Yardım Mi 10 Kameranın çok kötü olması ?

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Hayret mi note 10 kullanıyorum kameradan aşırı memnunum. Kameranın sensöründe sıkıntı olabilir. Mi 10un kamerası sıralamada ilk 10a girer. Bu kadar kötü olması imkansız.
sensörler aynı galiba bende baktım. bizm telefonda da odaklamayı geç yapıyor biraz ama böyle bi sorun görmedim hiç. yaşayanda henüz duymadım.

narkoz_39

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi 10
Konular
3
sensörler aynı galiba bende baktım. bizm telefonda da odaklamayı geç yapıyor biraz ama böyle bi sorun görmedim hiç. yaşayanda henüz duymadım.
Cihazı açıkçası kamerası için almıştım, fakat durum malum. Önerilerinizi deneyeceğim , ayrıca cihazı komple hard reset yapacağım. Tekrar teşekkürler

mfa5

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Mİ5s-RNote8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
baya sulu boya efekti gibi çekmiş. Gcam denediniz mi

kutlusancak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Mi8SE Mi8 Mix2
Konular
0
Fotoğraf çekmeden önce kamera camını mutlaka mümkünse gözlük bezi ile silmenizi tavsiye ederim.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Yüklediğiniz sitenin etkisi vardır biraz ama genel anlamda bakıldığında sadece insan olan değil ikş fotoğraf da cihaza göre berbat denilecek kadar var. Diğer öneriler gibi telefonu sıfırlamayı deneyin. Camdan, odaklamadan falan değil, bildiğiniz fotoğrafı işliyememiş. Her taraf suluboya tablosu gibi

Belki genel bir şey olabilir, diğer kullanıcılarında fikirlerini almak gerek. Ancak şöyle bir örmek vereyim, Mi 9 cihazı ilk çıktığı sene resmi kamera uygulamasıyla gerçekten iğrenç fotoğraflar çekiyordu, fakat şuanda çok daha iyi fotığraflar çekiyor. Zamanla yazılım geliştirilip, sorunlar giderildi. Ancak şahsrn ben Resmi kamera uyfulamasını çok nadiren kullanırım, öyle ki en şuan sorsanız en son nezaman fotoğraf çektiğimi hatırlamıyorum. Resmi kamera uygulamasında güzel özellikler olsada, fotoğraf işleme kabiliyeti çok berbat.

Cihazınızda donanımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum. Bunu test etmenin en basit yolu Gcam Mod apk yükleyip test etmektir.

yada

bir deneyin derim.

narkoz_39

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi 10
Konular
3
Yüklediğiniz sitenin etkisi vardır biraz ama genel anlamda bakıldığında sadece insan olan değil ikş fotoğraf da cihaza göre berbat denilecek kadar var. Diğer öneriler gibi telefonu sıfırlamayı deneyin. Camdan, odaklamadan falan değil, bildiğiniz fotoğrafı işliyememiş. Her taraf suluboya tablosu gibi

Belki genel bir şey olabilir, diğer kullanıcılarında fikirlerini almak gerek. Ancak şöyle bir örmek vereyim, Mi 9 cihazı ilk çıktığı sene resmi kamera uygulamasıyla gerçekten iğrenç fotoğraflar çekiyordu, fakat şuanda çok daha iyi fotığraflar çekiyor. Zamanla yazılım geliştirilip, sorunlar giderildi. Ancak şahsrn ben Resmi kamera uyfulamasını çok nadiren kullanırım, öyle ki en şuan sorsanız en son nezaman fotoğraf çektiğimi hatırlamıyorum. Resmi kamera uygulamasında güzel özellikler olsada, fotoğraf işleme kabiliyeti çok berbat.

Cihazınızda donanımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum. Bunu test etmenin en basit yolu Gcam Mod apk yükleyip test etmektir.

yada

bir deneyin derim.
Teşekkür ederim bilgi için , gcam kurdum , ilk uygun pozisyonda demeyeceğim. Zoom olayına ne dersiniz? Bu cihaz sadece 10x zoom yapıyor gcam de dahil , burada da bir enteresanlık yok mu? 50x görmesi gerekiyor sanırım

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Teşekkür ederim bilgi için , gcam kurdum , ilk uygun pozisyonda demeyeceğim. Zoom olayına ne dersiniz? Bu cihaz sadece 10x zoom yapıyor gcam de dahil , burada da bir enteresanlık yok mu? 50x görmesi gerekiyor sanırım
Cihazda yazılımsal veya donanımsal bir sorun yoksa kötü çekmesi mümkün değil. Ben mi note 10 ile profesyonel makinalar ayarında fotoğraflar çekiyorum. Ki çektiğim bazı resimleri burda konu olarak paylaştım. Bu arada mi note 10 ve mi 10 lite zoomda 50x zoom var. Mi 10da 10X zoom var ama Proda durum nedir bilmiyorum.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
50x olması gerek. Harici uygulamalarda 50x görmeyebilir normal olarak ancak resmi uygulamada görmesi lazım. Uygulamada kamera seçim noktaları var biliyorsunuzdur. Örneğin 1X yazanın üzerine basılı tuttuğunuzda 50x yakınlaştırmaya kadar göstermesi lazım.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
50x olması gerek. Harici uygulamalarda 50x görmeyebilir normal olarak ancak resmi uygulamada görmesi lazım. Uygulamada kamera seçim noktaları var biliyorsunuzdur. Örneğin 1X yazanın üzerine basılı tuttuğunuzda 50x yakınlaştırmaya kadar göstermesi lazım.
Mi 10da 10X zoom olması lazım. Mi 10 lite zoomda 50x var diye biliyorum.

Üst Alt