnüyor. Bir çözüm önerebilir misiniz? Rom atmak istemşyorum..

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Hocam öncelikle emeğinize sağlık. bu işlemle uğraşırken dosyayı düzenleyemedim ve dosya yanlışlıkla /vendor/etc dizininden silindi. Daha önceden dosyayı yedeklemiştim rw izinlerini verip adb üzerinden push komutuyla orjinal dosyayı vendor klasöründe mount seçeneği işaretli değilken atıyorum ve twrpde dosya boyutu 140 kb olarak görünüyor. Ama mount seçeneği işaretli iken 0 olarak görnüyor. Bir çözüm önerebilir misiniz? Rom atmak istemşyorum..
Kullandığınız r/w dosyası yanlış gibi görünüyor. Sistemde boş alan yok dosyayı silmiş ancak düzenlenmiş halini yazamamış.
Konudaki r/w dosyasını kullanmanız gerekirdi. Bizim cihaz için sisteme müdahale edebilen bir TWRP yok maalesef daha önce benzer sorun yaşadığımda aynı romu üstüne kurarak sorunu çözdüm.
Diğer cihazlarda kolayca TWRP üzerinden dosya atılabilir ancak bizde o yok.
Her şeye yeniden başlamanız gerekiyor benim paylaştığım r/w dosyasını kullanın.

Üst Alt