Soru Mi 10 da 10x zoom olma saçmalığı

Şayomie bey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Elyesâ
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
4
Merhabalar uzatmadan direkt konuya gireceğim. Aynı sensörü barındıran Xiaomi telefonlarında 30x zoom olup da neden amiral gemisi olan mi 10 da 10x zoom la yetinmişler? Örneğin Mi10T Pro ile Mi10 ana kamera olarak aynı, optik zoom yok, 108MP S5KHMX sensörünü kullanıyorlar. Mi10T Pro 30x zoom yapabiliyor lakin Mi10 ise 10x zoom yapabiliyor play storeden tam işlevli olmayan uygulamalar ile 30x e kadar gayet güzel yaklaştırılıyor fakat odak sorunu var ay gibi çekimlerde ISO düşüremiyorum. Mi10T Pro nun kamera yazılımını Mi10 da kullanmanın bir çözümü varmıdır?

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Hocam işlemcisi ile alakalı olabilir ama başka uygulamalarda sorunsuz ise gcam ile denemenizi öneririm zaten orjinal Kamera uygulamasından iyi

Şayomie bey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Elyesâ
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
4
Hocam işlemcisi ile alakalı olabilir ama başka uygulamalarda sorunsuz ise gcam ile denemenizi öneririm zaten orjinal Kamera uygulamasından iyi
İşlemcisi Mi10T Pro ile aynı SD 865 gcam kötü çekiyor test ettim ve 8x zoom yapıyor

yasinh37

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
23
Hocam 30x 50x zoom atanlarda periskop lens var. O yüzden mesela mi 10 ve 10 pro aynı telefon ama 10 pro da periskop lens olduğu için okadar zoom atabiliyor

Şayomie bey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Elyesâ
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
4
Hocam 30x 50x zoom atanlarda periskop lens var. O yüzden mesela mi 10 ve 10 pro aynı telefon ama 10 pro da periskop lens olduğu için okadar zoom atabiliyor
Onu bende biliyorum Mi10T Pro yu diyorum optik zoom yok telefoto lens yok lakin 30x zoom var. Diğer note serisi falan hem optik hemde hibrit zoom a sahip zaten onları biliyorum

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Dün açmış olduğunuz diğer konunuza çözümü yazmak için girmiştim ama hem konu kilitlenmiş hem de bu üsluba çözüm yazmak diğer üyelere haksızlık olur... Çözüm bulma konusunda size bol şans facepalm~~

Şayomie bey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Elyesâ
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
4
Dün açmış olduğunuz diğer konunuza çözümü yazmak için girmiştim ama hem konu kilitlenmiş hem de bu üsluba çözüm yazmak diğer üyelere haksızlık olur... Çözüm bulma konusunda size bol şans facepalm~~
Çözüm buldum zaten özetle root atarak kamera ayarlarını değiştirerek 108mp modu ile 2x yerine 30 kata kadar yaklaştırabiliyorum ve kalite gayet tatmin edici oluyor hatta 10T Pro dan daha iyi size bu forumda eğlenceler ezberci konuşmayan bir elden fazla değildir sanırım 🙃

Üst Alt