Soru Mi 10 Pil süresi ve Android 11

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Merhaba arkadaşlar. EU Haftalık 21.3.24 (Android 11 - MİUİ 12.5) kullanıyorum. 4-5 aydır bug'ların daha hızlı fixlenmesi nedeniyle haftalık rom kullanıyorum. Sorun şu ki, 4780 mah pili olan telefon SoT olarak en fazla 7 saat felan veriyor. Hatta bu en iyimser rakam.

Telefonu ilk aldığımda Android ve sanırsam MİUİ 11 kullanıyordum. 9-10 bazen 11 saat SoT alıyordum. Anladığınız bu durumdan rahatsızım. EU Stabil kullanan arkadaşlar kendi deneyimlerini yazarsa mutlu olurum. Ne kadar SoT alıyorsunuz? Pil süreleri nasıl? Haftalıkdan stabile geciş yapıp da farkı hisseden oldu mu?

P.S: Telefonda 80 GB dosya ve bu dosyaların laptopa transfer edilmesi uzun ve zorlu işlem olduğu için stabil romu hemen kurup test edemiyorum. Eğer yorumlar iyi olursa, aradakı fark çok olursa deneyeceğim.

Oguzhan.64

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 se
Konular
3
6 saat falan alıyorum stabilde

Oguzhan.64

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 se
Konular
3
Neleri kullanıyorsunuz hocam ? Rom eu stabil mi?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Aynen eu stabil genel olarak tüm sosyal medya uygulamalarını kullanıyorum ara ara oyun da oynuyorum yarım saat falan belki toplam belki hiç yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Betada durum nasıl stabil mi hata çok mu betaya geçmeyi düşünüyorum da

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
119
Ben Mi 9T Pro ile 7 saat alıyorum xiaomi.eu stable'de.
Betayı sizlere önermem, betanın stabilden daha stabil olduğu zamanlar MIUI 11 zamanlarıydı ve şimdi durum değişti. Beta en canavar işlemcilerde bile kağnı hissiyatıyla karşı karşıya bırakıyor bizi. Bu durum cihazdan cihaza farklılık gösterebilir elbet ama istisnalar kaideyi bozmuyor. Herhangi bir problem ve sorunla karşılaşmamanız için deneyip test edilip onay verilen ve cihazınız için son yayınlanan eu stable sürümünü temiz kurulum yaparak geçmenizi öneririm.

Harunasd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
MI 10 PRO
Konular
6
90 fps ekran aşırı pil yiyor, benim eski note 8 pro 60fps de 14-16 saat verirken mi10 pro 90 fpsde 8-9 saati zor görüyor. Ben miuimix stable android10 kullanıyorum. (miuimix eu stable'ın az daha iyi hali)

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Global de de durum aynı. Hint rom kullanıyorum oyun oynarsam 4.5 saat ancak. Ama işin garip tarafı en lanet şey cihaz bekleme de iken kendini tüketiyor. Bu cihazı elinize alıp şarj bitene kadar hiç kapatmayınca daha çok şarj gider bekleme de daha çok işlem yapıyor ne hikmet ise. Mi 10 bu konuda çok sıkıntılı 12.5 güncellemesi ile sözde her konuda iyileşme olacaktı ama efsane galiba.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Aynen eu stabil genel olarak tüm sosyal medya uygulamalarını kullanıyorum ara ara oyun da oynuyorum yarım saat falan belki toplam belki hiç yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Betada durum nasıl stabil mi hata çok mu betaya geçmeyi düşünüyorum da
Betada durum iyi. Stabil. Zaten sorun olunca bir sonrakı hafta fixleniyor. Amma uzun zamandır Betaya iyi bir yenilik gelmedi. Yani geçmeni önermem.

Oguzhan.64

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 se
Konular
3
Beyler beta romda hoparlörde sorun var geçmenizi önermem düşünen varsa