Rom Mi 10 Pro Xiaomi.eu MIUI 12 v20.12.29 Beta Sürümü İndirme Bağlantısı

dipebatiq43

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi 10 Pro
Meslek
Askeri personel
Konular
1
Teşekkürler,

Hocam teşekkürler, 20.9.24 kullandınız mı, 20.10.16 ile kıyaslandığında nasıl, herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı, 20.9.24 çok ısınıyordu, bu son çıkanda kernel de değişmiş, umarım daha stabil olmuştur.
Hocam belirttiğiniz 2 sürümüde kullanmış birisi olarak şuan 20.10.16 yani en son sürümü kullanmaktayım. 20.9.24 evet ısınıyordu vede tam stabil değildi. Şuan 20.10.16 sürümü Daha akıcı ve stabil geldi bana şahsi fikrim.
Not: Ayrıca bir konuya da değinmeden geçemeyeceğim, 20.10.15 sürümü sıkıntılı bir sürüm yüklememenizi tavsiye ederim.Stabil değil.
Şuan için güncel Mi 10 Pro eu.beta 20.10.16 sürümünü yüklemek isteyenler için link paylaşıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Telefonum ses kaydedicisi yok orijinal nasıl yardımcı olursunuz bana
Dikkat şarjınız en az %50 olmalı. Hocam öncelikle 1.adım cihazınızı her ihtimale karşı yedeklemeniz gerekir.
Daha sonra öncelikli sorum cihazınızda TWRP recovery yüklümü
Yüklü değil ise Mi 10/Mi 10 Pro bölümünden cihazınıza uygun en son çıkan güncel TWRP Yükleme adımlarını okuyarak twrp recovery yüklemeniz 2.adım olacaktır.
Eğer ki Twrp yüklü ise veyahut yüklediyseniz gelelim 3.adıma
1 üst mesajda belirtmiş olduğum linke tıklayarak veyahut daha eski Mi 10 Pro eu.beta romlardan bir dosyayı indirip cihazınızın hafızasına ana klasöre atınız.
Cihazı tamamen kapatıp ses açma ve güç(Power) tuşlarına basılı tutup ekranda mi logosu göründüğünde güç tuşuna basmayı bırakıp sadece ses açma(volume up) tuşuna basılı tutmaya devam edin taa ki ekranda TWRP Logosu ve yazısı görünene kadar .
Twrp logosu ve yazısı göründüğünde çıkan listeden herhangi bir şifre vs. Farklı birşey isterse cancel diyip geçin
Ekranda karşınıza Çıkan listeden wipe yazan yere basın.
Format data yazan yere basın.
Karşınıza yazı yazma yeri ve klavye çıkcak.
küçük harflerle yes yazıp okeyliyoruz.
Daha sonra geri tuşundan ana twrp ekranına dönüp reboot yazan yere basıp recovery seçeneğine basıyoruz.
Tekrar kendiliğinden twrp recovery ekranı logosu ve yazısı gelip açılacaktır.
Daha sonra cihazımızı kablo aracılığıyla bilgisayara bağlayıp indirmiş olduğumuz yazılım olan Xiaomi eu.beta rom yazılımımızı TWRP klasörü kalacak sadece cihazda onun içine atıyoruz.
Gönderme işlemi bittiğinde twrp ana menüsünden install seçip TWRP klasörünün içinde cihaza göndermiş olduğunuz yazılımı işaretleyip, install diyoruz ve bukadar.. yükleme işlemi bittiğinde cihaz biraz geç açılabilir. Yazılım da orjinal Xiaomi uygulamaları kullanılmış olup,(telefon,rehber ve sms vs.) Arama ayarlarına girdiğinizde otomatik görüşme kaydetme özelliğini aktif veya deaktif edebilirsiniz harici olarakta görüşme yaparken elle manuel kayıt tuşuna basarak ta kayıt yapılabilir.
Not: Eğerki twrp recovery veyahut yazılım yükleme kısımlarını anlamadıysanız, forumda Mi 10/Mi 10 Pro bölümünde bulunan twrp recovery yükleme veya twrpden yazılım yükleme konularında daha detaylı bir şekilde anlatım üstadlarımız tarafından sunulmuştur.

Son düzenleme:

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
Hocam belirttiğiniz 2 sürümüde kullanmış birisi olarak şuan 20.10.16 yani en son sürümü kullanmaktayım. 20.9.24 evet ısınıyordu vede tam stabil değildi. Şuan 20.10.16 sürümü Daha akıcı ve stabil geldi bana şahsi fikrim.
Not: Ayrıca bir konuya da değinmeden geçemeyeceğim, 20.10.15 sürümü sıkıntılı bir sürüm yüklememenizi tavsiye ederim.Stabil değil.
Şuan için güncel Mi 10 Pro eu.beta 20.10.16 sürümünü yüklemek isteyenler için link paylaşıyorum.

Dikkat şarjınız en az %50 olmalı. Hocam öncelikle 1.adım cihazınızı her ihtimale karşı yedeklemeniz gerekir.
Daha sonra öncelikli sorum cihazınızda TWRP recovery yüklümü
Yüklü değil ise Mi 10/Mi 10 Pro bölümünden cihazınıza uygun en son çıkan güncel TWRP Yükleme adımlarını okuyarak twrp recovery yüklemeniz 2.adım olacaktır.
Eğer ki Twrp yüklü ise veyahut yüklediyseniz gelelim 3.adıma
1 üst mesajda belirtmiş olduğum linke tıklayarak veyahut daha eski Mi 10 Pro eu.beta romlardan bir dosyayı indirip cihazınızın hafızasına ana klasöre atınız.
Cihazı tamamen kapatıp ses açma ve güç(Power) tuşlarına basılı tutup ekranda mi logosu göründüğünde güç tuşuna basmayı bırakıp sadece ses açma(volume up) tuşuna basılı tutmaya devam edin taa ki ekranda TWRP Logosu ve yazısı görünene kadar .
Twrp logosu ve yazısı göründüğünde çıkan listeden herhangi bir şifre vs. Farklı birşey isterse cancel diyip geçin
Ekranda karşınıza Çıkan listeden wipe yazan yere basın.
Format data yazan yere basın.
Karşınıza yazı yazma yeri ve klavye çıkcak.
küçük harflerle yes yazıp okeyliyoruz.
Daha sonra geri tuşundan ana twrp ekranına dönüp reboot yazan yere basıp recovery seçeneğine basıyoruz.
Tekrar kendiliğinden twrp recovery ekranı logosu ve yazısı gelip açılacaktır.
Daha sonra cihazımızı kablo aracılığıyla bilgisayara bağlayıp indirmiş olduğumuz yazılım olan Xiaomi eu.beta rom yazılımımızı TWRP klasörü kalacak sadece cihazda onun içine atıyoruz.
Gönderme işlemi bittiğinde twrp ana menüsünden install seçip TWRP klasörünün içinde cihaza göndermiş olduğunuz yazılımı işaretleyip, install diyoruz ve bukadar.. yükleme işlemi bittiğinde cihaz biraz geç açılabilir. Yazılım da orjinal Xiaomi uygulamaları kullanılmış olup,(telefon,rehber ve sms vs.) Arama ayarlarına girdiğinizde otomatik görüşme kaydetme özelliğini aktif veya deaktif edebilirsiniz harici olarakta görüşme yaparken elle manuel kayıt tuşuna basarak ta kayıt yapılabilir.
Not: Eğerki twrp recovery veyahut yazılım yükleme kısımlarını anlamadıysanız, forumda Mi 10/Mi 10 Pro bölümünde bulunan twrp recovery yükleme veya twrpden yazılım yükleme konularında daha detaylı bir şekilde anlatım üstadlarımız tarafından sunulmuştur.
Hocam sizin değerlendirmenize göre bu akşam veya yarın bende yüklemek istiyorum.
Şu an'a kadar herhangi olumsuz bir durum var mı.
Diğer Eu sürümleri ne göre daha iyi mi?
Twrp konusunda sıkıntı yaşarsam sizden yardım alabilirmiyim.
Şimdiden teşekkürler.

dipebatiq43

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi 10 Pro
Meslek
Askeri personel
Konular
1
Hocam sizin değerlendirmenize göre bu akşam veya yarın bende yüklemek istiyorum.
Şu an'a kadar herhangi olumsuz bir durum var mı.
Diğer Eu sürümleri ne göre daha iyi mi?
Twrp konusunda sıkıntı yaşarsam sizden yardım alabilirmiyim.
Şimdiden teşekkürler.
Hocam Herhangi bir olumsuz durumla şuana kadar rastlamadım. Diğer eu sürümlerine göre daha güncel akıcı ve stabil geldi bana
Twrp konusunda da tabikide bir sıkıntı yaşamanız durumunda yardımcı olabilirsem ne mutlu.

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
Hocam Herhangi bir olumsuz durumla şuana kadar rastlamadım. Diğer eu sürümlerine göre daha güncel akıcı ve stabil geldi bana
Twrp konusunda da tabikide bir sıkıntı yaşamanız durumunda yardımcı olabilirsem ne mutlu.
Eyvallah, çok sağolun.

İlk önce Twrp den normal bir şekilde romu yüklüyoruz sonra yukarıda bahsettiğiniz twrp sürümünün içinden twrp img dosyasını alıp fasboot üzerinden belirttiğiniz kodlarla tekrar geri yüklüyoruz?

Son düzenleme:

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
@dipebatiq43
Hocam romu yükledim. Twrp yi yüklerken şu hatayı alıyorum, yardımcı olabilirmisiniz?

Ekli dosyalar

• 20201021_230326_HDR.jpg
    20201021_230326_HDR.jpg
    5,3 MB · Görüntüleme: 29

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
@dipebatiq43
Hocam romu yükledim. Twrp yi yüklerken şu hatayı alıyorum, yardımcı olabilirmisiniz?
NOT: Aldığım hatanın sebebi twrp.img şeklinde adını değiştirmemizden kaynaklanıyor, sadece '' twrp ''olarak değiştirmek gerekiyormuş.
Yalnız yüklenince direk Twrp açılıyor,reboot system'e tıklayınca telefon açılıyor fakat tekrar twrp ye girmek istediğimizde twrp açılmıyor.
Yani yeni rom yüklemek isteğimizde rom dan önce yine bu ADB komutları ile TWRP yi tekrar flashlamamız gerekiyor.

dipebatiq43

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi 10 Pro
Meslek
Askeri personel
Konular
1
NOT: Aldığım hatanın sebebi twrp.img şeklinde adını değiştirmemizden kaynaklanıyor, sadece '' twrp ''olarak değiştirmek gerekiyormuş.
Yalnız yüklenince direk Twrp açılıyor,reboot system'e tıklayınca telefon açılıyor fakat tekrar twrp ye girmek istediğimizde twrp açılmıyor.
Yani yeni rom yüklemek isteğimizde rom dan önce yine bu ADB komutları ile TWRP yi tekrar flashlamamız gerekiyor.
Evet söylediğiniz gibi şuan için kalıcı bir çözüm yok ancak kodlamalar ile twrp açabiliyoruz.
20.10.15 ve 20.10.16 sürümlerinde recovery girmeye kalkarsanız cihaz kapanır ve kilitlenir. kodlamaları girmeden twrp recovery açılmaz. Twrpden wipe yapmadan install kısmından rom yüklerseniz cihaz açılır. cihazı twrpden sıfırlamadığınız (wipe) yapmadığınız sürece cihaz içerisindeki dosyalarınız gitmez. Hangi sürümü kurarsanız kurun bu böyledir hocam.
ayrıyaten gelelim sizin konuya twrp nin Uzantısı img olarak gözüktüğü için siz dosyanın isminide twrp.img yazdığınızdan dosyayı okumuyormuş.

üstadlar sorunu çözdüm benim gibi sorun yaşayanlar için çözümünü hemen anlatıyorum.
mi 10 pro için yüklediğim en son çıkan tek tuşla twrp 3.4.2b 0623 sürümü ile tek tuşla yükleme yapıldığında yüklüyor ama twrp açılmıyor ve telefonda malum açılmıyor tepki vermiyor ancak TWRP 3.4.2b 0623 sürümünün içindeki twrp.img dosyası var 131MB büyüklüğünde adı uzun değişik bişi yazıyor. onun adını değiştirin "twrp" olsun uzantısı yine .img olacak o dosyayı kopyalayıp minimal adb and fastboot yani cmd yi açacağınız klasörün içine yapıştırın.
ve cmd yi açın.
cihazınız fastboot modda olmalı.!!!
komut dosyalarını sırasıyla anlatıyorum. tırnak içindeki kelimeleri tek tek sırasıyla yazınız ve okeyleyiniz.
"fastboot devices"
"fastboot flash recovery twrp.img"
"fastboot boot twrp.img"
en son kodlamayıda yazdıktan sonra yükleme bittiğinde cihaz otomatik olarak direk twrp yi açıyor. ve sorununuzu çözüyorsunuz. !!!!
ÇÖZÜLDÜ.
Güncellendi.

Son düzenleme:

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
Yeni Eu Beta çıktı

dipebatiq43

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi 10 Pro
Meslek
Askeri personel
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Uyarı
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xioami.Eu rom, içinde bir çok özelleştirme seçeneği bulunan, Custom rom tadında, Çin developer temel bazlı,haftalık özelleştirilen bir Rom'dur...

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık,TWRP Recovery yüklü olmalıdır...

Kurulum

NOT: Cihaz fastboot'a düşerse bu işlemi yapmalısınız.
Rehber - TWRP'den Rom Yükleme/Wipe'dan Sonra Fastboot'a Düşerseniz TWRP Açılmassa Çözümü Burada

İNDİRME BAĞLANTILARI
20.10.15 ve üst sürümleri kullanan arkadaşlar için güncelleme dosyasını göstererek güncellemek isteyenler cihaz twrp açmaya çalışacak ancak cihaz kilitlenecek ve açılmayacak.Bu gibi durumlarda üst mesajlarda anlatmış olduğum şekilde twrp en son sürümünü Minimal ADB deki cmd den flaslayarak twrp açıldığında otomatik yeni sürümü yüklemeye başlayacaktır.Bilgi
Not: Wipe yapılmadığı sürece cihaz içerisindeki dosyalar silinmez. Yinede her ihtimale karşı yedeklemeniz tavsiye edilir.

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Yeni Eu Beta çıktı
Xiaomi Eu 20.10.22 güncellemeyi Mi 10Pro cihazıma wipe yapmadan yükledim. Cihazda EU 12.12.0.Stabil.Rom. var cihaza yeni güncelleme normal olarak.yüklendi yükleme bitiminde Cihaz açıldı Ancak MIUI logosunda kaldı ve hiç bir şekilde açılmadı Fastboot ile tekrar Cihaza stabil.romu.kurdum..Kernel değişikliği nedeniyle bu cihazda bu sorun oluştu.acikcasi cihazdan soğudum .

Üst Alt