İpucu Mi 10 Lite Zoom - Kullanıcı Yorumları

caretta77

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Mi 10 Lite Zoom
Konular
2
Oyun oynuyor musunuz? Günlük kullanım nasıl geçiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Az önce denedim maalesef video kaydedilmiyor bende

Cihazınız rootluysa bı çözümü var
Hayır sadece sosyal medya ağırlıklı olarak kullanıyorum.

Merhabalar, ben de android 11 ilk sürümü olan 12.1.0.3 e geçtim. Çok hatalı bi sürüm olduğunu farketmem o kadar kısa sürdü ki aynı gün beta miui 12.5 sürümüne geçtim. Ufak tefek çeviri hataları harici çok fazla hata gözüme çarpmadı ama yine de 12.0.6 sürümünü aradım ve geri döndüm. Geri dönüşte cihaz brick olmasın istiyorsanız şu yöntem ile geri dönün:
Öncelikle bilgisayarınıza mifirm sitesinden romu indirin.
Cihazı sıfırlayın.
Twrpden wipe format data yes yazıp entera basın. Bitince menüye gelin reboot>recovery yapın tekrar twrp açılacak.
Bilgisayardan Eu rom Android 10 miui 12.0.6 romunu cihaza atın, installdan kurun. Bitince tekrar wipe basın format data basın yes yazın enterlayın, bitince reboot system yapın cihaz açılır.
Temiz bir kurulum yapıp android 10 sürümünü kullanmaya devam edebilirsiniz.
Benim şahsi düşüncem stabil 12.5 gelene kadar bu sürümde kalmak.

Son düzenleme:

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
Hayır sadece sosyal medya ağırlıklı olarak kullanıyorum.

Merhabalar, ben de android 11 ilk sürümü olan 12.1.0.3 e geçtim. Çok hatalı bi sürüm olduğunu farketmem o kadar kısa sürdü ki aynı gün beta miui 12.5 sürümüne geçtim. Ufak tefek çeviri hataları harici çok fazla hata gözüme çarpmadı ama yine de 12.0.6 sürümünü aradım ve geri döndüm. Geri dönüşte cihaz brick olmasın istiyorsanız şu yöntem ile geri dönün:

Benim şahsi düşüncem stabil 12.5 gelene kadar bu sürümde kalmak.
Teşekkürler hocam, andoid 11 e baya alıştım şuan bi sorunu yok olurda geçersem dediğiniz gibi yapmaya çalışırım

Ekahraman1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi 10 life zoom
Konular
0
Geri dönmeyi denemedim fakat Cihazınız rootluysa ekran kaydedici için bi çözümü var

Screen recorderin en son sürümünü yüklemeniz gerekiyor fakat sistem izin vermiyor bunun için Google playdan sai installeri yükleyin ayarlardan rootlu methodu seçin ve indirdiğiniz APK yi sai installer ile yükleyin sorun düzeliyor
Biraz uğraştırdı ama magisk manager le yaptim sorun kalmadı teşekkür ederim tekrar

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
Aors rumuzlu arkadaş ne yazmışsa aynen bende ifade ediyorum.kamera 10x e kadar iyi ondan sonrası resim çekmek için değil ama bazen TV de uzaktan seyrediyorsaniz filmin ismini okuyamadiniiz zaman imdadınıza yetişiyor batarya oyun oynayan biri olmadığından size göre nasıldır bilinmez ama bir günü rahat çıkarıyor 12.0.4 varken 10 saat felan ekrannsuresi gösteriyordu bana gerçekçi gellmiyordu 12.0.5 e guncelledim şimdi 5-6 saat civarı oluyor ama 1,5 gun gidiyor bana rahat.note 9 da kamera lens toz alma.probleminden bahsediliyor, miu 12 için kasma duraklatildi hatası felan bahsediyorlar araştırın bence .Diğer bir husus bu telefon 5g li. Parmak izi okuma harika. Ön kamerası da gayet yeterli.Suana kadar hoşuma.gitmeyen whatsapta her defasında kişileri yenile demem gerekiyor demezsem isimler yazmıyor numaralari gösteriyor haliyle bu da sorun sokuyor bilmiyorum herkeste mi böyle yoksa bende mi boyle

bu linkte nasıl yapılacağını yazmış ama denemedim ben çok gerekli değil benim icin
12.0.4 mü 12.0.6 mı? Hangisinde daha fazla ekran süresi alırım, kamerada fln kötüleşme olmaz demi?

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
Aors rumuzlu arkadaş ne yazmışsa aynen bende ifade ediyorum.kamera 10x e kadar iyi ondan sonrası resim çekmek için değil ama bazen TV de uzaktan seyrediyorsaniz filmin ismini okuyamadiniiz zaman imdadınıza yetişiyor batarya oyun oynayan biri olmadığından size göre nasıldır bilinmez ama bir günü rahat çıkarıyor 12.0.4 varken 10 saat felan ekrannsuresi gösteriyordu bana gerçekçi gellmiyordu 12.0.5 e guncelledim şimdi 5-6 saat civarı oluyor ama 1,5 gun gidiyor bana rahat.note 9 da kamera lens toz alma.probleminden bahsediliyor, miu 12 için kasma duraklatildi hatası felan bahsediyorlar araştırın bence .Diğer bir husus bu telefon 5g li. Parmak izi okuma harika. Ön kamerası da gayet yeterli.Suana kadar hoşuma.gitmeyen whatsapta her defasında kişileri yenile demem gerekiyor demezsem isimler yazmıyor numaralari gösteriyor haliyle bu da sorun sokuyor bilmiyorum herkeste mi böyle yoksa bende mi boyle

bu linkte nasıl yapılacağını yazmış ama denemedim ben çok gerekli değil benim icin
WhatsApp için bendede ayni sorun vardı böyle yapınca düzeldi

12.1.4 ten 12.0.6 ya downgrade yaptim, çok stabil gayet güzel, fakat sarj olurken turbo charge yazısı gelmiyor 12.1.4 te geliyordu var mi ayni sorunu yasayan ?

Ekli dosyalar

• IMG_20210212_170306.jpg
    IMG_20210212_170306.jpg
    174,3 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:

caretta77

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Mi 10 Lite Zoom
Konular
2
WhatsApp için bendede ayni sorun vardı böyle yapınca düzeldi

12.1.4 ten 12.0.6 ya downgrade yaptim, çok stabil gayet güzel, fakat sarj olurken turbo charge yazısı gelmiyor 12.1.4 te geliyordu var mi ayni sorunu yasayan ?
Bizim cihazda turbo şarj desteği yok diye biliyorum ben. Şarja takınca hızlı şarj yazıyor. 12.0.6.0 sürümünde

Ekahraman1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi 10 life zoom
Konular
0
Telefonun sürümü 12.1.4 olmasına rağmen yeni sürüm bulundu diyor bakıyorsunuz yine aynı sürüm yükle dediğinizde her iki üç saniyede bir mdsum 5 eslesmesi hatası veriyor sizde de böyle kontrol ettiniz mi güncellemeyi

Ekahraman1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi 10 life zoom
Konular
0
Telefonun sürümü 12.1.4 olmasına rağmen yeni sürüm bulundu diyor bakıyorsunuz yine aynı sürüm yükle dediğinizde her iki üç saniyede bir mdsum 5 eslesmesi hatası veriyor sizde de böyle kontrol ettiniz mi güncellemeyi
Md5 sum eslesmiyor hatası alıyorum son gelen 12.1.4 guncellemesinde ,telefon aslında 12.1.4 zaten ama hata düzeltmeleri içeren yeni bir 12.1.4 sanırım tema rengi mor bu güncellemesi öncekinde beyaz renkti. Ama indiriken sürekli bu hatayı veriyor %100 e kadar indirdiği de yuklemiyor çözümünü bilen varmı aramizda

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
Bizim cihazda turbo şarj desteği yok diye biliyorum ben. Şarja takınca hızlı şarj yazıyor. 12.0.6.0 sürümünde
Android 11(12.1.4) de turbo charge yazısı çıkıyor ve saatte 4000mah ile sarj ediyor, Android 10(12.0.6) da hızlı şarj yazısı çıkıyor ve saatte 3500mah ile şarj ediyor, mah değerlerini accu battery ile aldım, Android 11 500 mah daha hızlı şarj ediyor ama benim için çok önemli bir rakam değil, Android 10 şimdilik daha stabil, orijinal şarj aleti ve kablosunu kullanıyorum bu arada

Üst Alt