Sohbet Merhaba arkadaşlar

Nymphaea Caerulea

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
5
Elbette ki kural koyucu ile aynı fikirde olmayabilirsiniz ancak kural koyucunun koymuş olduğu kurallara kural koyucnun yetki alanı dahilinde uymanız mecburidir ve haklısınız uzatmak oldukça gereksiz. Forum kurallarına uygunsuz davranışınız ve uygunsuz davranışınızdaki ısrarınız nedeniyle uyarı aldınız. Tekrarı halinde hesabınıza daha ciddi cezai yaptırımlar uygulanacaktır.

Sinek ten yağ çekne usulü ile alınmış bir kelime nedeniyle aldığım uyarıya ciddiyetle bakmam mümkün değil.
Yorumlarımın hiçbirinde hakaret, kırıcı söz vs. bulunmuyor. Buna rağmen birileri birşeylere kırılıyorsa eğer bu onun kendi kırılganlığıyla alakalıdır. Ülkede yeteri kadar muktedir var, herkes kendi mahallesinin muktediri olmaya kalkınca insanın zaten orada kalası gelmiyor. T.C yasaları dahilinde hakaret olarak tanımlanmış bir cümlemiz var ise eyvallah. Çünkü biz Hukuk bilen insanlar tarafından koyulmuş hukuk kurallarına saygı gösteren insanlarız. Orman kanunları misali, benim alanımda benim kurallarıma uyacaksınız ne demek oluyor. Bireysel ego ile mi hareket edersiniz de ceza mı verirsiniz, yoksa buranın bir platform olduğu, buradaki topluluğun bu platform için içerik ürettiği ve bu üretim nedeniyle bu platformun varlığının güçlendiği, yine bu platform içinde yer alan içerik üretici insanların tamamının birbirinden farklı fikir ve görüşlere sahip olabileceği, bu fikir ve görüşlerinde evrensel hukuk yada yerel hukuk kurallarına aykırı olmadığı sürece saygı duyulması gerektiği gerçeğiylemi karar verirsiniz bilemem. Nihayetinde alacağım ceza ne bana nede buraya birşey kaybettirmez. Olay vuku bulduğu haliyle kalır.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sinek ten yağ çekne usulü ile alınmış bir kelime nedeniyle aldığım uyarıya ciddiyetle bakmam mümkün değil.
Yorumlarımın hiçbirinde hakaret, kırıcı söz vs. bulunmuyor. Buna rağmen birileri birşeylere kırılıyorsa eğer bu onun kendi kırılganlığıyla alakalıdır. Ülkede yeteri kadar muktedir var, herkes kendi mahallesinin muktediri olmaya kalkınca insanın zaten orada kalası gelmiyor. T.C yasaları dahilinde hakaret olarak tanımlanmış bir cümlemiz var ise eyvallah. Çünkü biz Hukuk bilen insanlar tarafından koyulmuş hukuk kurallarına saygı gösteren insanlarız. Orman kanunları misali, benim alanımda benim kurallarıma uyacaksınız ne demek oluyor. Bireysel ego ile mi hareket edersiniz de ceza mı verirsiniz, yoksa buranın bir platform olduğu, buradaki topluluğun bu platform için içerik ürettiği ve bu üretim nedeniyle bu platformun varlığının güçlendiği, yine bu platform içinde yer alan içerik üretici insanların tamamının birbirinden farklı fikir ve görüşlere sahip olabileceği, bu fikir ve görüşlerinde evrensel hukuk yada yerel hukuk kurallarına aykırı olmadığı sürece saygı duyulması gerektiği gerçeğiylemi karar verirsiniz bilemem. Nihayetinde alacağım ceza ne bana nede buraya birşey kaybettirmez. Olay vuku bulduğu haliyle kalır.

Beraberce uzatmanın gereksiz olduğunu söylemiştik ama kurallarımıza uymama konusundaki ısrarınıza devam ettiğiniz ve edeceğiniz anlaşılıyor...

Şöyle söylemeye çalışayım daha rahat anlaşılır tahmin ediyorum... Burası arkadaşlarınızda okey oynarken sohbetinizi yapacağınız bir kahvehane değil. Burada kullanılan üslubun da kahvehane üslubu olmaması için uğraş veriyoruz. Amacımız kesinlikle söylediğiniz gibi ülkemizde yer alan pek çok "muktedir" gibi olmak veya orman kanunları misali bir anlayışla yönetmek değil. Teknik bilgi gerektiren hukuk kurallarına dahi gelmeden son derece temel olan genel adab-ı muaşeret kurallarına uyulması tüm üyelerimizden beklentimizdir. Nasıl ki herkesin smokini ile katıldığı bir resepsiyona siz şort ile katıldığınızda hoş karşılanmazsanız, diğer üye arkadaşlarımıza sen hitabı ile yazamanız, "cahil" diyerek aşağılamaya çalışmanız, bir meslek grubunu küçük düşürmeye çalışarak bu meslek grubu ismini hakaret cümlesi olarak kullanmaya çalışmanız da hoş karşılanmadı. Şort ile katıldığınız reepsiyon sonrasında size hatanızı belirten etkinlik düzenleyicisine "evrensel hukukta şort giyilmez diye bir kural yok" diyerek haklı olduğunuzu iddia ettiğinizde nasıl ki bir sonraki etkinliğe davet edilmeyecekseniz, son derece temel bir adab-ı muaşeret kuralı olan tanımadığınız insanlara "siz" şeklinde hitap etmeniz gerektiği size hatılatıldığında hatırlatan kişiyi ego tatmini yapmakla suçladığınızda da mevcut platformda bulunmanıza izin verilmez.

Elbette ki bahsetmiş olduğum temel adab-ı muaşeret kurallarına uymak ya da uymamak sizin tercihiniz ve bu duruma müdahale etmemiz mümkün değil ancak daha önce de söylediğim gibi bu kurallara uymayan üyelerin forumumuzda yer almamasını sağlamak da forumumuzu temiz ve düzeyli tutabilmemiz için bizlerin görevi. Maalesef görevimi yerine getirmek ve hesabınızı süresiz olarak forumumuzdan uzaklaştırmak zorundayım. Paylaşımlarınıza farklı platformlar üzerinde devam etmenizi tavsiye ederim.

Üst Alt