Soru Mi 10 EU Stabil 12.5.5 bildirim gecikmesi sorunu

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Merhaba arkadaşlar. Son aylarda Mi 10 cihazımla alakalı o kadar sorun çıkıyor ki, resmen Xiaomi-e nefret etmeye başladım. Şöyle ki, Mi 10 kullanıyorum. Rom olarak da EU Stabil 12.5.5 sürümünü kullanıyorum. Temiz kurulum yaptım, hiç bir magisk modu bulunmuyor cihazda.

Şimdi telefona bildirimler geç geliyor. Bu yalnızca sosyal medya uygulamarında oluyor. Örnek İnstagram-dan mesaj gönderiliyor, bana 15-20 dakika sonra geliyor. Bazen uygulamaya girmesem gelmiyor. Messenger kullanıyorum. Messenger bazen offline oluyor. Online olanları felan göstermiyor. Mesaj da gitmiyor. Böyle olunca uygulamayı komple kapatmalı oluyorum (kill yapıyorum). Ondan sonra tekrar girdiğimde normal çalışıyor. Whatsapp-da da durum öyle. Whatsapp-a girdim çıktım diyelim, 20 dakika sonra tekrar girdiğimde internet yokmuş gibi oluyor. Yani ne mesaj geliyor, ne mesaj gidiyor. Yine uygulamayı kill yapıyorum, sonra düzeliyor. Facebook-dan da bildirimler çok gec geliyor.

Bazen telefonu kenara koyuyorum. 1 saat sonra telefonu kilitden çıkardığımda tüm uygulamalardan bildirimler aynı anda geliyor. Halbuki mesajlar felan yarımsaat önce gönderilmiş bana. Ama telefon göstermiyor. Hızlı ve stabil internetim de var. Forumlarda felan okurdum hep böyle sorunları, ama benim başıma gelmemişti. İlk defa oluyor ve çok sinir bozucu bir durum. Hani rom üstüne rom kursaydım ve ya magisk modları felan olsaydı çakışır diye düşünürdüm. Ama temiz kurulum da yaptım, mod da kullanmıyorum. 12.5.3 sürümünde böyle olmuyordu mesela. O sürümde de hatalar mevcut olduğu için ve 12.5.5 sürümü hem pil,hem hız olarak daha iyi olduğu için geri dönmek istemiyorum. Pil ayarlarından uygulamarı "Optimize etme" seçtim, değişen bir şeyler olmadı. Tüm uygulamaların bildirimleri açık, izinleri verilmiş durumda.

12.5.5 kullanan arkadaşlara soruyorum. Sizde de böyle bir durum varmı?

Holybom

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi
Konular
14
Bende o roma geçmeyi düşünüyordum bu hafta böyle sorunlar var ise sıkıntı olur benim için de. Hint 12.2.7 sürümü yüklü bildirim sorunum yok. Sizin romu kullanıp bu sıkıntıları yaşayan var ise bende takipteyim.

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Custom romlarda her zaman bi sıkıntı olur

legaltr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali İNANIR
Cihazım
MI 10
Konular
11
bende aynı sürüm kullanıyorum hocam mi 10 cihazımda bende öyle bir sorun yok şuan. telefon mu seçiyor diyesim var.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
bende aynı sürüm kullanıyorum hocam mi 10 cihazımda bende öyle bir sorun yok şuan. telefon mu seçiyor diyesim var.
Vallaha hocam ben de aynı şeyi düşünûyorum artık. Diger sürûmlerde kullandîğım ayarlar aynı, mod yok, autostart açık, bildirimler açık amma malesef olmuyor. Dosyalarım da fazla olduğu için tekrar tekrar format yapamıyorum

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
MIUI 12 ve 12.5 sürümleri bayağı sorunlu. Sürüm düşürmenizi tavsiye ederim. Veya AOSP rom kurabilirsiniz.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
MIUI 12 ve 12.5 sürümleri bayağı sorunlu. Sürüm düşürmenizi tavsiye ederim. Veya AOSP rom kurabilirsiniz.
AOSP romlarda performans baya kötû hocam. Özellikle amiral gemisi cihazlarda. Kullanicisi pek yok diye iyi gelistirilmiyor. Surum dusurmek derken 12.5 surumunun en iyisi su an 12.5.5 . Ondan onceki 12.5 surumlerinin hepsinde bug ve hata var. Ya pil fazla tukeniyor, ya etkilesime etki eden buglar oluyor.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
AOSP romlarda performans baya kötû hocam. Özellikle amiral gemisi cihazlarda. Kullanicisi pek yok diye iyi gelistirilmiyor. Surum dusurmek derken 12.5 surumunun en iyisi su an 12.5.5 . Ondan onceki 12.5 surumlerinin hepsinde bug ve hata var. Ya pil fazla tukeniyor, ya etkilesime etki eden buglar oluyor.

Sürüm düşürmek derken MIUI 11'i kastettim hocam. MIUI 11'den sonra Xiaomi'de ipler koptu, her cihazda bolca sorunlarla geldi MIUI 12. Şu anlık size tavsiyem MIUI 11'e geri dönmenizdir.

legaltr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali İNANIR
Cihazım
MI 10
Konular
11
MIUI 11 çok daha stabil katılıyorum. Ama insan piskolojisi işte son sürüm olmayınca içimiz rahatlamıyor sanki

Üst Alt