Yardım Mi 10 Pro Root Rom TWRP Yardım

volkanbayrm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Volkan
Cihazım
Mi 10 Pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 12 | V12.0.3.0.QJACNXM | (stable)
Telefon Modeli
Mi 10 Pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Öncelikle Herkese Merhaba;
Naçizane affınıza sığınarak belirtmek isterim ki bu işlerden hiç anlamıyorum :(
Eşime bir telefon aldım Mi10 Pro (Yurt dışı imei atılı) öncelikle imei gitsin istemiyorum bunu bir belirteyim dursun burada, buna istinaden bilgi verebilirseniz çok sevinirim ve ek olarak tüm bildiklerimi yazayım belki vereceğiniz bilgilerde bunlar önem arz eder.
Root nedir bilmiyorum
Rom sanırım yazılım sürümü oluyor.
Twrp kullanmayı da bilmiyorum
------
Yanlışlıkla cihazda TWRP kurulu olduğunu öğrendim sürümü aşağıdaki gibi yazıyor
twrp 3.4.1b-030
for mi 10 pro - by wzsx150
Ve telefonumda da
Telefonumun sürümü MIUI by xiaomi.eu 12.0.3 Stabil
------------
Sorunlarımı anlatıyorum :
1)Öncelikli sorunum SIM kart etkinleştiriliyor ( internetteki tüm videoları izledim yaptım düzelmedi | uluslararası sms gönderimi açık) (bu telefonu ilk aldığımızda vardı videolar çözüm olmuştur operatör değişikliği yaptık (vodofone geçtik daha önce internette izlediğimiz çözüm olan videolarda işe yaramamaya başladı)
2)Operatör kendi kendine gidiyor şebe yok durumu devamlı oluşuyor gidip geliyor. (bu telefonu ilk aldığımızda vardı videolar çözüm olmuştur operatör değişikliği yaptık (vodofone geçtik daha önce internette izlediğimiz çözüm olan videolarda işe yaramamaya başladı
3)Wifi kopmaya başladı kendi kendine wifi gidip geliyor (buda yeni olmaya başladı - vodofone hatta geçtikten sonra )
4)Şarj çok hızlı bir şekilde 3-4 gündür azalıyor (bu yeni olmaya başladı)

Siz değerli dostlarımdan ricam beni birisi bilgilendirebilir mi ? adım adım yapmam gerekenleri indirmem gerekenleri paylaşabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Şebeke sorunlarınızın twrp yada rom ile alakası yok. Malesef imei işlemini yapan kişi hatalı yapmış. yeniden imei işlemi yapılması gerekiyor. Şarj sorununuzda bununla doğru orantılı.. band sorunları var ve sürekli şebeke arıyor. Bununla birlikte de şarjdan harcıyor. Operatör değişikliğinin kısmen çözüm olmasıda bu sebepten her operatör farklı frekansları kullanıyor. Cihazınız tamir olur Ücretli Onarımlar bu linkten destek alabilirsiniz. Uzak bağlantı ile tamirini gerçekleştiririz..

Oyla:

volkanbayrm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Volkan
Cihazım
Mi 10 Pro
Konular
1
Merhaba;
Hatalı olan imei işlemi ile 8-9 aydır kullanıyorduk, vodofone geçtikten sonra bu problemi yaşadık. Ek olarak onarım ücretini öğrenebilir miyim? Verdiğiniz yere baktım ücretlerle ilgili bir şey göremedim. Eğer ücret fazla ise operatörü tekrar taşımayı değerlendireceğim. Eski operatöre geçerse de düzelir diye düşünüyorum ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şebeke sorunlarınızın twrp yada rom ile alakası yok. Malesef imei işlemini yapan kişi hatalı yapmış. yeniden imei işlemi yapılması gerekiyor. Şarj sorununuzda bununla doğru orantılı.. band sorunları var ve sürekli şebeke arıyor. Bununla birlikte de şarjdan harcıyor. Operatör değişikliğinin kısmen çözüm olmasıda bu sebepten her operatör farklı frekansları kullanıyor. Cihazınız tamir olur Ücretli Onarımlar bu linkten destek alabilirsiniz. Uzak bağlantı ile tamirini gerçekleştiririz..
Merhaba;
Hatalı olan imei işlemi ile 8-9 aydır kullanıyorduk, vodofone geçtikten sonra bu problemi yaşadık. Ek olarak onarım ücretini öğrenebilir miyim? Verdiğiniz yere baktım ücretlerle ilgili bir şey göremedim. Eğer ücret fazla ise operatörü tekrar taşımayı değerlendireceğim. Eski operatöre geçerse de düzelir diye düşünüyorum ?

Son düzenleme:
Oyla:

Dj_muci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezgin
Cihazım
Note 3
Konular